pavežėjai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pavežėjai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pavežėjai“.

Policija sulaukia pačių netikėčiausių iškvietimų: pavyzdžiui, dėl atšalusio maisto

Vis dažniau Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose, išsikvietus pavežėją, sulaukiame lietuviškai nekalbančio imigranto, kuris neranda kelio arba veža aplinkiniais keliais. Maža to, ne visi vairuotojai turi leidimą gyventi šalyje arba neturi vairuotojo pažymėjimo. Policijos atstovas pasakoja, kad neretai sulaukia pranešimų dėl netinkamo pavežėjų elgesio, tačiau kartais iškvietimai būna tikrai keisti.

Pavežėjus norima įpareigoti fiksuoti vaizdą arba garsą automobilio salone

Pavežėjus norima įpareigoti fiksuoti vaizdą arba garsą automobilio salone. Šią savaitę Seimas po pateikimo pritarė atitinkamai Kelių transporto kodekso pataisai. Už ją balsavo 40, prieš  buvo du, susilaikė 26 Seimo nariai.  Toliau projektą svarstys Seimo komitetai, į posėdžių salę jis turėtų grįžti tik rudens sesijoje.
2024-06-08

Seimas pritarė siūlymui griežtinti reikalavimus taksi vairuotojams ir pavežėjams

Seimas sugriežtino taksi ir pavežėjų veiklą – nauja tvarka įsigalios nuo 2025-ųjų, kada baigs galioti dabar veikiantys vairuotojų leidimai ir reikės gauti naujus.   Parlamentarai ketvirtadienį priėmė naujus apribojimus ir įpareigojimus numatančias Kelių transporto kodekso pataisas: už balsavo 127 Seimo nariai, prieš buvo vienas, niekas nesusilaikė.
2024-04-25

Egzaminas „Regitroje“ gali tapti privalomas čia dirbantiems pavežėjams: kyla abejonių, kaip jie vairuoja

Sostinės gatvėse vis dažniau siaučia pavežėjai, atvykę iš trečiųjų šalių ir neturintys teisės vairuoti. Policija kartu su pasieniečiais rengia reidus ir tokius nelegalus gaudo, mat dažnu atveju jie neturi ne tik teisių, bet ir leidimo gyventi Lietuvoje. Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė pripažįsta, kad situacija išties sudėtinga, mat atvykėliai piktnaudžiauja dabartine tvarka ir netekę leidimo gyventi Lietuvoje vis tiek pasilieka ir dirba nelegaliai.

Komitetas: trečiųjų šalių vairuotojų taksi ir pavežėjų versle neliktų nuo 2025 metų

Seimo Ekonomikos komitetas ragina Seimą greičiau sugriežtinti taksi ir pavežėjų veiklą, kad šiame versle jau nuo kitų metų sausio neliktų trečiųjų šalių piliečių, neturinčių galiojančių vairuotojų pažymėjimų ar nemokančių mokesčių valstybei.
2024-04-10

VMI atstovas: taksi vairuotojai ir pavežėjai neapskaito visų pajamų

Taksi paslaugų teikėjai neapskaito visų pajamų, sako Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) atstovas. Rolandas Puncevičius skaičiuoja, kad per mėnesį taksi vairuotojai deklaruoja vidutiniškai 410 eurų pajamų.
2024-04-10

Klaipėdoje keleivis sumušė pavežėją

Klaipėdoje keleivis sumušė pavežėją. Kaip pranešė Klaipėdos apskrities policija, nusikaltimas įvykdytas vėlų ketvirtadienio vakarą, apie 23.38 val., Kretingos gatvėje. 56 metų vyras, dirbantis pavėžėju, automobiliu „Opel“ į degalinę atvežė du keleivius. Jiems išlipus, vienas iš jų kelis kartus trenkė pareiškėjui. Pradėtas tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Pirminiais duomenimis, keleiviai už kelionę atsiskaitė. Įvykio aplinkybės tiriamos.
Kriminalai 2024-04-05

Seime – siūlymas taksi ir pavežėjų veiklą sugriežtinti jau nuo liepos

Seimas raginamas greičiau sugriežtinti taksi ir pavežėjų veiklą, kad šiame versle neliktų trečiųjų šalių piliečių, neturinčių galiojančių vairuotojų pažymėjimų ar nemokančių mokesčių valstybei.   Socialdemokratas Gintautas Paluckas siūlo nuo šių metų liepos, o ne nuo 2025-ųjų gegužės leisti taksi ir pavežėjų paslaugas teikti vairuotojams, turintiems galiojantį Europos Sąjungos (ES), Europos ekonominės erdvės (EEE) ar NATO šalyje, Šveicarijoje arba Ukrainoje išduotą pažymėjimą.

Seime bręsta nauja iniciatyva dėl taksi ir pavežėjų automobilių pritaikymo asmenims su negalia

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė siekia įstatymais įteisinti, kad bent 5 proc. taksi, pavežėjų ir trumpalaikės transporto nuomos paslaugas teikiančių automobilių būtų pritaikyti žmonėms su negalia ir taip būtų užtikrintos jų teisės pasinaudoti transporto paslaugomis. Tokį naują reikalavimą ji ketina siūlyti numatyti Kelių transporto ir Administracinių nusižengimų kodeksuose.
Aktualijos 2024-02-29

Vilnietis neteko žado: baisu pagalvoti, kaip tai galėjo baigtis

Socialiniuose tinkluose vilnietis pasidalino vaizdo įrašu užfiksuotu automobilio vaizdo registratoriumi. „Tai, ką dabar matau Vilniaus gatvėse man kelia šiurpą“, – rašo gyventojas. „Tvarkingai su keleiviu važiavo lietuvis vairuotojas. Ir prašom – giliai nusispjovus į visas eismo taisykles atlekia tai ką jau tarpusavyje vadiname „džihad taksi“. Viskas baigėsi gerai ir krito tik šviesoforo stulpas. O jei tai būtų ne ankstyvas rytas, o vidudienis?“ – retoriškai klausia vilnietis.
REKLAMA
REKLAMA

Siūloma įpareigoti pavežėjus automobilio salone turėti vaizdo registratorių

Keleivių vežimo už atlygį paslaugas teikiančiuose automobilių salonuose siūloma įpareigoti turėti vaizdo registratorių. Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Gintautas Paluckas įregistravo tai reglamentuojančias Kelių transporto kodekso pataisas. Jos numato, kad vaizdo įrašas turėtų būti saugomas 14 dienų. Keleivis galėtų vaizdo įrašo fiksavimo atsisakyti, jei aiškiai prieš kelionę tai yra užsakymo metu išreikštų tokią savo valią.

Reidas Vilniuje: pareigūnai ėmėsi užsieniečių pavežėjų ir maisto kurjerių

Naktį į šeštadienį Vilniuje vyko ypatingas reidas: kartu su policijos pareigūnais Vilniaus centre automobilius ir jų vairuotojus tikrino pasieniečiai. Pareigūnai Vilniuje ėmėsi nelegalų pavėžėtojų ir maisto kurjerių. Naktį pareigūnai be girtų vairuotojų sučiupo du pavėžėtojus azerbaidžaniečius, neturinčius teisės būti Lietuvoje, sulaikytieji turės išvažiuoti iš Lietuvos. Taip pat įkliuvo ir du Kenijos piliečiai, pareigūnams pateikę suklastotus vairuotojo pažymėjimus.

„Bolt“ pavežėjais dirbo Lietuvoje neteisėtai gyvenę uzbekai, kirgizas su klastote

Pasieniečiai sulaikė Lietuvoje neteisėtai gyvenusius du uzbekus ir demaskavo pavėžėjimo paslaugas teikiantį kirgizą su netikru vairuotojo pažymėjimu. Uzbekai išsiunčiami iš Lietuvos, o kirgizas dėl klastotės suimtas.

Seimas spręs, ar griežtinti taksi ir pavėžėjų veiklą

Nuo kitų metų gegužės siūloma griežtinti taksi ir pavėžėjų veiklą. Šio verslo atstovai privalės turėti europinį ar NATO šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą, o taksi vairuotojai turės naudoti su spausdintuvu sujungtą taksometrą arba taksometrą ir kasos aparatą.  Seimas antradienį po pateikimo pritarė tokiems Kelių transporto kodekso pakeitimams: už balsavo 54 parlamentarai, o penki susilaikė.
2023-12-19

Nepamirš vairuotojo žvilgsnių ir „Tu esi graži“: teko meluoti apie vaikiną ir laukti laiptinėje, kol nuvažiuos

Kaip jaustumėtės, jei po kelionės taksi ar pavežėjų automobiliu sulauktumėte kaltinimo neva pavogėte vairuotojo piniginę? Arba, jeigu klientas kelionės viduryje pareikštų, kad už paslaugą nesumokės? Apie tokias situacijas papasakojo į jas patekę klientai ir vairuotojai. Neseniai Lietuvą sukrėtė žinia apie taksi vairuotojo lytiškai išnaudotą nepilnametę. Tokie kraštutiniai atvejai, kaip ir peiliu grasinantys klientai, būna gan reti.
2023-10-14

Aiškėja, kas yra „Bolt“ vairuotojas, vertęs jį seksualiai tenkinti 17-metę

Policija skelbia, kad sekmadienio rytą „Bolt“ vairuotojas seksualiai smurtavo prieš neblaivią nepilnametę – privertė ją ranka tenkinti lytinę aistrą. Išlipusi iš mašinos 17-metė iškart paskambino į policiją, tačiau pareigūnai sučiupti vairuotojo nebespėjo. Aiškėja, kad seksualiai smurtaujantis pavežėjas – maždaug 40 metų vyras. Sekmadienį 6 ryte „Bolt“ pavežėją iškvietusi 17-metė paauglė norėjo nuvažiuoti iš Justiniškių į centrą, tačiau kelionė baigėsi seksualiniu smurtu.

Naujovė Lietuvoje: siūlo nupirkti jūsų automobilį ir vežioti nemokamai

Beveik trečdalis automobilių savininkų Lietuvoje pripažįsta, kad nuosavas automobilis neatsiperka. Kitų vairuotojų neįtikina ir faktas, kad vidutiniškai 94 proc. laiko automobilis mūsų šalyje praleidžia stovėdamas. Į miestus grįžtant spūsčių ir perpildytų kiemų sezonui, susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ nusprendė neapsiriboti vien raginimais: neefektyviai gyventojo naudojamą automobilį nupirks už kreditą pavėžėjimo paslaugoms, kelionėms dalijimosi automobiliais bei elektriniais paspirtukais.
59 2023-09-07

Įspėjimas tūkstančiams gyventojų: nenustebkite, jei kviečiant pavežėjus programėlėje išvysite naujovę

Rugpjūčio mėnesį susisiekimo paslaugų platformoje „Bolt“ atsirado nauja pavežėjų kategorija – „Basic“. Jai priskirti senesni automobiliai, taip pat vairuotojai nemokantys lietuvių ar anglų kalbos. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad „Bolt“ naujovė užtikrina klientų teisės. Rugpjūčio 21 d. platformoje „Bolt“ įvesta nauja „Basic“ kategorija.
2023-09-05

Parengė naujus reikalavimus pavėžėjams ir taksi vairuotojams: štai, kas keistųsi

Mažinant šešėlį taksi ir pavėžėjų versle, didinti keleivių saugumą ir gerinti aptarnavimą bei atsiskaitymą, nuo kitų metų sausio siūloma griežtinti reikalavimus šiam verslui.  Susisiekimo ministerija parengė tai numatančius Kelių transporto kodekso pakeitimus. Vėliau juos svarstys Vyriausybė, o galutinį sprendimą priims Seimas.   Ministerija pirmiausia siūlo nustatyti daugiau reikalavimų vairuotojams, norintiems tapti taksi vairuotojais ar pavėžėjais.

Angliškai, lietuviškai nekalbantiems „Bolt“ vairuotojams – atskira programėlės kategorija

Nuo pirmadienio susisiekimo paslaugų platformoje „Bolt“ atsiras „Basic“ kategorija, jai bus priskirti senesni automobiliai, vairuotojai nemokantys lietuvių ar anglų kalbos. Kaip penktadienį teigė „Bolt“ ryšių su visuomene vadovas Mantas Čižas, išliekančioje „Bolt“ pavadintoje kategorijoje vairuotojai paslaugas galės teikti vairuodami „naujesnius, ekonomiškesnius ir švaresnius automobilius“. Atstovo teigimu, sistema pati identifikuos automobilio modelį pagal sudarytą sąrašą.

Vyriausybė – prieš, kad pavėžėjai užsieniečiai mokėtų avansinį pelno mokestį

Vyriausybė nepritaria konservatoriaus Jurgio Razmos parengtai ir Seime svarstomai Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisai, pagal kurią savarankiškai Lietuvoje dirbantys ir mokesčių nemokantys užsieniečiai, pavyzdžiui, pavėžėjai, mokėtų avansinį pelno mokestį. Tokia Vyriausybės išvada, kuriai, Finansų ministerijos siūlymu, pritarta pirmadienį, bus teikiama Seimui.
2023-07-31

Kaunietės drama: namo keliavo su dviem pavežėjais, o galiausiai liko už durų

Į naujienų portalą „Kas vyksta Kaune“ kreipėsi moteris, liepos 18-ąją kvietusi du „Bolt“ pavežėjus – išsikvietusi pirmąjį pastebėjo, kad su savimi neturi grynųjų pinigų, todėl kelionę teko atšaukti ir išsikviesti kitą pavežėją, už kelionę apmokant iš banko sąskaitos. Po pasivėžinimo kaunietė pastebėjo, kad pametė savo raktus ir svarsto, kad jie galėjo likti pirmajame „Bolt“ automobilyje, su kurio vairuotoju ji susisiekti nebegali. „Vakar 10.55 val.

Seimas bandys tramdyti mokesčių nemokančius pavėžėjus iš užsienio

Seime skinasi kelią bandymas pažaboti savarankiškai dirbančius ir mokesčių nemokančius pavėžėjus iš užsienio.  Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti tokias Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas: už balsavo 66 Seimo nariai, prieš nebuvo, o 13 susilaikė. Toliau pataisas Seimas svarstys rudenį, gavęs Vyriausybės išvadą.

Policija surengė specialų reidą: įkliuvo pavežėjas be teisių

Bendros sostinės policijos ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus kontrolės poskyrio pareigūnų vykdytos priemonės metu buvo tikrinami keleivių pervežimo paslaugas teikiančių pavėžėjų ir taksi vairuotojų dokumentai, jų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių medžiagų. Taip pat tikrintos ir transporto priemonės bei vežami daiktai ir kroviniai. Šių metų kovo 30 d. Vilniaus apskr.
Kriminalai 2023-03-31

Žinia pavežėjams: siekia, kad visi „Bolt“ vairuotojai aptarnautų lietuviškai

Seime – naujas siūlymas dėl pavežėjų. Parlamentarai įregistravo pataisas, numatančias, kad visi „Bolt“ dirbantys vairuotojai turėtų bendrauti su klientais valstybine šalies kalba, mat šiuo metu mokėti lietuviškai pavežėjams nėra būtina. Apie naująjį siūlymą feisbuke paskelbė Seimo narys liberalas Raimundas Lopata.  „Visi kas naudojasi „Bolt“ pavežėjų paslaugomis, pastebi, kad vis sunkiau sekasi susikalbėti su Bolt vairuotojais, nes šie nemoka lietuvių kalbos.
58 2023-03-14

Pradedamas likviduoti „Uber“ padalinys Vilniuje

2014 metais Lietuvoje veiklą pradėjusi informacinių technologijų (IT) bendrovė „Uber Lithuania Software and Development“ pradedama likviduoti. Apie priimtą vienintelio akcininko – JAV bendrovės „Uber technologies“ – sprendimą inicijuoti bendrovės likvidavimo procedūrą ir paskirtą likvidatorių įmonė trečiadienį informavo Registrų centrą.   Apie tai, kad įmonės biuras uždaromas, pranešta pernai rugsėjį.
2023-02-22

Panevėžyje per vieną dieną užpulti du pavežėjai

Per vieną parą Panevėžyje buvo užpulti du pavežėjai, nurodoma policijos įvykių suvestinėse. Abu įvykiai fiksuoti vasario 18 d. Apie 5 val. 24 min. Panevėžyje, Nemuno g. pavežėjui, gimusiam 1970 m., atvykus pagal iškvietimą, jam į veidą automobilio salone pripurškė dujų. Tą pačią dieną 23 val. 2 min. Panevėžyje, Kranto g. pavežėjai, gimusiai 1994 m., atvykus pagal iškvietimą, neblaivus (3,02 prom.

Naujiena „Bolt“ vairuotojams: nepateikę „selfio“, vežti klientų negalės

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt” kelia vairuotojų patikimumo kartelę Lietuvoje – šiuo metu jau testuojamas dirbtinio intelekto sprendimas, iš veido atpažįstantis, ar pavežėjimo paslaugą teikia tas pats asmuo kaip ir vairuotojo pažymėjime esančioje nuotraukoje. Vairuotojams skirtoje programėlėje prašoma pasidaryti asmenukę, o sistema atvaizdus sulygina.
203 2023-01-16

Šiemet pavėžėjimo paslaugas teikti leista apie 1,6 tūkst. užsienio piliečių, pernai – 737

Šiemet individualios veiklos pažyma išduota beveik 1,6 tūkst. pavėžėjimo paslaugas teikiančių užsienio piliečių, remdamasis Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis. Apie tai rašo portalas lrt.lt VMI Kontrolės departamento vyresniojo patarėjo Rolando Puncevičiaus teigimu, pernai pavėžėjimo paslaugas deklaravo teikiantys 737 užsienio piliečiai. Iš jų 555 deklaravo 4,5 mln. eurų individualios veiklos pajamų.
2022-11-04

Laura po kelionės su „Bolt“ pavežėju suprato netekusi telefono: „Jis nesustojo, nors aš jam mojavau“

Lietuviai socialiniuose tinkluose lieja pyktį ant pavežėjų, su kuriais darosi neįmanoma susišnekėti ir juo labiau keliauti. Pasirodo, nemažai jų – atvykėliai iš Azijos šalių, ir nei lietuvių, nei anglų kalbų šie nemoka. Tad dažniausiai prabyla rusiškai ir to paties tikisi iš savo klientų. Dar blogiau, pasak keleivių, kad kai kurie pavežėjai netgi bando pasisavinti keleivių daiktus, veža ne ten, kur prašoma, o kartais ir patys neturi reikalingų licencijų, kad galėtų vežioti keleivius.

Austėja po kelionės su „Bolt“ pavežėju patyrė šoką: „Sakė, kad aš jį labai jaudinu“

Vis daugiau moterų šalyje prabyla apie pavežėjų seksualinį priekabiavimą. Esą programėle išsikvietus transporto priemonę, vairuotojai nesikuklina ir ima merginas kviesti į svečius, mėgina paliesti ir net neišleisti iš automobilio. Vienos vilnietės istorija šokiruoja dar labiau, esą pavežėjas užsienietis nusivežė ją prie ežero ir ten tiesiai šviesiai pareiškė, kad nori turėti intymių santykių ir net pradėjo įkyriai kabinėtis.

Pavežėjų rinkoje – naujas žaidėjas: kainos mažesnės, tačiau prognozuoja, kad netrukus jos susilygins

Praėjusią savaitę į Lietuvos pavežėjų rinką įžengusio naujo  žaidėjo – tik šiemet veiklą pradėjusios estiškos platformos „Forus“ siūlomos palankios kainos ilgainiui jos taps panašios į kitų pavežėjų, rašo portalas 15min.lt. Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas sako, kad siūlydama mažesnes nei rinkos kainas „Forus“ šiuo metu bando užkariauti rinką. „Bet tas laikotarpis pasibaigs, šio naujo pavežėjo kainos susilygins su kitų rinkos dalyvių kainomis“, – sakė A. Izgorodinas.
2022-07-22

Lietuvoje pradeda veikti nauja pavėžėjimo platforma

Šiemet balandį Estijoje startavusi pavėžėjimo platforma „Forus“ pradeda veiklą Lietuvoje – nuo ketvirtadienio paslaugas ji teikia Vilniuje ir Kaune. Be to, įmonė planuoja sparčiai plėsti tinklą, ketvirtadienį pranešė įmonė.   Į platformą jau užsiregistravo keli šimtai Lietuvos vairuotojų. Teigiama, kad ji suteikia galimybę visiems programėlės naudotojams tapti įmonės bendrasavininkiais.
2022-07-14

Nutekinti „Uber“ duomenys atskleidė negailestingą realybę: į tai galimai įsivėlė ir Macronas

Bendrą tyrimą atlikusių žiniasklaidos priemonių sekmadienį paviešinti dokumentai rodo, kad įgyvendindama beveik prieš dešimtmetį prasidėjusią sparčią pasaulinę plėtrą, pavėžėjimo paslaugų milžinė „Uber“ taikė abejonių dėl etiškumo keliančią ir galimai neteisėtą taktiką.
2022-07-11

Palangos taksistai kartais turi vos po vieną iškvietimą, bet viską atperka moterys: „Paveizėt“ smagu, o jei dar ir pavežt“

Palangoje netoli garsiausios miesto vietos – J. Basanavičiaus gatvės – dienų dienas pro automobilių langus praeivius stebi taksistai. Ir taip jau 30 metų. Visi jie pensinio amžiaus vyriškiai, tad net ir per dieną sulaukę vos keleto iškvietimų pavežti per daug nenusimena ir tvirtina besidžiaugiantys bent šiokia tokia veikla. Humoro jausmo jiems taip pat netrūksta. Juokauja, kad dirba, nes šiame pajūrio kurorte jų akis džiugina gražios poilsiautojos. „Jų daug gražių – kas antra.

„Bolt“ vairuotojai įniršo: ruošiasi surengti streiką

Pavežėjimo platformoje „Bolt“ dirbantys vairuotojai planuoja streiką – taip jie reaguotų į nuo kovo 1 dienos keičiamą komisinį mokestį teikiant pavėžėjimo paslaugas, rašo portalas kaunas.kasvyksta.lt. Protesto akciją vairuotojai planuoja vasario 22-ąją – tą dieną parai laiko jie atsijungtų nuo sistemos.
2022-02-18

Vilniečiai „Bolt“ pavežėjo akibrokšto nesitikėjo: pareiškė, kad namo neparveš

„Bolt“ pavežėjo akibrokštas įsiutino iš kelionės grįžusius lietuvius – vairuotojas nusprendė neleisti vienam iš keleivių sėdėti priekyje, taip pat sulaukta pastabų dėl turimų bagažų.   Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi skaitytojas Marius, kuris neslėpė savo pasipiktinimo dėl „Bolt“ vairuotojo elgesio. Pasak vaikino, nustebę bei pasipiktinę liko ir jo 4 artimi draugai, su kuriais jis grįžo iš tolimos kelionės atgal į Vilnių.
2021-11-27

Žemės ūkio ministerija atsisako automobilių: darbuotojai važinės paspirtukais arba su pavežėjais

Žemės ūkio ministerija atsisako tarnybinių automobilių ir vairuotojų. Darbuotojams bus sudarytos sąlygos rinktis alternatyvų transportą – pavėžėjus, automobilių dalinimosi paslaugas, paspirtukus ar automobilių nuomą, rašoma pranešime spaudai. Iki šiol Žemės ūkio ministerija turėjo aštuonis automobilius ir keturis vairuotojus. Ministerijoje lieka vienas vairuotojas ir vienas automobilis, skirtas ministrui.
2021-09-20

Įspėjo, kad kaukės pavežėjų automobiliuose ar autobusuose būtinos: jas nusimetusiems – bauda

Galimybių pasus turintys gyventojai suskubo apsaugines kaukes nusimesti ne tik kavinėse ar restoranuose, bet ir pavežėjų automobiliuose. Vežėjai perspėja, kad kaukės vis dar būtinos. O jas nusimetusiems keleiviams gali būti pritaikyta bauda iki 1500 eurų. Portalo tv3.lt skaitytoja Agnė pasakojo, kad praėjusį savaitgalį pavežėjo „Bolt“ paslaugomis naudojosi 3 kartus. Moteris nustebo, nes kaukes dėvėjo ne visi vairuotojai.
2021-08-26

Pavežėjai jaučiasi vergais: uždirbame centus, už keliones klientai turėtų mokėti daugiau

Kasdien keleivius vežantis pavežėjas savo darbą prilygino vergovei. Anot, jo tenka daug ir sunkiai dirbti, tačiau uždarbis menkas. Vyras skundėsi, kad dabartiniai kelionių tarifai per maži ir tuo, kad paimti keleivių vyksta nemokamai. O didžiąją dalį uždarbio pasiglemžia mokesčiai. Tuo metu platformos „Bolt“ atstovas tikino, kad vairuotojai vertina galimybę dirbti savarankiškai kada nori, o jų mėnesinis uždarbis dažniausiai viršija 1000 eurų.
2021-07-21

Dalis pavežėjų privalomo automobilių žymėjimo nepaiso

Nuo 2020 metų pavežėjams įsigaliojo reikalavimas vairuoti tik specialiai paženklintą automobilį, tačiau nemaža dalis vairuotojų šio reikalavimo nepaiso ir iki šiol paslaugas teikia nežymėtais automobiliais – ant priekinio bei galinio stiklų nėra skiriamojo ženklo, ketvirtadienį praneša portalas lrt.lt.
2021-07-15

Pavežėjai nebegalės išgėrę sėsti už vairo – laukia baudos iki 300 eurų

Seimas galutinai užkirto kelią istorijoms, kuomet pavežėjai, aptarnaudami klientus, neblaivūs sėda už vairo. Jiems nustatyta griežtesnė neblaivumo norma – 0 promilių. Seimas antradienį priėmė Saugaus eismo automobilių keliais pataisas, kuriomis lengvųjų automobilių, kuriais už atlygį pagal užsakymą vežami keleiviai, vairuotojai negali būti išgėrę.

Gyventojai skundžiasi dvigubai išaugusiomis pavežėjų kainomis, o jie – darbuotojų trūkumu

Laisvėjant karantinui žmones ėmė dažniau lankytis svečiuose ar renginiuose. Dažnas jų ten vyksta ne savo automobiliu, bet naudojasi pavežėjų paslaugomis, kurios, anot gyventojų, kai kur pabrango ir dvigubai. O viena vilnietė juokavo, kad kelionė iki geležinkelio stoties kainavo brangiau nei traukinio bilietas. Pavežėjų atstovai pastebi, kad auga keleivių srautai, tačiau trūksta vairuotojų. Vilnietė Jurga portalui tv3.lt skundėsi išaugusiomis pavežėjo Bolt kainomis.
2021-06-22

Nori dar griežtinti pavežėjų veiklą: galiotų 0 promilių taisyklė

Trejus metus pavežėjo veikla užsiimantis Artūras per tą laiką jau pavežė daugiau nei 10 tūkstančių klientų. Jo darbas iš pažiūros toks kaip taksistų: už atlygį nugabena keleivius iš taško A į tašką B. Tačiau jei taksi vairuotojai privalo vairuoti visiškai blaivūs, jis prieš sėsdamas prie vairo galėtų pakelti taurę vyno. Mat Lietuvoje taksistai baudžiami vos jų girtumo laipsniui viršijus 0 promilių, o pavežėjams galioja 0,4 promilės limitas.
2021-05-18

Pavėžėjams siūlomas nulio promilių reikalavimas

Privačius keleivių pavėžėjus siūloma laikyti neblaiviais, jei alkoholio koncentracija juose viršys nulį promilių.   Griežtinti pavėžėjų veiklą siūlantis konservatorius Jurgis Razma, Seime registravęs Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisą, sako, kad tokiems vairuotojams turi būti taikomos tokios pat  taisyklės, kaip ir, pavyzdžiui, taksi automobilių.
Aktualijos 2021-05-03

„Bolt“ skiepijimo prioritetą prašo suteikti pavežėjams ir kurjeriams

Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydama įvertinti platformos partnerių, savarankiškai dirbančių pavežėjų ir kurjerių, indėlį per pandemiją ir įtraukti juos į skiepijimo nuo COVID-19 prioritetinių visuomenės grupių sąrašą, rašoma pranešime spaudai.  Ministerijai tokį prašymą patenkinus, „Bolt“ žada visapusišką pagalbą, užtikrinant sklandų vakcinavimo procesą.
2021-04-26

VMI: pavežėjai pernai gavo daugiau nei 43 mln. eurų pajamų

Per platformas vežėjai praėjusiais metais gavo daugiau nei 43 mln. eurų pajamų, remiantis aštuonių keleivių vežimo organizatorių duomenimis, skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Ji atnaujino virš 9 tūkst. vežėjų 2020 metų pajamų mokesčio deklaracijas. Jiems deklaracijas pateikti reikia iki gegužės 3 dienos.
Aktualijos 2021-04-20

Neįgalieji Lietuvoje negali išsikviesti taksi: nėra pritaikytų automobilių

Lietuvoje gyvena 65 tūkstančiai judėjimo negalią turinčių žmonių, bet negali gauti tinkamų pavėžėjimo paslaugų, nes privačios taksi firmos Lietuvoje neturi nevaikštantiems žmonėms pritaikytų automobilių. Dėl to neįgalieji dažnai negali nuvykti pas gydytoją, į darbą ar susitvarkyti kitų svarbių reikalų.

Kalbos inspekcijos vadovas imasi lietuviškai nekalbančių pavežėjų: „Jeigu nori, kad būtų lengva, tegu gyvena Turkijoje“

Ne paslaptis, kad tarp pavežėjų paslaugas Lietuvoje teikiančių asmenų dirba ir nemažai užsieniečių. Prisidurti taip dažnai bando į mūsų šalį iš svetur atvykę studentai ar Ukrainos, Baltarusijos bei kitų šalių. Tai, kad daugelis jų nemoka lietuvių kalbos užkliuvo kalbos inspekcijai, kuri žada bausti pavežėjus, kurie nemoka lietuviškai. Iš Stambulo į Lietuvą studijuoti ekonomikos atvykęs Erdi pavėžėju dirba jau du metus. Ir nors lietuvių kalbos moka ne daug, dar niekada neturėjo problemų darbe.

Pavežėjai – ne viešas transportas, tad kaukės jiems nebūtinos?

Siaučiant Covid-19 virusui, pavežėjai tampa alternatyva ir pagalba viešajam transportui. Paslauga besinaudojančiai vilnietei kilo klausimas, kodėl ne visi paslaugą teikiantys vairuotojai dėvi apsaugines veido kaukes?  Nors pavežėjimo paslauga naudojasi nemažai žmonių, Vyriausybė šią paslaugą siūlantiems asmenims teikia tik rekomendacijas, kaip reiktų darbą organizuoti. To priežastis – pavežėjų paslaugos nėra traktuojamos kaip viešasis transportas.
Aktualijos 2020-08-23
Į viršų