REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį Vytauto Didžiojo universitete vykusioje konferencijoje „Lietuvos aukštojo mokslo kokybė: patirtis ir tobulinimo gairės“ nuspręsta lapkričio pabaigoje įkurti Nacionalinį aukštojo mokslo kokybės forumą.

REKLAMA
REKLAMA

Vytauto Didžiojo universiteto kartu su Švietimo ir mokslo ministerija organizuotos konferencijos dalyviai priėmė rezoliuciją, kurioje pritarė nuostatai, jog aukštojo mokslo kokybės gerinimas yra prioritetinis Lietuvos mokslo ir studijų sistemos pertvarkos tikslas. Dėl to numatyta šių metų lapkričio pabaigoje surengti steigiamąjį Nacionalinės aukštojo mokslo kokybės forumą. Forumo tikslas - suvienyti aukštųjų mokyklų, aukštojo mokslo kokybe suinteresuotų institucijų, organizacijų ir visuomenės grupių pastangas iš esmės pagerinti aukštojo mokslo kokybę, diskutuoti dėl Lietuvos aukštojo mokslo kokybės koncepcijos ir tobulinamo veiksmų plano.

REKLAMA

„Aukštojo mokslo kokybės gerinimas yra prioritetinis Lietuvos mokslo ir studijų sistemos pertvarkos tikslas. Šiandien vykstanti konferencija labai svarbi, nes ji pradeda visuotinę, plačią diskusiją mokslo kokybės klausimais. Aukštojo mokslo kokybės gerinimas apima platų problemų spektrą - studijų turinio modernizavimą, personalo kvalifikacijos ir dėstymo kokybės, aukštojo mokslo sistemos valdymo, universitetų ir kolegijų veiklos vertinimo bei finansavimo tobulinimą, mokslinių tyrimų bazės stiprinimą, efektyvių vidinės kokybės užtikrinimo sistemų diegimą ir kitus klausimus,“ - sako Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius Giedrius Viliūnas. Pasak ministerijos sekretoriaus, mokslo ir studijų pertvarka prasidės nuo kokybinių pokyčių, todėl jau kitąmet daugiau lėšų ir dėmesio bus skiriama kokybiniams studijų proceso pokyčiams.

Konferencijoje dalyvavę Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, akademinės visuomenės, aukštųjų mokyklų, studentų, mokinių, darbdavių ir profesinių asociacijų bei kitų organizacijų, suinteresuotų aukštojo mokslo kokybės gerinimu, atstovai apžvelgė esamą studijų kokybės priežiūros patirtį Lietuvoje, diskutavo apie aukštojo mokslo kokybės tobulinimo prioritetus, efektyvius veiklos metodus ir priemones.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų