• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Amerikiečiai taip džiaugiasi pirmuoju juodaodžiu prezidentu, o žurnalistai ir viešųjų ryšių kompanijos taip stengėsi rinkimų metu, jog prekės ženklas „Obama“ ir su juo susiję terminai „Obamamanija“ bei „Obamabumas“ tvirtai įstrigo gyventojų sąmonėje, rašo „turist.ru“.

REKLAMA
REKLAMA

Ir šį sykį kalbama ne apie marškinėlius, plakatus bei vėliavėles. „Obamamanija“ verčia žmones nukeliauti daugelį mylių ir išleisti krūvas pinigų tik tam, kad išvystų kaip nors su jų dievuku susijusias vietas.

REKLAMA

Dėl trokštančiųjų išvysti prezidento inauguraciją skaičiaus Vašingtone jau prieš gerą mėnesį nebebuvo įmanoma rasti viešbučio kambario už protu suvokiamą kainą. Kolumbijos apygardos gyventojai, nuomojantys kambarius, taip pat nesikuklino – neretai už naktį nuomininko buvo prašoma pakloti iki 1000 JAV dolerių. Sklido kalbos, jog bilietų į inauguraciją, kurie teoriškai turėtų būti nemokami, kainos siekė 40 000 dolerių. Tiesiog šį „nemokamą“ bilietą buvo galima gauti tik iš senatorių ar Kongreso narių...

REKLAMA
REKLAMA

Kitas su „Obamamanija“ susijęs praturtėjimo būdas – kelionių į su juo susijusias vietas organizavimas. Kadangi pasaulyje daug vietų, kur gyveno B. Obama ar jo giminės, tikimasi, jog iš šių vis labiau populiarėjančių kelionių galima sulaukti gražaus pelno. Kaip rodo statistika, vis dažniau „Google“ paieškos sistemoje ieškoma užklausos „kelionės Obama“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čikagos, kurią nuo 1985-ųjų B. Obama vadina namais, turizmo biuras jau siūlo „obamofilams“ pažintines keliones, į kurių maršrutus įtrauktas apsilankymas prezidento šeimos mėgstamame restorane, knygyne ir krepšinio aikštelėse, kuriose B. Obama mėgo miklinti ranką. Neatsilieka ir Ilinojaus turizmo biuras – rengiamos ekskursijos  Didįjį parką (Grand park), kuriame po rinkimų prezidentas sakė pergalės kalbą, bei raginama apsilankyti Kenvude, kuriame iki inauguracijos gyveno Obamų šeima.

REKLAMA

Kita piligrimystės vieta turėtų tapti Havajai, kur B. Obama praleido savo vaikystę. Neaišku, ar tą suvokė prezidento žmona Michelle, bet jos pasakyti žodžiai: „Jūs negalite suprasti Baracko, neperpratę Havajų“, pritraukė daugiau turistų į šį nuo pasaulinės krizės kenčiantį kurortą. Jo turistiniame tinklalapyje galima rasti vietų, kurias vaikystėje mėgo B. Obama, sąrašą.

REKLAMA

Dar labiau pasisekė Kenijai, kurioje visur esantys paparacai surado „vargšus“ B. Obamos gimines. Vien 2008 gruodį turistų, atvykstančių į šią šalį, srautas išaugo 12 proc. Juk pasaulyje – ekonominė krizė, o amerikiečių srautas į šią šalį vis labiau menko... B. Obamos gerbėjų  netrikdo ir tai, kad žurnalistų surasta „močiutė Sara“ tėra jo tėvo įmotė – jie pasirengę mokėti 2500-3000 JAV dolerių už galimybę išvysti išrinktojo prezidento tėvynę. Kogelo miestelyje, kuriame šiuo metu gyvena močiutė Sara, jau galima išvysti nuorodų į senatoriaus Obamos vardo mokyklą. Tikriausiai po šiandienos inauguracijos iškaba bus pakeista... O B. Obamos giminės keliais klydinėjantiems piligrimams vėl galima parduoti turistams pabodusias keliones į safarį, prie ugnikalnių bei į Nacionalinį parką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl netvirtų prezidento tėvų vedybinių saitų pasipelnys ir Indonezija. Čia po skyrybų persikėlė B. Obamos mama su sūnumi. Tik paskelbus apie ketinimus kandidatuoti, kelios mokyklos, kur mokėsi B. Obama, pareiškė norą vadintis „prezidento mokyklomis“. Kita kulto vieta – nedidelis namelis, kur gyveno prezidento mama su naujuoju vyru.

REKLAMA

Tikėtina, jog netrukus piligrimystės maršrutai nusities ir į kitas vietas, kur kada nors studijavo 44 JAV prezidentas – Los Andželo koledžą ir Kolumbijos universitetą Niujorke.

Įdomiausia, jog net ir nieko bendra su prezidentu neturinčios šalys nusprendė pasipelnyti iš jo vardo. Japonija neseniai paskelbė, jog joje yra miestelis, besivadinantis Obama. Deja, kol kas miestelis niekuo neišsiskiria, tačiau tikėtina, kad jame tuojau atsiras B. Obamos muziejus. Kita vertus, geriausia būtų bent trumpam atvilioti patį JAV vadovą. Tuomet miestelio gerovė būtų užtikrinta bent porą-trejetą metų...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų