REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prekybininkai teisinasi, kad pastaruoju metu įvairios prekės brangsta dėl išaugusių jų žaliavų ir transportavimo kaštų. Ne išimtis ir palapinių pardavėjai. Jų teigimu, palapinių kainos šį sezoną – taip pat didesnės, bet kaina esą kišenės draskyti neturėtų.

Prekybininkai teisinasi, kad pastaruoju metu įvairios prekės brangsta dėl išaugusių jų žaliavų ir transportavimo kaštų. Ne išimtis ir palapinių pardavėjai. Jų teigimu, palapinių kainos šį sezoną – taip pat didesnės, bet kaina esą kišenės draskyti neturėtų.

REKLAMA

Pardavėjai sako, kad kainų kilimas – tai pandemijos pasekmė, nes pastaruosius metus brango bene visų sričių produkcija.

Brango daugmaž dešimtadaliu

Laisvalaikio prekių parduotuvės Kaune „Husky“ vadovė sako, kad palapinių kaina nuo praėjusio pavasario yra tikrai pakilusi.

„Maždaug 10 proc. ribose. Viskas, aišku, yra susiję su pandemija, su nespėjimu pasiūti, medžiagų trūkumu“, – paaiškina specialistė.

Internetiniame parduotuvės puslapyje palapinių kainos įvairios ir daugiausiai svyruoja priklausomai nuo paskirties. Pavyzdžiui, erdvi, kelių kambarių palapinė 4 asmenų šeimai gali kainuoti nuo 88 iki 265 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Turistinių, 2,5–3,5 kilogramų svorio palapinių kainos parduotuvėje įvairesnės. Šios kategorijos palapines galima rinktis pagal vienokias ar kitokias jų funkcijas – atsparumą vandeniui, kompaktiškumą, pastatymo paprastumą ir pan.

REKLAMA

Standartinių dviviečių palapinių kainos prasideda nuo 65 eurų ir labiau šokteli į viršų tik mažesnio svorio palapinių kategorijoje. Pastarojoje palapinių kainos svyruoja nuo 145 iki 285 eurų. Tokių palapinių svoris dauguma atvejų nesiekia ar vos viršija 2 kilogramus.

Visgi parduotuvės vadovė sako, kad kol kas, palyginti su praėjusiais metais, pirkėjai dar gana pasyvūs.

„Nėra dar prekyba labai intensyvi. Bet čia labai susiję yra su orais – jei žmonės pasižiūri į priekį ir mato, kad savaitgalį bus geri orai, tai tada ruošiasi pirkti palapinę anksčiau. Jei yra lietingas oras, žmonės pasirenka dar nepirkti ir laukia, bet dažnai prieš gerus orus kai atvažiuoja, nusižiūrėtos palapinės neberanda“, – dalijasi specialistė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji prideda, kad šiuo metu labiau perkamos šeimyninės, didelės palapinės.

„Mažas dažniau renkasi tie, kas keliauja dviračiais ar žygiuoja. (...) Pastaraisiais metais apskritai daugiau žmonių pradėjo žygiuoti po Lietuvos miškus, tai mažos, kompaktiškos palapinės tapo taip pat paklausios“, – dalijasi parduotuvės vadovė.

Kaina didėjo mažiau

Tuo metu prekybos centro internete „Pigu.lt“ komunikacijos vadovė Raimonda Strazdauskaitė dalijasi, kad per pastaruosius metus palapinių kainos kilo kiek mažiau – apie 5 proc.

„Dažniausiai yra perkamos mažesnės palapinės, kainuojančios iki 50 eurų. Tokių palapinių pardavimai sudaro apie 60 proc. parduodamų palapinių. Likę pirkėjai renkasi palapines, kurių kaina svyruoja nuo 50 iki 200 eurų“, – sako R. Strazdauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parduotuvės atstovė pamini, kad didžiausias susidomėjimas palapinėmis ir kitomis stovyklavimui skirtomis prekėmis tikėtinas įsivyravus geriems orams, birželio pabaigoje – liepos pradžioje.

Tiesa, R. Strazdauskaitė prideda, kad populiariausios palapinės palapinių kategorijoje skirtos ne nakvynei.

„Tiek šiemet, tiek 2020-aisiais, pirkėjai dažniausiai į pirkinių krepšelį dedasi paplūdimio palapines, kurios poilsiaujant apsaugo ne tik nuo saulės, bet ir nuo vėjo“, – patikslina parduotuvės komunikacijos vadovė.

Palapinė – ne namas, o savaitgalio pastogė

Beje, pasiteiravus „Husky“ parduotuvės vadovės, į ką patartų atsižvelgti renkantis palapinę, specialistė atsako, kad ypatingų kriterijų palapinei išsirinkti nėra – svarbiausia, kad ji atitiktų poreikius.

REKLAMA

„Palapinę rinktis reikėtų pagal poreikį – ar jūs eisite į žygį ir dėsitės ją ant kupros, ar vyksite su šeima prie ežero ir vešitės ją automobilyje“, – sako specialistė.

Parduotuvės vadovė prideda, kad specialiai palapinės ruošti sezonui nereikia, svarbiausia atminti kelis dalykus.

„Negalima palikti palapinės iškleistos per vasarą lauke, ant saulės, nes palapinė ne tam yra skirtas produktas. Tai yra skirta stovyklavimui, trumpalaikiam gyvenimui.

Be to, palapinę prieš sudedant, žinoma, reikia išdžiovinti, taip pat nepalikti saulėje, nes saulė – ji išdegina viską. Ji gali palapinę nublukinti, palapinė gali tapti nebe patvari, gali nebeatlaikyti lietaus, plyšti ar irti. Tai – ne namas, o savaitgalio pastogė“, – atkreipia dėmesį specialistė.

Ji prideda, kad dažniausiai keičiamos palapinių detalės – lankai.

„Taip nutinka dėl neteisingo pastatymo ar įtempimo. Kuoliukai dar kažkaip ne tokia bėda žmonėms, bet lankai – jie tikrai dažniau lūžta“, – sako parduotuvės vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų