REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kadaise bedarbių sostine tituluota Naujoji Akmenė per pastaruosius keletą metų sparčiai keičiasi. Jei prieš kelis dešimtmečius butai ten buvo pardavinėjami pusdykiai, tai dabar rasti nuomai ar nusipirkti darosi sunku.

Kadaise bedarbių sostine tituluota Naujoji Akmenė per pastaruosius keletą metų sparčiai keičiasi. Jei prieš kelis dešimtmečius butai ten buvo pardavinėjami pusdykiai, tai dabar rasti nuomai ar nusipirkti darosi sunku.

REKLAMA

Šalia miesto įsikūrusi „Vakarų medienos grupės" įmonė ten jau įdarbino 140 žmonių, o užbaigus plėtrą iki 2025 metų įmonė sukurs dar 1000 darbo vietų. Verslas kartus su savivalda žmones į Naująją Akmenę vilios naujais butais.   

Ukrainietė gydytoja akušerė ginekologė Larysa Mykhailovska baigia darbo dieną Naujosios Akmenės ligoninėje. Moteris kartu su vyru į Lietuvą atvyko prieš penkerius metus iš Donecko, kur dirbo gimdymo namuose direktoriaus pavaduotoja. Tačiau karas išvarė šeimą iš namų ir tenka gyvenimą kurti iš naujo svečioje šalyje. Tačiau Larysa patenkinta, kad ji atsidūrė Lietuvoje ir būtent Naujoje Akmenėje.

„Į Lietuvą mes atvykome, nes čia buvo mūsų draugai, jie mums parodė miestą. Supažindino su ligoninės direktoriumi, su meru. Mes pasikalbėjome apie galimybę čia dirbti. Ir apsisprendėme, kad čia galime persikraustyti“, – pasakoja L. Mykhailovska.

REKLAMA
REKLAMA

Per tuos penkerius metus Naujoji Akmenė labai pasikeitė. Moteris sako, kad ją stebina tokie greiti miesto pokyčiai.

„Vyksta sveikatingumo sporto centro statyba, asfaltuojami keliai, įrengiamas apšvietimas, kanalizacija. Elementarūs dalykai, kaip šiukšlių išvežimas ir šiukšlių konteineriai atrodo visiškai kitaip nei prieš penkerius metus“, – sako gydytoja.

REKLAMA

Pasikeitimus vertina ir ilgamečiai miesto gyventojai. Ir kaip retai kur Lietuvoje būna, giria valdžią:

„Aš čia nuo 1971 metų ir nepalyginami dalykai pas mumis darosi dabar, viskas puikiai, patenkinti. Pažiūrėkite, kaip gražiai gyvename.“

„Aš labai patenkinta, gerėja, gražėja. Aš labai didelį pokytį matau ir manyčiau, mero pagalba čia. Nes prie ankstesnių valdžių tai tokio dalyko nebuvo, buvo labai nugyventas miestas.“

„Europėjame labai, viskas pasikeitė. Gamykla, kaip katalizatorius koks. Kaip sako, šiukšlė traukia šiukšlę, gamykla traukia gamyklą. Viena vietoje atsirado, yra vienas geras pavyzdys, bus ir daugiau gerų pavyzdžių.“

REKLAMA
REKLAMA

Pernai Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusi „Vakarų medienos grupės" įmonė sukūrė 140 aukštos pridėtinės vertės darbo vietų. O per artimiausius metus įmonė išaugs 7 kartus.  

„Darbo vietas planuojama sukurti iki 2025 metų, tai apie 1000 darbo vietų. Tai atsidarys baldų fabrikas, atsidarys dar kelios įmonės“, – tikina gamybos vadovas Sergej Mikelevič.

Žmogiškųjų išteklių dairomasi visomis kryptimis ir, ko gero, pagrindinis tikslas – susigrąžinti į kitas šalis išvykusius tautiečius.

„Pagrindinis tikslas, tai motyvuoti darbuotoją, kad jis ateitų, grįžtų iš kitų valstybių ir liktų Lietuvoje, o nevažiuotų kažkur darbuotis. Tam ir pakelti regioną reikėtų šito krašto, ką mes jau ir esame šiek tiek ir įgyvendinę. Ir matomas kai kurių emigrantų grįžimas į šį kraštą“, – tęsia S. Mikelevič.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kol kas fabrike dirba mažiau nei 10 procentų iš emigracijos grįžusių lietuvių. O konkuruoti dėl darbuotojų, tiek emigrantų, tiek vietoje gyvenančiųjų, reikės ir su didžiaisiais miestais. Tad iki 2025 metų įmonė šiame 6 hektarų plote planuoja pastatyti gyvenamąjį kvartalą, kuriame būtų 30 daugiabučių. Jame galėtų įsikurti apie 500 šeimų.

Įsikūrus stambiai pramonei, aplink ją kuriasi ir kitos darbo vietos – šalia jų atsidaro naujos kavinės, viešbučiai, grožio salonai, kitos paslaugos. Ketvirtą kadenciją rajonui vadovaujančio mero planai ambicingi – Akmenės rajone turėtų gyventi tiek gyventojų, kiek jų buvo prieš keturis dešimtmečius.

REKLAMA

„Mūsų tikslas paprastas ir labai aiškus – 2030 metais 30 tūkstančių gyventojų. Šiai dienai, pagal seniūnijų duomenis, mes turime 21 tūkstantį“, – sako Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas.

Svarbiausia priemone šiam tikslui pasiekti tapo pritrauktos gamybos įmonės į Akmenės laisvąją ekonominę zoną.

„Nereikia niekam nei trinkelių, nei baseinų, nei kultūros namų, jeigu nebus gyventojų, jei žmonės negyvens ir neuždirbs. Tada nereikia tos viešosios infrastruktūros. Tai pirmoje vietoje yra darbas, darbas ir darbo vietos“, – tikina meras.

Įsikūrus didžiuliam „Vakarų medienos grupės" fabrikui, statyti gamyklas, pasak mero, planuoja dar bent 5 įmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų