REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
Brexit (nuotr. Fotolia.com)

Europiečiai nebebus tokie saugūs kaip dabar, jei Jungtinė Karalystė po „Brexit“ turės pasitraukti iš svarbiausių politinių susitarimų. Dėl to per Briuselio viršūnių susitikimą JK premjero Theresa May įspėjo visus Europos Sąjungos lyderius, rašo BBC.

8

Europiečiai nebebus tokie saugūs kaip dabar, jei Jungtinė Karalystė po „Brexit“ turės pasitraukti iš svarbiausių politinių susitarimų. Dėl to per Briuselio viršūnių susitikimą JK premjero Theresa May įspėjo visus Europos Sąjungos lyderius, rašo BBC.

REKLAMA

Jungtinė Karalystė tvirtina, kad Europos Sąjungos derybininkai blokuoja susitarimus dėl teroristų susekimo ir dalijimosi informacija po 2019 metų kovo 29 dienos. ES tvirtina, kad tuomet, kai JK pasitrauks iš Sąjungos ir taps „trečiąja šalimi“, ji nebegalės turėti tos pačios prieigos prie Sąjungos saugumo iniciatyvų kaip anksčiau. T.May ragina ES lyderius „susimąstyti, koks sprendimas būtų geriausias tiek britų, tiek ir Sąjungos piliečiams“. Anot politikės, draudimas Jungtinei Karalystei dalyvauti apsaugos schemose reikštų, jog šalies gebėjimas kovoti su terorizmu sumažės.

„Daugiau nebebūsime pajėgūs esamuoju laiku dalintis įspėjimais apie ieškomus asmenis net tuomet, kai kalbama apie itin pavojingus nusikaltėlius. Mes nebepajėgsime taip greitai kaip anksčiau reaguoti ir dingusių asmenų atvejais – tai apsunkins visas procedūras. Mūsų kolektyvinis gebėjimas nustatyti teroristinius tinklus Europoje ir nubausti kaltuosius reikšmingai sumažės. Aš to tikrai nenoriu ir netikiu, kad to galite norėti Jūs“, - į lyderius kreipėsi T.May.

REKLAMA
REKLAMA

JK premjerė taip pat tikina, kad ES lyderiai turėtų savo derybininkams nurodyti, kad JK galėtų toliau dalyvauti tokiose saugomo schemose kaip keitimasis DNR duomenimis, Šengeno informacijos sistema, Europos nuosprendžių registrų informacinė sistema (ECRIS).

REKLAMA

T.May taip pat skatina Europos lyderius „pasvarstyti, kas geriausiai atitiktų tiek Europos piliečių, tiek ir britų saugumo interesus ir suteikti savo derybininkams mandatą, leidžiantį pasiekti šį itin svarbų tikslą“.

Anksčiau šį mėnesį vyriausiasis ES „Brexit“ derybininkas Michelas Barnieras pareiškė, kad po „Brexit“ JK bus „išspirta“ iš Europos arešto orderio sistemos, kuri leidžia ES šalims narėms kreiptis dėl nusikaltėlių arešto ir sulaikymo kitose šalyse nepradedant ekstradicijos proceso. Jis tvirtino, kad JK turi pasitraukti, nes nenorėjo likti Europos Sąjungos Teisingumo teisme ir toliau palaikyti laisvo judėjimo taisyklių.

REKLAMA
REKLAMA

Per šį viršūnių susitikimą JK premjerė paskutinį kartą teikė informaciją ES lyderiams apie derybas prieš spalį – tuomet tikimasi pasiekti galutinį susitikimą dėl JK pasirinkto "Brexit".

Tačiau Europos Komisijos prezidentas tvirtina, kad Jungtinės Karalystės valdžios susiskaldymas apsunkina visas derybas.

„Aš tikrai nemokau T.May, tačiau norėčiau, kad mūsų draugai iš Britanijos nurodytų konkrečią savo poziciją. Yra labai sudėtinga bendradarbiauti su susiskaldžiusia valdžia. Jie turi aiškiai pasakyti, ko jie nori, ir mes į tai atsakysime“, - pareiškė į Briuselio viršūnių susitikimą atvykęs Europos Komisijos prezidentas Jean-Claude'as Junckeris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

T.May, kuri patiria spaudimą net savo pačios partijoje, pakvietė JK ministrų kabinėtą liepos pradžioje susitarti dėl Jungtinės Karalystės ir ES bendradarbiavimo modelio juodraščio.

Atvykusi į viršūnių susitikimą JK premjerė pabrėžė, kad tikisi „įtvirtinti saugią ateities partnerystę“, kuri, anot jos, svarbi tiek Jungtinei Karalystei, tiek ir Europos Sąjungai.

„Manau, kad abi pusės nori dirbti greičiau negu tai darėme iki šiol. Mes tikrai tuo džiaugtumėmės“, - tikina T.May.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų