REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Stovėdamas duše ir atsukdamas vandens čiaupą britas muzikantas Krisas Singltonas (Chris Singleton) visas virpa, nes žino, kas jo laukia. „Jei man pasiseks, galėsiu po vandeniu ištverti 10 sekundžių, kol garsas taps nepakenčiamas, – sako vyras. – Vandens nuleidimas tualete yra dar baisesnis dalykas. Jau pripratau paspausti nuleidimo mygtuką ir bėgti pro duris.“

REKLAMA
REKLAMA

Kaip rašo britų dienraštis „The Daily Mail“, 33 metų K. Singltonas kenčia ne nuo neapykantos vonios kambariui ar vandens fobijos. Jis kenčia nuo hiperakuzijos – klausos paaštrėjimo.

REKLAMA

„Skamba kaip pokštas, – ironizuoja Krisas. – Roko muzikantas, o alergiškas garsui. Tačiau tai tikras košmaras. Kai kurie garsai – tokie kaip vandens nuleidimas tualete ar telefono skambutis – man kelia fizinį skausmą. Tai pojūtis, panašus į tą, kurį žmogaus ausis jaučia sucypus mikrofonui“, – pasakoja vyras.

Hiperakuzija – didelis jautrumas tam tikro dažnio garsams, kurie kitiems žmonėms yra visiškai normalūs, paaiškino dr. Veronika Kenedi (Veronica Kennedy). „Koks būtent garsas sukelia skausmą, yra labai individualu. Kai kuriems žmonėms tokia būsena yra laikina ir gana lengva. Tačiau kitiems ji itin apsunkina gyvenimą, atsitinka taip, kad žmogus nustoja eiti iš namų ir susikuria kaip galima tylesnį gyvenimą“, – tvirtina medikė.

Ekspertai teigia, kad 2–5 proc. žmonių tam tikru gyvenimo laikotarpiu kenčia nuo hiperakuzijos. Tačiau tiksli jos priežastis nežinoma. Krisui problemų atsirado 2004 metas, kai gydytojas jo kairės ausies būgnelyje aptiko skylutę. Ji užgijo po antibiotikų kurso, tačiau vyras pasidarė jautrus garsams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų