REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydama įvertinti platformos partnerių, savarankiškai dirbančių pavežėjų ir kurjerių, indėlį per pandemiją ir įtraukti juos į skiepijimo nuo COVID-19 prioritetinių visuomenės grupių sąrašą, rašoma pranešime spaudai. 

Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydama įvertinti platformos partnerių, savarankiškai dirbančių pavežėjų ir kurjerių, indėlį per pandemiją ir įtraukti juos į skiepijimo nuo COVID-19 prioritetinių visuomenės grupių sąrašą, rašoma pranešime spaudai. 

REKLAMA

Ministerijai tokį prašymą patenkinus, „Bolt“ žada visapusišką pagalbą, užtikrinant sklandų vakcinavimo procesą. 

Priminė apie kurjerių ir pavežėjų indėlį 

Sveikatos apsaugos ministerijai skirtame rašte „Bolt“ akcentuoja, kad keleivius pagal užsakymą vežančių pavežėjų bei per „Bolt Food“ programėlę maistą pristatančių kurjerių veikla nuo pat pandemijos pradžios ženkliai prisidėjo prie visuomenės poreikių užtikrinimo. Užsikrėtimo rizikai nemažėjant, skiepai kurjeriams ir vairuotojams padėtų saugiau jaustis, užtikrinant gyventojų poreikius. 

„Mūsų partneriai, nepaisant sudėtingos epidemiologinės situacijos, kasdien atliepia būtinuosius gyventojų poreikius. „Bolt“ kurjeriai karantino metu stipriai prisideda prie didžiąją dalį laiko namuose praleidžiančių gyventojų gerovės, pristatant maisto produktus, o sustabdžius maitinimo vietų veiklą, kurjerių dėka nemaža dalis šio sektoriaus įmonių galėjo toliau gana aktyviai veikti ir pasiekti savo klientus. Neabejojame, kad kurjerių teikiama paslauga ne vienam verslui padėjo išvengti žlugimo“, – sako „Bolt“ Lietuvoje vadovas Andrius Pacevičius. 

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pažymi „Bolt“ vadovas, prisidedant prie visuomenės gerovės, pavežėjai taip pat kasdien patiria didelę riziką užsikrėsti koronavirusu, kadangi nevairuojantys ar neturintys automobilio gyventojai į testavimo vietas dažnai vyksta būtent su „Bolt Protect“ kategorijos vairuotojais. A. Pacevičius primena, kad keleiviai apie tai, kad vyksta testuotis dėl koronaviruso, pavežėją turėtų informuoti dar prieš kelionę. 

REKLAMA

„Jie ne tik padeda gyventojams išvengti padidintos užsikrėtimo rizikos, keliaujant viešuoju transportu, bet keleivius veža tirtis, ar šie neserga COVID-19. Deja, tenka pripažinti, kad apie jaučiamus simptomus ir kelionę į testo vietą vairuotojui neretai pasakoma tik kelionės metu, tad net pertvarą automobilyje įsirengęs, visų saugumo priemonių ėmęsis pavežėjas negali išvengti didesnės užsikrėtimo rizikos“, – priduria A. Pacevičius. 

Per valandą – nuo 4 iki 8 skirtingų kontaktų 

Kreipdamiesi į Sveikatos apsaugos ministeriją, įmonės atstovai akcentavo, jog individualiai dirbantys kurjeriai ir pavežėjai kasdien įvykdo dešimtis užsakymų. Skaičiuojama, kad vienas vairuotojas per valandą vidutiniškai turi nuo 4 iki 6, o kurjeris – nuo 4 iki 8 kontaktų su nepažįstamais asmenimis, todėl rizika užsikrėsti ypač didelė. 

REKLAMA
REKLAMA

Prašydama pavežėjus ir kurjerius skiepyti prioritetine tvarka, „Bolt“ pažymėjo, jog platforma prisidėtų prie sklandaus vakcinavimo įgyvendinimo: informuotų partnerius, padėtų sudarant norinčiųjų skiepytis sąrašus, nedelsiant informaciją perduotų atitinkamoms institucijoms. 

„Nors nesame kurjerių ir pavežėjų darbdaviai, nes jie dirba pagal individualią veiklą, visad stengėmės ir stengsimės, kad su „Bolt“ bendradarbiaujantys kurjeriai ir pavežėjai galėtų kuo saugiau vykdyti visuomenei svarbią veiklą. Esame įsitikinę, jog šie mūsų partneriai, pandemijos 

metu stovintys priešakinėse linijose, yra nusipelnę gauti skiepą prioritetine tvarka. Tad tikimės, kad netrukus iš ministerijos sulauksime džiugių žinių“, – akcentuoja platformos vadovas A. Pacevčius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų