REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Moterys dažnai atneša savo sužadėtuvių žiedus su deimantais ir prašo įvertinti jų kainą. Tačiau niekada joms neatskleidžiu šios informacijos“, – tikina deimantų ekspertė Julija Gerlich. Ji pasakoja, kad deimantus perka ne tik vyrai savo moterims, bet ir įmonių vadovai savo darbuotojams.

„Moterys dažnai atneša savo sužadėtuvių žiedus su deimantais ir prašo įvertinti jų kainą. Tačiau niekada joms neatskleidžiu šios informacijos“, – tikina deimantų ekspertė Julija Gerlich. Ji pasakoja, kad deimantus perka ne tik vyrai savo moterims, bet ir įmonių vadovai savo darbuotojams.

REKLAMA

Bendrovės „Fashion Gold“ vadovė J. Gerlich turi finansinį išsilavinimą, o juvelyrikos srityje dirba jau 30 metų. Prieš 15 metų ji susidomėjo deimantais ir sako, kad jie tapo ne tik darbu, bet ir gyvenimo būdu.

Apie investicijas į deimantus, kiek vyrai išleidžia sužadėtuvių žiedams ir kam jie turi atitekti po skyrybų – interviu su deimantų eksperte.

Investicija į deimantus

Ar apsimoka investuoti į deimantus?

Emocine prasme ši investicija yra neįkainojama, juk deimantai yra puikus palikimas, jie gali keliauti iš kartos į kartą. Dabar žmonės dažniausiai perduoda vaikams ar anūkams visokio pavidalo auksą. Močiutės saugo, o paskui atiduoda net auksinius dantis.

REKLAMA
REKLAMA

Jau net tradicija tapo, kad žmonės atsineša senelių vestuvinius auksinius žiedus ir iš jų prašo pagaminti savo žiedus vestuvėms.

Finansine prasme deimantai visada atlaiko infliaciją ir jų vertė šiek tiek auga. Tačiau reikia žinoti, į ką investuoti, ne visi deimantai tinka investicijai. Be to, būtina žinoti pradinę kainą ir atpažinti, kaip atrodo kokybiškas deimantas.

REKLAMA

O kaip atpažinti, koks deimantas yra kokybiškas ir brangus?

Svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų – spalvą, švarumą, apdirbimą, sertifikavimą. Brangus deimantas yra bespalvis, skaidrus, jame neturi būti priemaišų, o tinkamas apdirbimo briaunavimas suteikia spindėjimo. Be to, daug laboratorijų, kurios išduoda sertifikatus, pačios ir prekiauja deimantais. Todėl norėdamos apsisaugoti ant sertifikatų pažymi, kad deimantas kitoje sertifikavimo laboratorijoje gali ir neatitikti nurodytų charakteristikų.

Deimantas gali būti investicija, kuria grožėsitės kiekvieną dieną. Jį galima ne tik pasidėti į dėžutę, bet ir įstatyti į papuošalą. Tačiau, jeigu norite, kad deimantas būtų investicija, pirmiausia reikia palyginti jų kainas ir išsirinkti kokybiškiausią deimantą už priimtiniausią kainą. Ir tik tada gautą deimantą galima įstatyti į papuošalą.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbu kokybė ir sertifikatas

O perkant papuošalus su deimantais į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Svarbiausias dalykas yra sertifikatas. Lietuvoje parduodami papuošalai privalo turėti Lietuvos prabavimo rūmų sertifikatą. Tarptautinis sertifikatas Lietuvoje yra papildomas dokumentas, tačiau jis niekada nebus laikomas pagrindiniu dokumentu.

Pas mus yra labai griežtai vertinami ir tikrinami tiek deimantai, tiek taurieji metalai. Todėl pirkėjai įsigiję papuošalų su prabavimo rūmų etikete gali būti tikri, kad turės kokybišką gaminį. Lietuvoje netgi draudžiama prekiauti nesuprabuotais papuošalais.

Iš 10 Lietuvoje parduodamų deimantų vienas gali būti modifikuotas arba patobulintas, o 9 – natūralūs. Tuo metu Amerikoje iš 10 deimantų net 9 gali būti patobulinti, o vienas – natūralus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Natūralūs deimantai yra iškasami iš žemės. Dar yra užauginti deimantai, jiems sukuriamos laboratorijoje tokios pačios sąlygos, kaip ir gamtoje, todėl jie užauga. Dar yra ir patobulinti deimantai.

Pavyzdžiui, randamas labai švarus, bet prastos spalvos deimantas, tada naudojant aukštą temperatūrą pakeičiama jo spalva. Tačiau toks patobulinimas turi būti pažymėtas deimanto dokumentuose. Amerikoje dažnai deimantai tobulinami paprasčiausiu silikonu. Jeigu deimantas nėra švarus, turi tamsių taškelių, jie su lazeriu pašalinami, o į skylutę prileidžiama silikono, jis nepraleidžia šviesos. Todėl toks deimantas nespindi.

Patobulinti deimantai gali būti ir 4 kartus pigesni nei natūralūs deimantai. Tačiau jų pirkti nerekomenduočiau. Apskritai deimantas yra labai trapus, todėl kiekvienas pragręžimas jam kenkia.

REKLAMA

Deimantas yra labai kietas, jis gali bet ką perpjauti, tačiau, tuo pačiu, jis yra ir labai trapus. Deimantas gali tiesiog suskilti į šipulius, tarsi susprogti.

O ar ateina žmonės pas jus konsultuotis dėl deimantų kokybės? Ar atneša juos parodyti ir įvertinti?

Ateina, moterys atneša sužadėtuvių žiedus ir klausia, kiek jie kainuoja? Tačiau niekada neatskleidžiu kainų, juk dovanas vertinti yra negražu. Papuošalus su deimantais reikia tiesiog nešioti ir jais džiaugtis.

Būna grįžta žmogus iš kelionės ir giriasi, kad už 100 eurų nusipirko tikrų perlų apyrankę. Tokių žemų kainų paprasčiausiai nebūna. Pavyzdžiui, vieno karato svorio deimanto kaina prasideda nuo 9 tūkst. eurų ir siekia iki 16 tūkst. eurų. Viskas priklauso nuo jo charakteristikų, o ne nuo šalies, kurioje žmogus deimantą perka.

REKLAMA

Sužadėtuvių žiedus po skyrybų vyrai bando susigrąžinti

O kokius papuošalus su deimantais žmonės perka jūsų parduotuvėje?

Pirmiausia, pas mus vyrai ateina išrinkti sužadėtuvių žiedo, o jau vėliau kartu su būsima žmona renkasi ir vestuvinius žiedus. Prieš pirkdami žiedą vyrai išklauso ir mūsų paskaitėlę apie deimantų kokybę, nes noriu, kad žmonės žinotų, ką perka.

Buvo bandoma vyro atlyginimais suskaičiuoti, kiek turi kainuoti sužadėtuvių žiedas. Tačiau nepritariu nuomonei, kad žiedas turi kainuoti 10 ar daugiau vyro atlyginimų. Sužadėtuvių žiedas dovanojamas iš širdies. Ne tas sužadėtuvių žiedas žiba, kuris kainuoja 10 tūkst. eurų, o tas, kuris dovanojamas su meile. Turiu klientų vyrų, kurie pusę metų renka sužadėtuvių žiedą. Jie apgalvoja kiekvieną detalę ir įdeda tiek širdies, kad žiedo įkainoti negalėtų net 20 atlyginimų suma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, prieš keletą metų atėjo jaunas vaikinas pirkti sužadėtuvių žiedo. Jis išsirinko su nedideliu deimantuku žiedą už 390 litų. Tuo metu dar net euras nebuvo įvestas. Taigi tas žiedas eurais būtų kainavęs apie 100 eurų. Iš karto po to, jie atėjo kartu nusipirkti vestuvinių žiedų.

O po 5 metų tas pats vyras atėjo ir nupirko savo žmonai žiedą su deimantu už 30 tūkst. eurų. Dabar ji turi du sužadėtuvių žiedus ir juos abu nešioja.

Anksčiau apskritai sužadėtuvių žiedų nebuvo, jie atėjo į madą prieš 15–17 metų. Todėl dabar vyresnės poros, švęsdamos, pavyzdžiui, 20 metų metines, išsirenka ir perka sužadėtuvių žiedą.

REKLAMA

Visos šios istorijos rodo, kad vyrą reikėtų rinktis ne pagal sužadėtuvių žiedą. Ir, jeigu dabar gavote žiedą už 100 eurų, dar po kelių metų galite gauti kur kas brangesnį. Svarbu, ne koks žiedas, o koks žmogus jį dovanoja.

O kaip elgiasi poros su sužadėtuvių žiedais skyrybų atveju? Kur juos deda, galbūt jums atneša?

Civilinė teisė numato, kad sužadėtuvių žiedas priklauso vyrui. Ir, jeigu moteris neįvykdo savo įsipareigojimų, ji privalo žiedą grąžinti. Įsipareigojimų neįvykdymas – tai neįvykusios vestuvės arba skyrybos.

Yra net buvusios kelios bylos, kai vyras teismo keliu bandė susigrąžinti padovanotą sužadėtuvių žiedą, kuris kainavo apie 4 tūkst. eurų. Dažnai tokiais atvejais žaidžia principai.

REKLAMA

Žmonės skirtingai elgiasi, vieni prašo grąžinti, o kiti – ne. Tačiau ne visos moterys juos nori pasilikti. Esu girdėjusi, kad kai kurios moterys po skyrybų sužadėtuvių žiedus paaukoja bažnyčiai. 

Deimantus dovanoja ir įmonės savo darbuotojams

Kokius dar papuošalus su deimantais pardavinėjate ir kiek jie kainuoja?

Pas mus žmonės ateina ieškoti dovanų ypatingoms progoms, tai gali būti krikštynos, pirmoji Komunija, gimtadieniai, Kalėdos ir t.t. Apyrankė su mažu deimantuku kainuoja 55 eurų, jas dažnai draugės perka viena kitai dovanų.

Už 150–200 eurų tikrai galima išsirinkti papuošalą su deimantu. Mitas, kad deimantus galima nusipirkti už tūkstančius eurų. Dažnai žmonės bijo paklausti kainų. Tačiau pati palyginau kainas ir pamačiau, kad krikštynų albumas kainuoja brangiau nei auksiniai auskarai su deimantais. Taigi tikrai yra dar brangesnių dovanų už deimantus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O mažus deimantukus dėžutėse dabar netgi įmonės dovanoja savo darbuotojams, kurie iš jų ateina pasidaryti papuošalus. Va ir dabar neseniai gavome užsakymą iš įmonės Kalėdoms. Deimantai – amžina dovana.

O ar jūs savo papuošalų dėžutėje turite deimantų ir ar juos nešiojate kiekvieną dieną?

Galiu pasakyti, kad esu batsiuvys be batų. Labai mėgstu deimantus, jų žėrėjime matau viso pasaulio grožį. Džiaugiuosi galėdama žmonėms parduoti laimę ir džiaugsmą, kurią jie gauna kartu su deimantais.

Tačiau kasdien nešioju tris žiedus – sužadėtuvių, vestuvinį ir pasidovanotą sau jubiliejaus proga. Su jais niekada nesiskiriu – ir miegu, ir sportuoju.

Turiu išeiginių papuošalų, tačiau jais puošiuosi tik tam tikromis progomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų