Italijoje vykstančio pasaulio slidinėjimo čempionato moterų 10 km lenktynėse laisvuoju stiliumi antradienį atrankos varžybų nugalėtoja Lietuvos biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė užėmė 45-ąją vietą.

Nugalėjo 24-erių metų norvegė Therese Johaug - 25 min. 23,4 sek. Ji pasaulio čempione tapo trečią kartą. 2011 metų pasaulio čempionate T. Johaug auksą iškovojo 30 km lenktynėse laisvuoju stiliumi ir estafetės 4x5 km varžybose.

Sidabro medalis atiteko triskart olimpinei ir dešimt kartų pasaulio čempionei kitai norvegei - 32-ejų metų Marit Bjorgen (Marit Bjoergen). Ji nugalėtojai pralaimėjo 10,2 sek. Bronzą pelnė 29-erių metų rusė Julija Čekaliova (+32,7 sek.).

D. Rasimovičiūtė, kuriai pirmadienį sukako 29-eri, nugalėtojai pralaimėjo 2 min. 19,9 sek. Pusę distancijos Diana įveikė 53-ia.

Antrąją vietą atrankos varžybose užėmusi kita Lietuvos biatlonininkė - 27-erių metų Natalija Kočergina (+3.09,2) liko 54-a.

20-metė Ingrida Ardišauskaitė (+4.53,9) užėmė 72-ąją vietą.

Lenktynėse dalyvavo 78 sportininkės.

5 km atrankos lenktynėse laisvuoju stiliumi startavo 44 atletės, iš kurių į antradienį vykusias lenktynes pateko 10. I. Ardišauskaitė atrankos varžybose buvo septinta.