REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
68
Brexit (nuotr. Fotolia.com)

„Brexit“ Jungtinė Karalystė taps namais 3 milijonams antros klasės Europos Sąjungos „įsikūrusiųjų piliečių“, kurie turės pateikti savo pirštų antspaudus ir registruotis, turės įsikūrusiojo dokumentą, tačiau nedalyvaus rinkimuose, rašo theguardian.com.

68

„Brexit“ Jungtinė Karalystė taps namais 3 milijonams antros klasės Europos Sąjungos „įsikūrusiųjų piliečių“, kurie turės pateikti savo pirštų antspaudus ir registruotis, turės įsikūrusiojo dokumentą, tačiau nedalyvaus rinkimuose, rašo theguardian.com.

REKLAMA

Tokią tarp eilučių matomą žinutę siunčia Jungtinės Karalystės valdžia, besideranti dėl ES piliečių teisių šalyje po „Brexit“. Trys milijonai ES piliečių, prisijungs prie apytiksliai 1 milijono ne ES šalių piliečių ir turės tokį patį „nuolatinio gyventojo statusą“ bei papildys teisės balsuoti neturinčių šalies gyventojų grupę.

Taigi, "Brexit“ pakeis Jungtinės Karalystės veidą taip, kaip nebuvo kalbėta per „už“ ar „prieš“ „Brexit“ kampaniją.

REKLAMA
REKLAMA

Privalomas reikalavimas kiekvienam ES piliečiai, kuris Jungtinėje Karalystėje gyveno bent penkerius metus, registruotis „įsikūrusiojo statusui“ ir gauti „gyvenamosios vietos dokumentą“ gali būti prilygintas asmens dokumento sistemai. Tai nebūtinai iš tikrųjų bus asmens dokumentas, tačiau tokia galimybė yra svarstoma.

REKLAMA

Dabar naudojamos biometrinės nuolatinio šalies gyventojo kortelės ne ES šalių piliečiams labai primena asmens dokumentus. Ant jų yra nuotraukos jos yra plastikinės ir kredito kortelės dydžio. Jose taip pat yra lustas su kortelės turėtojo skaitmenine fotografija ir pirštų antspaudais. Jos nereikia nešiotis su savimi nuolat, tačiau ją reikia pateikti kartu su pasu tuomet, kai išvykstama iš Jungtinės Karalystės arba į ją atvykstama bei naudojantis viešosiomis paslaugomis.

Diskusija, apie potencialią kortelių sistemą ES piliečiams nėra patogi „Brexit“ ministrui Davidui Davisui, kuris ilgą laiką principingai kovojo prieš leiboristų asmens dokumentų sistemas.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar "Brexit" ministras bando nepastebimai išsisukti. Jis pareiškė, kad pasiūlyta privaloma registracija ES piliečiams po „Brexit“ neprilygsta asmens dokumentų sistemoms, nes jų nereikia su savimi turėti visą laiką.

„Tai nėra asmens dokumentas. Mes kalbame apie dokumentus, kurie įrodo, jog asmuo turi teisę dirbti ir gyventi. Tačiau jiems nereikia jų turėti nuolat. Tai nėra asmens dokumentas. Tai panašiau į gimimo liudijimą“, - tvirtino ministras.

JK pasiūlymas įtvirtina teisės balsuoti neturėjimą ateičiai. Tai reiškia, kad Jungtinė Karalystė turi didelę dalį populiacijos (apytiksliai 4 milijonai), kurie turi galimybę nuolat gyventi šalyje, tačiau negali pasirinkti valdžios, kuri valdo tą šalį. Tai nėra gerai JK demokratijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Populiaru sakyti, kad situacija gali būti greitai išspręsta pasiūlant JK pilietybę. Tačiau iš tikrųjų tai nesprendžia problemos, nes yra 10 ES šalių, įskaitant ir Lenkiją, kurios neleidžia arba nepripažįsta dvigubos pilietybės. Taigi, tokiu atveju ES piliečiams, turintiems „įsikūrusiojo statusą“ su pilietybe tai reikštų savo turimos pilietybės atsisakymą.

Pareiškimas, jog visi įsikūrusieji JK tampa šalies piliečiais, taip pat sukeltų klausimų apie, pavyzdžiui, Ispanijoje gyvenančių britų situaciją. Ispanija neleidžia turėti dvigubos pilietybės išskyrus tuos atvejus, kai asmuo yra iš šalies buvusių Lotynų Amerikos kolonijų. Taigi, į pensiją išėjusiems britams, kurie nori gyventi Ispanijoje, valstybė galėtų pasakyti, kad norėdami pasilikti tokiomis pat sąlygomis jie turi atsisakyti Jungtinės Karalystės pilietybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų