REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
40
Raimeda Bučinskytė (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Lietuvos paralimpinė rinktinė pasitinka pilnus iššūkių metus. Mūsiškiai tikisi, kad paralimpiečių gretos dar padidės, o kol kas vienintelė bilietą į Paryžių turi šaulė Raimeda Bučinskytė.

40

Lietuvos paralimpinė rinktinė pasitinka pilnus iššūkių metus. Mūsiškiai tikisi, kad paralimpiečių gretos dar padidės, o kol kas vienintelė bilietą į Paryžių turi šaulė Raimeda Bučinskytė.

REKLAMA

Patyrusi 49-erių sportininkė rimtai į sportą pasinėrė tik prieš dešimt metų. Pastarieji metai jai itin sėkmingi, kadangi ji jau antrą kartą iš eilės ji buvo pripažinta geriausia Lietuvos paralimpine metų sportininke.

Bilietą į Paryžiaus paralimpiadą lietuvei atnešė sidabras Europos šaudymo pneumatiniu pistoletu iš 10 m atstumo čempionate.

R. Bučinskytė pirmadienio rytą kartu su kitais sportininkais dalyvavo renginyje, kuriame oficialiai buvo pasirašyta Lietuvos paralimpinio komiteto sutartis su „Bitė Lietuva“ ir TV3, kurie tapo naujaisiais komiteto mecenatais.

BITĖ ir TV3 per 4 metus Lietuvos paralimpiečiams įsipareigoja skirti 1 mln. eurų vertės paramą bei bendradarbiauti renginiuose, kampanijose ir iniciatyvose, kurios pabrėžtų negalią turinčių sportininkų pasiekimus. Taip pat įsipareigojame įvairiomis formomis remti sporto programas, renginius bei kitas veiklas.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu R. Bučinskytė po renginio kalbėdama su žiniasklaidos atstovais dar kartą prisiminė prabėgusius jai sėkmingus 2023-iuosius metus.

„Visko buvo labai daug. Ir skaudžių, ir džiugių momentų. Atsakingai ruošiausi Europos čempionatui, nes žinojau, koks tai bus startas. Buvo aišku jau anksčiau, kad Europai duodama vos viena kvota Paryžiaus žaidynėms. Tad tą bilietą laimėti atrodė neįmanoma, nes konkurencija buvo labai didelė. Laimei, pavyko tą padaryti. Nors vasaros ar saulės nemačiau, nes daugmaž visą laiką praleidau šaudykloje.

REKLAMA

Galima sakyti, kad pasislėpiau nuo visų. Esu gimusi rugpjūtį, bet ir tądien praleidau šaudykloje. Išsijungiau telefoną, kad kažkas nesugalvotų atvykti ar sveikinti. Toks atsiribojimas ir susikaupimas kartais duoda rezultatų, bet garantijos nėra“, – sakė R. Bučinskytė.

Sportininkė kartu kalbėjo apie jaučiamą spaudimą. Ji yra laikoma viena pagrindinių pretendenčių Paryžiaus paralimpiadoje iškovoti medalius.

„Jeigu dabar užsidėčiau aukso medalį ir sėdėčiau kaip princesė, nuo to tikrai nieko negausiu. (...)Neeikvoju energijos ir pernelyg nežiūriu, kaip sekasi varžytis įvairiuose turnyruose mano konkurentėms. Mano rezultatas nuo to tikrai nepagerės. 

REKLAMA
REKLAMA

Viduje turi su savim dirbti, aukoti daug dalykų, kad pasiektum savo tikslus. (...) Bandau audringame vandenyne sukurti savo negyvenamą, ramybės salą, uur jausčiausi emociškai stabili ir galėčiau dirbti netrukdoma“, – pridūrė būsima paralimpietė.

Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Balys užsiminė, kad didelė problema yra jaunųjų sportininkų įsitraukimas. Pasak jo, vos du iš dešimties negalią turinčių jaunuolių apskritai lanko kūno kultūras pamokas. To priežastys ir drąsos trūkumas, kartu ir bendros sisteminės mūsų švietimo ir kitos bėdos.

Apie jaunimo įtraukimą į sportą paklausta R. Bučinskytė tikino, kad juos kartu reikia ruošti ir psichologiškai, kad jie nebijotų nesėkmių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Man asmeniškai visada sunku, kai varžybose pademonstruoji tik vidutinišką rezultatą. Tada užklumpa gėda, norisi nuo visų slėptis. Kartais sportininkams ne tiek džiaugsmo kelia medalis, kiek nusivylimo pralaimėjimai.

Tad patarčiau jaunimui ruoštis ne tik kovoti dėl medalių, bet ir psichologiškai ruoštis priimti nesėkmes, kurių visada bus. Nesėkmė nėra gėda, iš jos kaip tik daugiau gali pasimokyti nei pergalės“, – sakė dukart geriausia Lietuvos paralimpine sportininke tapusi šaulė.

Lietuvos rinktinė kol kas kukli ir Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse  turi vos vieną vietą Visgi, tikimasi, kad pagal optimistinį scenarijų mūsiškių komandą sudarys apie 10 sportininkų. Priminsime, kad 2021-ųjų Tokijo paralimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovavo 11 sportininkų.

REKLAMA

„Nepasakyčiau, kad kelią didelį malonumą, – paklausta apie situaciją, kai ji kol kas vienintelė iš lietuvių turi bilietą į Paryžių, atsakė R. Bučinskytė. – Greičiau prideda daugiau atsakomybės. Jūsų dėmesys ramybės irgi neprideda (šypsosi, – aut. past.). Tiesiog nesinori prisišnekėti, o paskui grįžti tuščiomis. Tad norisi tik atrasti vidinę ramybę ir paskui pasakyti sau drąsiai, kad padariau, tiek, kiek galėjau“.

O kaip dėl kitų lietuvių Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse?

„Iš tikrųjų laukiu daugiau mūsiškių. Žiūrėjau ir labai palaikiau golbolo rinktinę. Gaila, kad jiems nepavyko patekti, bet turime lengvaatlečių, galimybių yra ir plaukikams. Jie turi galimybių“, – pridūrė R. Bučinskytė.

Paryžiau paralimpinės žaidynės vyks 2024-ųjų metų rugpjūčio 28 - rugsėjo 8 dienomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų