• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

21:00 val. Nepabūgę šalčio ir žvarbaus vėjo atsisveikinti su poetu Justinu Marcinkevičiumi  į Mokslų akademiją Vilniuje atvyko minios  žmonių. Paskutinį kartą tautos dainiui nusilenkė tūkstančiai.

21:00 val. Nepabūgę šalčio ir žvarbaus vėjo atsisveikinti su poetu Justinu Marcinkevičiumi  į Mokslų akademiją Vilniuje atvyko minios  žmonių. Paskutinį kartą tautos dainiui nusilenkė tūkstančiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karstas su velionio palaikais, lydimas garbės sargybos kuopos kortežo, į Lietuvos mokslų akademiją buvo atvežtas vidurdienį. Pirmiausia su poetu atsisveikino artimieji.

REKLAMA

Pagerbti Justino Marcinkevičiaus atvyko ir aukščiausi šalies vadovai: Prezidentė, Seimo pirmininkė, Ministras pirmininkas, kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus. Užuojautas buvo reiškiamos velionio artimiesiems: žmonai ir dviems dukroms.

„Aš lygiai taip pat išgyvenu kaip visa tauta, nes tai yra ne asmeninis, o visos tautos skausmas, aš manau, kad jo balsas, žadinęs tautą į laisvę, niekad nebus pamirštas ir skambės ateities Lietuvos kartom“, – teigė kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš artimiausių Marcinkevičiaus draugų poetas Algimantas Baltakis sakė, kad Lietuva neteko tautos šauklio. Marcinkevičius, anot A. Baltakio, vienintelis poetas, kurį be išlygų privalėtume vadinti nacionaliniu poetu. Kiti jo kolegos rašytojai prisimena, kad tai buvo žmogus, kuris nemokėjo pykti.

„Aš jį prisimenu nuo gimnazijos laikų, jis buvo vyresnėje klasėje, aš žemesnėj buvau. Tai buvo be galo nuoširdus žmogus, tikras žmogus, tai buvo žmogus, kuriuo galėjai visiškai pasitikėti, niekad jis neturėjo niekam blogo“, – mintimis dalinosi rašytojas Vytautas Bubnys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jis buvo be galo talentingas, tėvynę mylintis žmogus ir tai, kad tauta jo taip gedi, reiškia, kad tauta yra gyva“, – teigė rašytojas Kazys Saja.

Jei vieni neskaitė jo eilėraščių, tai tikrai dainavo pagal jo žodžius parašytas dainas. Jei nedainavo dainų, tai tikrai matė pastatytas poetines dramas: „Mindaugas“ ir „Katedra“.

Justinui Marcinkevičiui kovą būtų sukakę 81-eri. Kūrybinis jo kraitis – daugiau nei 150 knygų, apie 60 spektaklių ir inscenizacijų.

Jo žodis mokė mylėti Lietuvą, teigia visi, kuriems bent kiek teko prisiliesti prie poeto kūrybos.

REKLAMA

Penktadienį atsisveikinti su poetu J. Marcinkevičiumi bus galima iki 22 valandos, šeštadienį lankymas prasidės 8 valandą.

Poetas bus laidojamas šeštadienį. 9 val. Vilniaus arkikatedroje šv. Mišias už J. Marcinkevičiaus vėlę aukos arkivyskupas kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

14 val., skambant Vilniaus arkikatedros varpinės varpams, laidotuvių procesija pajudės į Antakalnio kapines.

Laidotuvės vyks 15 val. sostinės Antakalnio kapinėse, paskutines apeigas atliks kunigas Gintaras Petronis.

16:48 val. Šimtai žmonių išsirikiavę Gedimino prospekte prie Mokslų akademijos rūmų laukia savo eilės atsisveikinti su tautos poetu Justinu Marcinkevičiumi. Paskutinę pagarbą Velioniui atiduoda kultūros, meno, švietimo, mokslo atstovai. Nenutrūkstamu srautu pro J. Marcinkevičiaus karstą eina poeto asmenybės ir kūrybos gerbėjai, jaunimas su baltų gėlių žiedais.

REKLAMA

16:00 val. Gedintys aukščiausi politikai, rašytojai, signatarai, užsienio šalių ambasadoriai nusilenkė prie poeto, tautos dainiaus Justino Marcinkevičiaus karsto.

Pagarbą Velioniui taip pat atidavė profesorius Vytautas Landsbergis, seimo narys Emanuelis Zingeris, Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktoriai.

Asmeninę užuojautą Velionio artimiesiems pareiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, Seimo nariai, ministrai ketvirtadienį atnešė prie Poeto karsto gėlių vainikus, pasimeldė prie Velionio karsto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ypatingą pagarbą mirusiam Poetui ir užuojautą liūdinčiai jo šeimai, artimiesiems išreiškė Prezidentas Valdas Adamkus su žmona.

Pagerbti Velionio atvyko Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai, Lietuvos rašytojų sąjungos nariai, Lietuvos Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai, užsienio valstybių ambasadų atstovai.

Nuo penktadienio popietės atsisveikinti su poetu Justinu Marcinkevičiumi galės visi norintys. Lankyti Velionį penktadienį bus galima iki 22 valandos, šeštadienį - nuo 8 valandos.

Vasario 16-ąją miręs Justinas Marcinkevičius pašarvotas Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje, kurioje 1988 metų vasarą įvyko pirmieji Lietuvos Sąjūdžio iniciatyvinės grupės posėdžiai. Šios grupės narys ir aktyvus Lietuvos laisvės šauklys buvo Justinas Marcinkevičius.

REKLAMA

Šeštadienį 9 valandą Vilniaus arkikatedroje šv. Mišias už Justino Marcinkevičiaus vėlę aukos arkivyskupas kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

Justinas Marcinkevičius bus laidojamas šeštadienį 15 valandą sostinės Antakalnio kapinėse, šalia Sausio 13-osios aukų memorialo.

-------

Skambant Vilniaus arkikatedros bokšto varpams, poetas Justinas Marcinkevičius penktadienio vidurdienį pašarvotas Lietuvos mokslų akademijos salėje.

Lietuvos trispalve uždengtą karstą į Mokslų akademijos rūmus įnešė Garbės sargybos kuopos kariai. Skambant austrų kompozitoriaus Gustavo Malerio muzikai, karstą pasitiko velionio artimieji, žmona Genovaitė, dukros Ramunė ir Jurga.

REKLAMA

Lietuvos mokslų akademijos salėje 1988 metų vasarą įvyko pirmieji Lietuvos Sąjūdžio iniciatyvinės grupės, kurios nariu buvo ir rašytojas akademikas Justinas Marcinkevičius, posėdžiai.

Nuo penktadienio popietės atsisveikinti su poetu Justinu Marcinkevičiumi, mirusiu vasario 16 dieną, galės visi norintys. 14 valandą pagerbti Velionį numato atvykti Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kiti aukšti politikai. Lankyti Velionį penktadienį bus galima iki 22 valandos, šeštadienį - nuo 8 valandos.

Šeštadienį 9 valandą Vilniaus arkikatedroje šv. Mišias už Justino Marcinkevičiaus vėlę aukos arkivyskupas kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

Justinas Marcinkevičius bus laidojamas šeštadienį sostinės Antakalnio kapinėse, šalia Sausio 13-osios aukų memorialo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų