REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei jaučiate, jog gyvenime trūksta adrenalino, išbandykite nervus keliaudami. Ir nebūtinai kopdami į aukščiausius kalnus, bet ir lankydamiesi vietose, kur per nugarą nejučia pradeda bėgioti šiurpuliukai.

REKLAMA
REKLAMA

Katakombos

Paryžius, Prancūzija

Turistai Paryžiuje dažniausiai lanko Luvrą, Eifelio bokštą ir Monmartrą. Tačiau tik nedaugelis nukrypsta nuo įprasto maršruto ir įkelia kojas į miesto katakombas. Tunelių, išsišakojusių po miesto gatvėmis ilgis – daugiau nei šimtas kilometrų. Tuneliai čia atsirado todėl, jog po miesto gatvėmis ilgą laiką buvo kasamas jų statyboms reikalingas akmuo. Nuo pat XVIII amžiaus, miestui pritrūkus žemės kapinėms, čia pradėti kaupti mirusiųjų palaikai. Jų kaulai tiesiog krauti į krūvas ir palikti dūlėti. Jei nuspręsite aplankyti vietą, kur ilsisi daugiau nei 6 mln. Paryžiaus gyventojų, turite žinoti, jog įėjimas į katakombas slypi nedideliame neišvaizdžiame name prie Montparnasse kalno.

REKLAMA

Ossuary

Sedlecas, Čekijos respublika

Įprasta galvoti, jog žmonės paprastai laidojami kapinėse ar bažnyčiose. Tačiau menkai tikėtina, jog jie bus panaudoti bažnyčios puošybai. Visas šios mažos Čekijos bažnytėlės vidus dekoruotas mirusiųjų, palaidotų bažnyčios kapinėse, kaulais. Kaukolės kabo nuo šviestuvų, rankų ir kojų kaulai įmūryti į sieną. Bažnyčios hierarchai tai pateisina paprastai: čia esantys žmones yra palaidoti šventoje žemėje, be to, jų kaulai ragina gyvuosius pagalvoti apie pomirtinį pasaulį.

REKLAMA
REKLAMA

Išvykusių sielų muziejus

Roma, Italija

Netikite gyvenimu po mirties? Galbūt pakeisite savo nusistatymą apsilankę šiame mažos Sacre Cuore bažnytėlės Romoje zakristijoje įrengtame muziejuje, kur surinkti visi įrodymai apie mirusiųjų gyvenimą tarp mūsų. Čia rodomi šimtai eksponatų, patvirtinančių dvasių buvimą tarp mūsų. Tiesa, čia nėra nuotraukų – juk dvasios savo pėdsakų palikti nemėgsta. Muziejus paprastai laikomas uždarytas, jį aplankyti galima tik paprašius vietinio kunigo leidimo.

Drakulos pilis

Transilvanija, Rumunija

Drakulos pilis Rumunijoje – tikra siaubo klasika. Pašaliečius joje gąsdina siauri pilies koridoriai, tamsūs užkaboriai, nesibaigiantys laiptai ir didžiulis kaminas, pro kurį švilpia baugų garsą keliantis vėjas. Maža to, visus į legendinio Drakulos gimtuosius namus užklydusius žmones pasitinka pilies savininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Istorija byloja, jog ši pilis kadaise priklausė žiauriajam princui Vladui IV-ajam, kuris jam prasižengusius žmones sodindavo ant kuolo.

Mumijų muziejus

Guanajuato, Meksika

Jei kitų muziejų atsiradimo istorija ir tikslai nėra itin aiškūs, tai mumijų muziejui Meksikoje tokių problemų nekyla. Tarp 1896 ir 1958 metų miestelio prie Meksiko kapinėse palaidotų žmonių giminaičiams vietinė valdžia įvedė kapinių mokestį. Mokestis nebuvo didelis ir jį mažiau pasiturinčioms šeimoms buvo leidžiama sumokėti palaipsniui. Tačiau net jei susimokėti giminaičiai neišgalėdavo, numirėliai būdavo ekshumuojami ir išstatomi smalsių miestelio gyventojų akims..

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų