REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos prasidėjus gruodžiui ir lauke pasnigus, daugelis iš mūsų skuba į namus neštis egles. Kaip išsaugoti gyvą eglutę iki šventų Kalėdų, kad ši nenumestų spyglių ir Kalėdų rytą neliktų plika?

Vos prasidėjus gruodžiui ir lauke pasnigus, daugelis iš mūsų skuba į namus neštis egles. Kaip išsaugoti gyvą eglutę iki šventų Kalėdų, kad ši nenumestų spyglių ir Kalėdų rytą neliktų plika?

REKLAMA

Apie tai naujienų portalui tv3.lt papasakojo apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ įkūrėja ir vadovė Lina Liubertaitė.

Gausus laistymas

Ekspertė išskyrė dviejų tipų egles – kirstines ir augančias vazone. „Kalbant apie kirstas egles, reikėtų jas įsivaizduoti kaip nuskintas gėles – ji turi gauti pakankamai vandens, kad kuo ilgiau išsilaikytų, kaip ir gėlė vazoje.

Geriausia tokią eglę statyti į vandenį arba į smėlį su vandeniu. Vandenį reikia pildyti nuolat, nes eglė, ypač pirmosiomis dienomis, sugeria į save labai daug vandens.

Kadangi namuose paprastai oras būna sausas, eglės puikiai toleruoja ir purškimą vandeniu.“

Atkreipkite dėmesį į vazoną

Paprašyta pasidalinti, kaip reikėtų prižiūrėti egles vazone, L. Liubertaitė pabrėžė, kad visų pirma pasirenkant reikia atkreipti dėmesį į augalo rūšį ir veislę.

REKLAMA
REKLAMA

Pasidomėjus bus aišku, ar augalas bus pakankamai atsparus auginti lauke ir kokio aukščio jis užaugs ateityje.

„Pavyzdžiui, ne visi kėniai sėkmingai auga Lietuvos klimato sąlygomis. Jeigu turime gražią sidabrinę eglutę, gerai pagalvokite, kur vėliau sodinsite, nes ji gali išaugti iki kelių arba keliolikos metrų aukščio.

REKLAMA

Ar tikrai norime tokio aukšto medžio savo kieme? Pirkimo metu išsiaiškinkite, kad sodinukas ir jo šaknys būtų kokybiškos. Vienas iš ženklų – tai vazono dydis. Jei eglė mažame vazonėlyje, didelė tikimybė, kad jos šaknys bus nukirstos ir toks augalas turės mažai šansų prigyti.“

Būtina purkšti eglutes

Ekspertė pataria gyvų eglučių nelaikyti namuose ilgiau nei 2-3 savaites. Itin dažnai pastebima, kone visų lietuvių daroma klaida, yra eglės statymas šalia lango, prie radiatoriaus.

Pasak specialistės, namuose eglei būtina itin atsakingai parinkti vietą – geriausia būtų tai daryti terasoje, kieme, o blogiausia vieta gyvai eglei – prie radiatoriaus arba ant šildomų grindų.

„Labai svarbu, kad eglės turėtų pakankamai drėgmės. Jas reikia ne tik laistyti, bet ir purkšti. Mano rekomendacija – saugumo sumetimais purkšti vėlai vakare arba ryte, kol neįžiebta elektrinė girlianda.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų