Antradienį baigėsi atranka į Europos futbolo čempionatą Prancūzijoje. Atranką paskutinės užbaigė A, B ir H grupių  komandos.

Bene didžiausią, tiesa nemalonią, staigmeną savo gerbėjams pateikė Olanijos futbolininkai. Nors jie turėjo šansą išsigelbėti, tačiau jie paskandino ir šią menką galimybę.

Nyderlandų futbolininkams būtinai reikėjo iškvovoti pergalę ir tada laukti Turkijos nesėkmės. Tačiau užuot patys paėmę iniciatyvą  į savo rankas, rungtynes su čekais pradėjo tragiškai. 35-ąją minutę olandai jau atsilikinėjo 0-2, o Robin van Persie ant vejos po keitimo pasirodė dar pirmajame kėlinyje. Artėjant pirmajam kėliniui į pabaigą, 43-ąją minutę raudoną kortelę gavo gynėjas iš Čekijos Marek Suchy, tad olandams sužibo viltis.

Antrajame kėlinyje iniciatyva priklausė Olandijos vienuolikei, o čekai neatliko nei vieno smūgio į vartų plotą, tačiau būtent čekai pirmieji pelnė įvartį antrajame kėlinyje. Po laisvo smūgio Robinas van Persie norėjo perduoti kamuolį vartininkui, tačiau neapskaičiavo jėgų ir vartininkas į komandos draugo „perdavimą“ net nesuregavo Po įvarčio į savo vartus, olandai atsilikinėjo jau 0-3.

Pakilę į lemiamą šturmą olandai įmušė dar du įvarčius, bet jėgų išlyginti ar persverti rezultatą neužteko.

84‘ E. Hazard [3-0]

88' T. Hemed [3-1]

56‘ D. Rangelov [2-0]

Komandos užsitikrinusios kelialapį į Europos čempionatą: Prancūzija, Čekija, Islandija, Belgija, Velsas, Ispanija, Slovakija, Vokietija, Lenkija, Anglija, Šveicarija, Šiaurės Airija, Rumunija, Austrija, Rusija, Italija, Kroatija, Portugalija, Albanija, Turkija.

Papildomoje atrankoje žais: Bosnija ir Hercogovina, Vengrija, Slovėnija, Airija, Švedija, Danija, Ukraina, Norvegija.