REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos stačiatikių cerkvė į savo nuosavybę perėmė apie 150 Mažosios Lietuvos kultūros paveldo objektų, esančių Kaliningrado srityje.Dalis jų yra apgriuvę, todėl paveldo atstatymu besirūpinančios vietos visuomeninės organizacijos viliasi, cerkvei perduoti objektai bus restauruojami valstybės lėšomis, praneša LTV „Panorama“.

REKLAMA
REKLAMA

Teotonų ordino statyta Insterburgo pilis karo pabaigoje, 1945-aisiais, per miesto šturmą buvo padegta.

REKLAMA

Sovietmečiu pilį paskelbus kultūros paveldo paminklu, gyventojai pradėjo griauti likusias sienas ir išsinešiojo plytas. Pilies atstatymu susirūpino visuomeninės organizacijos.

Dabar pilies griuvėsiuose, pačiame miesto centre, veikia istorijos ir menų centras, vyksta meno plenerai, viduramžių pilių festivaliai.

„Menininkas palaipsniui privalo kažkam perduoti savo universalius įgūdžius. Savaime tampi psichologu ir mokytoju. Aš pilyje atlieku savo misiją – aš ją ir saugau, ir mokau meno paslapčių ateinančias kartas“, – sako Abdrejus Smirnovas, Insterburgo pilies atstatymo fondo „Namai-pilis“ dailininkas.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes priimame aukštųjų architektūros mokyklų studentus, kurie čia atlieka priešdiplomines praktikas, rašo diplomus, projektuoja realius kultūros paveldo objektus ir jų darbai tampa pagrindu rengiant restauravimo projektinę dokumentaciją“, – pasakoja Aleksejus Ogleznevas, Insterburgo pilies atstatymo fondo „Namai-pilis“ vadovas.

Tačiau visuomenininkams rūpintis griūvančiais kultūros paveldo objektais šiemet tapo sunkiau, kai Rusijos stačiatikių cerkvė savo nuosavybėn gavo 150 istorijos ir architektūros objektų Kaliningrado regione.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keturiolika metų Insterburgo pilyje veikiantis pilies išsaugojimo fondas dabar derasi su vietos cerkve, kad jiems būtų leista ir toliau pilyje vykdyti savo veiklą.

„Nors dabar pilis priklauso cerkvei, aš tikiu, kad federalinė Dūma priims nutarimą, palankų mums. Kad cerkvei priklausančių kultūros paveldo objektų restauravimą būtų galima finansuoti valstybės lėšomis. Mes jau parengę visą Insterburgo pilies restauravimo dokumentaciją“, – teigia A. Ogleznevas.

2036 metais Insterburgo pilis minės 700 metų jubiliejų. Tikimasi iki to laiko pilį atstatyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų