• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Avariniais ir netinkamais eksploatuoti pripažintuose Biržų mieste esančiuose namuose glaudžiasi ne tik nelegalūs gyventojai.

REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybės pardavinėjamame name tebegyvena šeima, kuri turėjo būti iškeldinta į kitą butą. Vienoje iš centrinių Biržų gatvių esančiame name šeima verčiasi be elektros, vandens.

REKLAMA

Žmonės sako šią vasarą dar galėsiantys pakentėti - anksti švinta, tad apsieis be elektros. Vandens atsineš iš kaimynų, o nuo pučiančių skersvėjų pro išdaužytų langų kiaurymes gal nesušals. Tačiau labiausiai bijoma, kad čia netektų sulaukti dar vienos žiemos.

Bijo, kad nesudegintų

„Paliko mane kaip berazumę, kaip kokį vaiduoklį. Savivaldybė meluoja, kad visi gyventojai iš avarinių namų iškeldinti. Gyvenu be elektros, todėl naktimis labiausiai bijau, kai aplink kažkas vaikšto, plėšia. Policija net dieną kviečiama nevažiuoja. Labiausiai neramu, kad kas nors namų neuždegtų kartu su mumis“, - ketvirtadienį kalbėjo Kęstučio gatvėje 21-ajame name gyvenanti Zita Rimkevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris gyvena 33 kvadratinių metrų savivaldybei priklausančiame bute. Čia registruotas ir buvęs globotinis Mindaugas bei sūnus Mantas su draugėmis.

„Šiaurės rytai“ jau rašė, kad šis namas, kaip ir kiti du šalia esantys, jau kuris laikas bandomas parduoti savivaldybės administracijos skelbiamuose aukcionuose. Deja, pirkėjų vis neatsiranda.

Savivaldybės klerkai aiškina, kad namai pripažinti avariniais, nebetinkamais eksploatuoti ir jų gyventojai yra iškeldinti.

Buvo rašyta ir apie tai, kad kol namai bus parduoti, jie gali būti nugriauti vagių - čia plėšiami nuo stogo šiferiai, daužomi langai, pjaustomos antenos, veranda naudojama malkoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvo net pasklidę gandai, jog kažkas neva buvo prašęs šiuos namus padegti - tuomet esą bus galima pirkti tik centrinėje miesto vietoje esančią žemę ir nemokėti pinigų už beverčius pastatus.

Čia likusi gyventi šeima neturi net elementariausių buities sąlygų.

Kiemo šulinio vanduo po gatvės remonto tapo drumzlinas, vartoti netinkamas. Tad gyventojai vandenį nešasi iš toliau esančio kiemo. Nebeišsiurbiamas ir lauko tualetas. Pro nuplėštus namo stogus šviečia skylės. Buto, kuriame gyvena šeima, langų atidaryti nebegalima. Jei žmonės planuotų toliau gyventi, juos sutvarkytų, o dabar nebėra prasmės. Griūva ir bute esanti krosnis.

REKLAMA

Siūlyti butai netiko

„Man savivaldybėje A. Jurkštaitė (savivaldybės Ekonomikos ir investicijų skyriaus specialistė, užsiimanti savivaldybei priklausančių butų pirkimu ir gyventojų iškeldinimu - aut. past.) aiškina, kad nėra pinigų butui nupirkti. Sako, liepos mėnesį bus aukcionas, jei namus nupirks, atsiras pinigų ir man kitą butą nupirks. Bet čia ne mano problemos. Kodėl visų kitų namų gyventojams pinigų butams pirkti atsirado, o man - ne? Kiti, esantys arčiau valdžios, butus gavo suremontuotus, net su plastikiniais langais“, - piktinosi Z. Rimkevičienė.

REKLAMA

Šiuo metu savivaldybės Ekonomikos ir investicijų skyriaus specialistė Aldona Jurkštaitė atostogauja.

Savivaldybės specialistė ryšiams su visuomene Deimantė Prunskienė perdavė informaciją, kad Kęstučio gatvėje esančiame parduodamame name gyvenančiai šeimai buvo pasiūlyti du butai, tačiau į juos persikelti nesutiko.

Šiuo metu šeimai pasiūlyti dar du butai Vėjo gatvėje, į juos būtų galima persikelti nuo liepos 1 dienos. Tačiau atsakymo esą dar nesulaukta.

Elektra šeimai, jos žiniomis, atjungta už nesumokėtas skolas.

Siūlomi butai visi maži?

„Elektra mums tikrai buvo atjungta už skolas. Turėjome skolų ir „Biržų butų ūkiui“, bet žiemą ją grąžinome. Norėjome įsijungti elektrą ir sumokėti likusią skolos dalį - 100 litų, - bet mums buvo pasakyta, kad į šį namą elektros nebeves. Be to, kaip tą elektrą įves, jei elektrikai visus skaitliukus, kabelius išsivežė“, - kalbėjo Z. Rimkevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybės siūlomi butai, anot pašnekovės, visi baisūs, neremontuoti, maži. Šiuo metu avariniame name gyvena dvi šeimos, tad joms priklausytų arba du nedideli, arba vienas didesnis butas.

Prieš kelis mėnesius telefonu Z. Rimkevičienei kažkas paskambino iš savivaldybės ir pasiūlė pasiimti raktą bei apžiūrėti Kęstučio 46-ajame name esantį butą. Čia buvo kambarys ir viena virtuvė. Butas prišniaukštas, neremontuotas.

„Kaip gyventi tokiame mažame bute keturiems žmonėms? Tada dar vyras buvo gyvas. Prieš du mėnesius jis mirė, dabar trys palikom“, - pasakojo moteris.

REKLAMA

Po to savivaldybės atstovai buvo pasiūlę dalį namo Biržų miesto vienkiemyje, Rožių gatvėje. Tačiau šeimai iš miesto, kur visą laiką gyveno, keltis į kaimą atrodė nepatogu. Juk butas jiems, mieste gyvenusiems, miesto ribose ir priklausytų.

Pašnekovė tikino, kad Vėjo gatvėje jai jokių dviejų butų niekas nesiūlė.

Šių metų balandžio mėnesį A. Jurkštaitė jos paklaususi, ar eitų gyventi į Vėjo gatvėje esančius vadinamuosius „barakus“.

Vėl kalbėjo apie vieną kambarį. Paaiškėjo, kad butas - vos 16 kvadratinių metrų.

„Sakiau, duokit nors po atskirą kambarį ir virtuvę. Taip ir palikau nežinioje“, - kalbėjo Kęstučio gatvėse avarinio namo įkaitė.

REKLAMA

„Šiaurės rytuose“ moteris buvo radusi skelbimą, kad šalia buvusio „Vaikų pasaulio“ parduodama namo be patogumų dalis.

Tačiau jai buvo paaiškinta, kad savivaldybė šiuo metu naujų butų ar namų pirkimui pinigų neturi.

Tuomet ji A. Jurkštaitės dar prašė užkalti žiojėjančius namo langus. Tačiau juos užkalė tik po straipsnio „Šiaurės rytuose“ apie niokojamus daugiabučius.

Nebeis ir nebesižemins


Z. Rimkevičienė sakė į savivaldybę buto prašyti nebeisianti ir nebesižeminsianti. Kai sykį pasiskundė, jog bijo plėšikų draskomame name gyventi, susilaukė priekaištų, kad jos vaikai yra „dar ne tiek pridirbę“.

„Kas kiek pridirbęs, ne jų, o mūsų reikalas. Jų reikalas - skirti normalų butą, kuris man priklauso“, - samprotavo Z. Rimkevičienė.

Jurgita Vitkauskienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų