REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patogus daiktas tas mobilusis: visada žinai, kas tau skambina. Nors... telefono numeris – tik skaičių kratinys, visiškai nieko nesakantis apie pašnekovą. Užtai vos atsiliepusi visai nemažai informacijos apie tau skambinantį žmogų sužinosi pati. Kad ir iš to, kaip jis pradeda pokalbį.

Beje, visi šie psichologiniai triukai „galioja“ tik tuo atveju, jei pašnekovas ne vieną kartą, atsitiktinai, o nuolat pradeda pokalbį taip pat.

1.    Pokalbio pradžioje pats skambintojas pasako „alio“.

Paprastai tokie žmonės nelabai pasitiki savimi, taigi laukia, kol iniciatyvą perimsi tu, nesvarbu, kad skambina jie. Užuot susierzinusi, galėtum pasinaudoti tuo, juk susidūrei su žmogumi, kurį lengva apvynioti aplink pirštą.

2.    Vos pasisveikinęs užduoda klausimą: „Labas. Kaip sekasi?“

Susidūrei su nervingu žmogumi. Galbūt jis jaučiasi tau kuo nors prasikaltęs? O gal kreipiasi į tave su kokiu nors prašymu? Jo klausimai, kaip tau sekasi – tik formalumas, skirtas užmaskuoti įspūdžiui, kad skambina tik norėdamas išpešti naudos sau. Verčiau nesileisk į ilgesnius pokalbius apie savo reikalus – jis vis tiek nesiklausys. Taigi pasiūlyk iš karto pereiti prie svarbiausios pokalbio dalies. Kitaip... gali papulti ant manipuliatoriaus kabliuko, nes visa, ką pasakysi, anksčiau ar vėliau bus panaudota prieš tave.

3.    Pasisveikina neformaliai: „Čiau“, „Labukas“

Jei skambina artima bičiulė, veikiausiai nori tiesiog maloniai paplepėti. Palaikyk panašų pokalbio toną – ir tikriausiai gerai praleisi laiką, o gal sužinosi naujos, tau įdomios informacijos ar drauge sugalvosite, kaip smagiai praleisti laiką.

4.    Tavo vardą ištaria pačioje pokalbio pradžioje: „Labas, Ieva!“

Tai savas žmogus, juo galima pasikliauti, netgi paliežuvauti – veikiausiai paslapčių jis neišplepės. Net jei jis dar netapo tavo artimu draugu, tai gali juo tapti artimiausioje ateityje.

5.    Pašnekovas neprisistato ir mano, kad puikiai jį pažįsti iš balso.

Jo pasitikėjimas savimi gali būti demonstratyvus ir paviršinis. Šiam žmogui būtina, kad jį nuolat pripažintų, girtų ir paglostytų. Tačiau jei šį jo poreikį pildysi – gali greitai užsilipti ant sprando. Jei šio žmogaus ne itin mėgsti – gali parodyti savo ragučius jau pokalbio pradžioje, apsimesdama, kad jo nepažinai ir paprašiusi prisistatyti. Taip gana greitai sugriausi jo ketinimus tapti „savu“.

6.    Visada prisistato, nors ir puikiai žino, kad jo numerį parodo tavo mobiliojo telefono ekranas.

Kultūringas, mandagus, kaip sakoma, „gerai išauklėtas“ žmogus. Jis sąžiningas ir pareigingas. Jei tai – tavo verslo partneris, gali juo pasikliauti. O jei potencialus kandidatas į tavo širdį, tai atsargiai: su šiuo žmogumi galimi tik rimti santykiai, vienadienio nuotykio jis nesupras.

7.    Perklausia, su kuo kalba („Čia Ingrida?“)

Nepasitikėjimas savimi – štai skiriamasis pašnekovo bruožas. Jis bijo žengti bet kokį neteisingą žingsnį, todėl niekada nerizikuoja. Daryk išvadas: kas nerizikuoja – tas ir nenusipelnė šampano, tiesa?

8.    Nuolat pokštaudamas apgaudinėja („Pilietė Agnė Pukelytė? Jus trukdo komisaras Jonaitis iš STT“)

Tokie pokštininkai – tikrų tikriausi egoistai. Visa, ko jiems reikia – užklupti tave nepasiruošusią, pasijuokti iš tavo akimirkos silpnumo ir pasimėgauti savo pačių gudrumu. Ne tik kalbantis telefonu. Būk itin atsargi – toks žmogus tave bet kada gali apgauti ar išduoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų