Lietuviai, norėdami išvengti matematikos, turi laimėti prieš vokiečius. Antradienį po fantastiškos kovos triumfavo gruzinai.

Lietuvos rinktinė 94:62 sutriuškino Ukrainos komandą.

Trečiadienio lietuvių varžovai rungtynių išvakarėse 61:55 (16:17, 13:12, 14:9, 18:17) palaužė italus.

Pastarieji rungtynes pradėjo 8:3, bet vokiečiai bemat išlygino rezultatą (8:8). Vienodi skaičiai švieslentėje degė ir po dviejų kėlinių (29:29).

Atkakli kova vyko iki rungtynių pabaigos. Pastarąją geriau sužaidė Vokietijos rinktinė.

Vokietija: Dennisas Schroderis 17 (5/10 dvitaškių, 7/8 baudų, 6 klaidos), Johannesas Voigtmannas 12 (7 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai), Danielis Theisas 11.

Italija: Arielis Filloy 15 (6/9 metimų), Marco Belinelli 12.

Fantastiška kova vyko Izraelio ir Gruzijos rinktinių rungtynėse. Mačą po pratęsimo 104:91 (21:22, 26:27, 20:21, 22:19, 15:9) laimėjo svečiai.

Izraelio krepšininkai 25-ąją minutę pirmavo 63:53, bet persvaros neišsaugojo. Paskutinę minutę šeimininkai buvo priekyje 87:86, bet tada tritaškį pataikė Gruzijos rinktinės narys Michaelas Dixonas (89:87). Pratęsimą lėmė Izraelio komandos žvaigždės Omri Casspi benefisas. Jis vienoje aikštės pusėje išlygino rezultatą, o kitoje blokavo Zazos Pačulijos metimą.

Nuo pratęsimo pradžios iki pabaigos dominavo gruzinai.

Jie kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 50:22, bet dažniau klydo – 17:9.

Gruzija: Tornike Šengelia 25 (8/18 dvit., 6/8 baud., 19 atk. kam.), Zaza Pačulia 19 (6/10 dvit., 7/9 baud., 11 atk. kam.), Michaelas Dixonas 18 (6/10 met., 7 rez. perd., 5 kl.), Duda Sanadze 17 (6/12 met.), Manučaras Markoišvili 11.

Izraelis: Galis Mekelis 23 (8/12 dvit., 7/7 baud., 5 rez. perd.), Richardas Howellas 19 (9/13 dvit., 5 pražangos), Omri Casspi 16 (5/11 dvit., 6 atk. kam.), Lioras Eliyahu 14 (7/9 dvit., 6 atk. kam., 5 praž.).

Jei lietuviai (3 pergalės / 1 pralaimėjimas) paskutiniajame ture nugalės vokiečius (3/1), jie užims pirmąją vietą B grupėje. Jei laimės vokiečiai, pirmi bus jie. Jei lietuviai pralaimės, jie užims antrąją arba trečiąją poziciją. Tai lems italų (2/2) bei gruzinų (2/2) rungtynės. Jei nugalės italai, lietuviai bus antri, jei gruzinai – treti. Matematikos gali reikėti ir išsiaiškinant paskutinį kelialąpį į aštuntfinalį. Į jį taip pat pretenduoja Izraelio (1/3) ir Ukrainos (1/3) krepšininkai.