• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasiklausymo įranga, kurią Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) pareigūnai kovo pradžioje išmontavo Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM), veikiausiai priklausė ne Lietuvos spectarnyboms, teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Algimantas Matulevičius.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis tyrimas nebuvo konkrečiai spectarnybų, kadangi, kas įdomiausia, ten vyko radijo dažnis, kuris taksistams praktiškai priskirtas. Tai galima kalbėti tikrai ne apie Lietuvos spectarnybas, jeigu kalbėt apie spectarnybas“, - po NSGK posėdžio penktadienį žurnalistams sakė komiteto pirmininkas, kartu pridūręs, jog „galima daug ką fantazuoti“.

REKLAMA

Seimo komitetas, reaguodamas į viešojoje erdvėje pasigirdusius svarstymus, jog RRT pareigūnai galėjo išmontuoti slaptą pasiklausymo įrangą, penktadienį buvo išsikvietęs generalinio prokuroro pavaduotoją Gintarą Jasaitį ir Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovą Povilą Malakauską.

Pasak G.Jasaičio, uždaroje komiteto diskusijoje labiausiai buvo susitelkta į būtinybę taisyti kai kuriuos teisės aktus ir SAM atveju išryškėjusias institucinės koordinacijos problemas - kas, kada ir ką turi daryti.

REKLAMA
REKLAMA

„Apie pradėtą ikiteisminį tyrimą komiteto nariai neklausinėjo ir aš apie tai neinformavau nieko. Paprasčiausiai aš pranešiau, pagal kokį Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnį yra pradėtas tyrimas ir šiandien galiu konstatuoti, kad ikiteisminis tyrimas nėra pabaigtas“, - sakė generalinio prokuroro pavaduotojas.

Pasak jo, ikiteisminis tyrimas vyksta pagal BK 295 straipsnį - dėl neteisėto informacijos rinkimo. Šiame tyrime kol kas įtarimai niekam nepareikšti.

VSD direktorius P.Malakauskas Generalinės prokuratūros vykdomo ikiteisminio tyrimo nekomentavo.

Generalinio prokuroro pavaduotojas G.Jasaitis nesiėmė vertinti, ar RRT pareigūnai turėjo viešai pranešti apie radinį patalpoje, esančioje prie pat sveikatos apsaugos ministro Rimvydo Turčinsko kabineto, tačiau jis aiškino, jog pagal įstatymus RRT turi kontroliuoti, kad Lietuvos teritorijoje neveiktų nesankcionuoto dažnio prietaisai, skleidžiantys radijo signalus, dėl kurių nėra gauti leidimai arba licenzijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aptikusi tokį prietaisą, RRT turi jį arba likviduoti, arba įspėti asmenį, kad jis imtųsi veiksmų, jog toks dažnis nebūtų skleidžiamas.

Tuo metu NSGK pirmininkas A.Matulevičius buvo konkretesnis. Jo teigimu, RRT specialistai, aptikę neteisėtą pasiklausymo įrenginį turi iškart kreiptis į VSD arba Generalinę prokuratūrą, kad šių tarnybų specialistai tinkamai surinktų įkalčius tolesniam tyrimui. O esą šiuo atveju įkalčiai buvo sunaikinti. Politikas taip pat juokavo, kad gal reikėjo palaukti, kol šios įrangos prisistatys jos šeimininkas.

Kaip teigė A.Matulevičius, ši situacija išryškino tam tikrus teisinius ir institucijų koordinacijos netobulumus. Pasak NSGK pirmininko, paaiškėjo, kad RRT specialistai turėtų turėti leidimus dirbti su slapta informacija, nes „pasirodo jie prie jos prieina“. Komitetas taip pat ketina inicijuoti Operatyvinės veiklos įstatymo bei Elektroninių ryšių įstatymo pataisas.

Kovo 5 dieną RRT specialistai kambaryje, esančiame šalia ministro kabineto, aptiko paslėptą klausymosi įrangą. RRT specialistai, aptikę „trukdžių šaltinį“, nepranešė apie tai prokuratūrai, o patys išmontavo įrangą ir pateikė ją ministerijos atstovams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų