REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas naujienų portalui tv3.lt pripažino sulaukęs ne vieno valstiečių atstovo prašymo prisijungti prie socialdemokratų prieš artėjančius Seimo rinkimus. Valstietė Agnė Širinskienė įsitikinusi, kad jei frakcijos kolegos nusprendė bėgti iš dabartinių valdančiųjų gretų, tai turėtų padaryti kuo greičiau.

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas naujienų portalui tv3.lt pripažino sulaukęs ne vieno valstiečių atstovo prašymo prisijungti prie socialdemokratų prieš artėjančius Seimo rinkimus. Valstietė Agnė Širinskienė įsitikinusi, kad jei frakcijos kolegos nusprendė bėgti iš dabartinių valdančiųjų gretų, tai turėtų padaryti kuo greičiau.

REKLAMA

Sausį atliktos „Vilmorus“ apklausos duomenimis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) turi 11,3 proc. reitingą ir populiariausių partijų reitinge rikiuojasi antra. Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) gali pasigirti 8,9 proc. reitingu ir trečiąja vieta.

Pokiliminuose žaidimuose dalyvauti nenori

„Ar tokių atvejų yra buvę, kai siūlėsi, kalbėjo ar samprotavo? Tai taip, yra buvę. Ir ne vienas, ir ne du, ir ne penki, tiesą sakant“, – apie tai, kad Seimo valstiečių frakcijos nariai prašėsi į socialdemokratų gretas, naujienų portalui tv3.lt pasakojo G. Paluckas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau politikas nenorėjo spręsti, ar tokie kai kurių valstiečių norai yra rimti. Pasak jo, į jokios rimtesnes derybas su dabartinių valdančiųjų nariais socialdemokratai nesileidžia.

REKLAMA

„Esame didelė ir tvirta partija, turime savo kandidatus ir legionierių iš kitų partijų nereikia“, – kalbėjo socialdemokratų lyderis.

G. Palucko teigimu, LSDP eina atsinaujinimo keliu, tad, politiko žodžiais, tokiuose „pokiliminiuose politiniuose veikimuose“, socialdemokratai nedalyvauja. Pašnekovas teigė, kad natūralu, kad pokalbiuose apie galimą valstiečių prisijungimą, perbėgėliai kėlė ir savo sąlygas.

„Žmonės, norintys pereiti iš frakcijos į frakciją, ar norintys dalyvauti rinkimuose, turi savo norų ir sąlygų. Labai retu atveju į visišką neapibrėžtumą kažkas nori eiti, nebent neapsikenčia esamos padėties. Mes tuose žaidimuose nedalyvaujame, į priekį niekam nieko nedaliname, nei postais, nei vienmandatėmėmis, nei vietomis sąrašuose neprekiaujame“, – pareiškė G. Paluckas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau politikas pripažino, kad artėjančiuose Seimo rinkimuose kartu su socialdemokratais dalyvaus ir nepartiniai asmenys.

„Šiems rinkimams mes pasirinkome ne uždarą partinį sąrašą, bet platų, su visuomenės kairiųjų pažiūrų atstovais“, – sakė socialdemokratų pirmininkas.

Galutinis socialdemokratų rinkiminis sąrašas turėtų paaiškėti gegužės 1 d.

Turėtų kuo greičiau apsispręsti

Viena aktyviausių valstiečių frakcijos narių A. Širinskienė naujienų portalui tv3.lt sakė, kad kalbų, kad kai kurie kolegos derasi su socialdemokratais ar kitomis partijomis, negirdėjo.

Politikė pripažįsta, kad vienintelis jai žinomas atvejis buvo Egidijaus Vareikio prisijungimas prie Rimanto Dagio vadovaujamos Krikščionių sąjungos, tačiau, pasak pašnekovės, noro prisijungti prie šios politinės jėgos jos frakcijos kolega ir neslėpė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Galiu tik pakartoti, ką ir mūsų frakcijos seniūnas yra pasakęs, kad jei žmonės turi kitų planų, tai būtų gerai, kad jie kuo greičiau apsispręstų, nes ir mes tada galėtume ramiai planuoti rinkimus, ir jiems tas aiškumas būtų. Manau, kad toks žingsnis būtų sąžiningas“, – kalbėjo A. Širinskienė.

Seimo narė tvirtina suprantanti, kad kai kuriems kolegoms svarbiau ne partinės vertybės, o „šiltesnės vietos“ rinkimų sąraše. Tačiau, anot A. Širinskienės, tokių perbėgėlių būna kiekvienoje Seimo kadencijoje.

„Politikoje išdavysčių yra visur, jei taip būtų, tai jie būtų ne pirmieji. Visą laiką komandai geriau, kad žmonės, kurie neturi bendrų vertybių ir apsimeta, kol jiems yra patogu, turėtų iš komandos pasitraukti. Įsivaizduočiau, kad tokių žmonių, jei jų bus, jų bus nedaug“, – įsitikinusi A. Širinskienė.

REKLAMA

Kalbų, kad valstiečių frakcija skils ar išsibėgios, sklinda jau nuo LVŽS pergalės 2016-ųjų rinkimuose, sako A. Širinskienė.

„Tos kalbos vyksta ir jokių skilimų nebuvo, frakcija dirba kaip dirbusi. Atsisijojo tie žmonės, kuriems postų reikėjo, kaip Seimo pirmininkui, ar kurie buvo nelaimingi, bet bumbėjo, kad kiti jiems nieko neorganizavo. Tai natūralu“, – kalbėjo pašnekovė.

Pasak jos, tokias kalbas apie valstiečių byrėjimą nuolat skleidžia opozicija.

„Tai jų darbas toks, kelti sumaištį ir regimybę, kad viskas yra nestabilu ir gali subyrėti. Kai tas pats šnekama nuo 2016-ųjų, tai šypseną kelia jau kartais“, – juokėsi A. Širinskienė.

REKLAMA

Nuo kadencijos pradžios valstiečių frakciją paliko Dovilė Šakalienė, Vytautas Bakas, Povilas Urbšys, Mindaugas Puidokas, Justas Džiugelis, Bronislovas Matelis, Raimundas Martinėlis, Egidijus Vareikis ir Virgilijus Poderys.

Atsižvelgs tik kritiškesni rinkėjai

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politologas Lauras Bielinis naujienų portalui tv3.lt sakė, kad prieš rinkimus visuomet vyksta savotiškas sujudimas partijų gretose ir tie asmenys, kurie nėra tampriai susiję su partija, imasi aktyvesnės paieškos ir savo vietos atradimo rinkiminėje kampanijoje.

„Išeinantys nemato savo vietos šioje partijoje ir dėl šios priežasties jie išeina, tikėdamiesi rasti kažką sėkmingesnio“, – kalbėjo politologas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot L. Bielinio, kritiškai mąstantys rinkėjai tokiuose politikų veiksmuose mato tik neigiamą aspektą ir atsisako balsuoti už tokius kandidatus.

„Abejingi rinkėjai, tie, kurie eina balsuoti, bet nesusimąsto apie kandidatus ar partijų principus, nepastebi šitų dalykų. Jiems svarbiau emocingesnis kalbėjimas ar gražesnė išvaizda“, – samprotavo VDU profesorius.

L. Bielinio nuomone, tie perbėgėliai, kurie neturi ryškesnių lyderių savybių, juos priglaudžiančioms partijoms tampa tik rinkiminį sąrašą užpildančiais vienetais. Tačiau, pasitaiko tokių atvejų, kai prisikviestas politikas atsineša ir nemažą rinkėjų bagažą. Pasak L. Bielinio, bene ryškiausias to pavyzdys – Sauliaus Skvernelio prisijungimas prie LVŽS prieš 2016 metų Seimo rinkimus.

Seimo rinkimai turėtų vykti spalio 11 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų