Ketvirtadienį vykusiose Vilniaus ledo ritulio klubo „Baltica“ varžybose su Rygos „Juniors“ ekipa, Lietuvos komanda nusileido svečiams iš Latvijos rezultatu 2:4 (1:2, 0:1, 1:1). Sužaidusi jau septynias rungtynes, Vilniaus „Baltica“ patyrė antrąją nesėkmę sezone, teigiama pranešime spaudai.

Anot „Baltica“ vyriausiojo trenerio Dmitrijaus Medvedevo, komanda buvo skaudžiai nubausta už tai, jog nebuvo psichologiškai nepasirengusi rungtynėms.

„Gerai sužaidėme pirmąsias penkerias minutes, tačiau tolesnes varžybas žaidėme lyg nesavi. Pralaimėję šias varžybas gavome gerą “šaltą dušą", tačiau kartais tai būna naudinga jaunai komandai. Šeštadienį per antrąjį mačą su „Juniors“ tikiuosi visiškai kitokio žaidimo“, – sakė D.Medvedevas.

Varžybų metu Lietuvos komandos gretose pasižymėjo Andrejus Židkovas, pirmajame kėlinyje išvedęs komandą į priekį, o trečiajame – rezultatą sušvelninęs Robertas Mikesas.

Rungtynių debiute po trumpos žvalgybos „Baltica“ ledo ritulininkai įsitvirtino svečių zonoje ir įmušė gana greitą įvartį. 7-ą minutę Andrejus Židkovas tiesiog sušaudė „Juniors“ vartininką Richardą Cimermanį. Lietuvos komandos problemos prasidėjo tuomet, kai jų galima buvo laukti mažiausiai – Rygos komanda išlygino rezultatą rungtyniaudama ne visos sudėties.

Įvartis buvo gana atsitiktinis. 15-ą minutę Ritvaras Zonenbergas bandė perduoti ritulį komandos draugui, bet šis pataikęs į vilniečių gynėjo koją pakeitė kryptį ir atsidūrė vartuose. Priešpaskutinę kėlinio minutę „Baltica“ gynėjai R.Zonenbergą prie vartų paliko visiškai laisvą ir 18-metis puolėjas išvedė svečius į priekį.

Per pirmąsias antrojo kėlinio minučių komandos keitėsi atakomis, bet greitai iniciatyvą perėmė svečiai.  Kietai ir labai kibiai rungtyniavę latviai savo žaidimo pranašumą įvarčiu realizavo 36-ą  minutę: Nikolajus Jelisejevas  įš kelių metrų į vartus metė niekieno netrukdomas.

Trečiąjį kėlinį „Baltica“ ritulininkai pradėjo varžovų vartų šturmu. 46-ą minutę Robertas Mikesas po žaibiškos trijų žaidėjų kombinacijos išnaudojo kiekybinę persvarą.

Tačiau viltis išsigelbėti žlugo 54-ą minutę, kai būdamas už vartų nesėkmingai ritulį iš savo zonos bandė išmesti vilniečių vartininkas A.Kuzmičius: rygietis Edgaras Kulda ritulį pasiuntė iš esmės į tuščius vartus – 2:4.

Per šias varžybas „Baltica“ neatstovavo Arnoldas Bosas, nutaręs nutraukti kontraktą su Vilniaus klubu. 21-erių metų puolėjas išvyksta rungtyniauti į aukščiausią Kazachstano vyrų lygą.

Po 7 žaistų rungtynių „Baltica“ turi 15 taškų ir MHL pirmenybių B grupės Vakarų divizione užima antrąją vietą. „Juniors“ sąskaitoje 10 taškų. „Baltica“ su „Juniors“ Vilniuje susitiks dar du kartus. Šeštadienį ir sekmadienį rungtynių pradžia – 17 valandą.