Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Totali nesamone
o dabar paprieštaraukim:):
1. Pats skambintojas pasako „alio“: Derėtų įvertinti ne tik skambinantįjį, tačiau ir ryšio kokybę. Kartais, dėl prasto ryšio, tenka pačiam skambinančiajam keliskart ištarti šį žodelį, kol galų gale išgista pašnekovo balsą (arba ne).
2. Vos pasisveikinęs užduoda klausimą: „Labas. Kaip sekasi?“: gali būti, kad pašnekovas ilgą laiką gyvenęs užsienyje/yra užsienietis, kur įprasta nuolat klausti „kaip sekasi?“. Taigi, šis klausimas nebūtinai gali reikšti nervingumą.
3. Pašnekovas neprisistato ir mano, kad puikiai jį pažįsti iš balso: iš kur mes galime žinoti, ką pašnekovas apie save mano vien dėl neprisistatymo? Tarkim, jei atvejis labai skubus (pvz. nelaimė) – kada prisistatinėti? Taip pat, pastebima, kad daugelis žmonių, bendraujantys tarpusavyje tiek realiai, tiek telefonu – retai kada prisistatinėja. Negi visi laikomi egoistais?
4. Visada prisistato, nors ir puikiai žino, kad jo numerį parodo tavo mobiliojo telefono ekranas: neretai taip atsiliepti reikalauja darbovietės etiketo taisyklės. Ir tai nereiškia, kad visi skambinantieji pareigingi, gerai išauklėti, sąžiningi ar verti pasitikėjimo.
5. Perklausia, su kuo kalba („Čia Ingrida?“) : leiskite priminti, kad retai kada atsiliepiantieji prisistato (išskyrus mandagiuosius, bei tuos, kuriuos darbo etikos taisyklės įpareigoja atsiliepiant prisistatyti), tad jei skambiname pirmą kartą, svarbiu klausimu arba siekdami perduoti svarbią konfidencialią informaciją – nepuslime plepėti lyg su senu pažįstamu ir neklosime tiesiai šviesiai, kokiu reikalu skambiname. Taigi, tai ne visada reiškia skambinančiojo nepasitikėjimą.
6. Nuolat pokštaudamas apgaudinėja („Pilietė Agnė Pukelytė? Jus trukdo komisaras Jonaitis iš STT“): o jei taip retkarčiais papokštauja seni bičiuliai? Jais taip pat neverta pasitikėti vien dėl to, kad turi humoro jausmą?

Kiekvienas atvejis turi savą paaiškinimą ir ne visada galima remtis psichologų nuostatomis. Tam tikrose situacijose ir esant tam tikroms aplinkybėms psichologų „piešiami“ stereotipai paprasčiausiai būna neteisingi arba įgauna priešingą reikšmę. Būtent skambinačiųjų elgesį gali įtakoti pasikeitęs telefono numeris (tiek skambinančiojo, tiek asmens, kuriam skambinama), skambinama pirmą kartą ar nuolat, su kuo bendraujama ir kokiu klausimu, kokiai situacijai esant skambinama... :)))
nesamoningas straipsnis, skirtas paauglems ar vaikams.
Nuo kada "Čiau" atsisveikinimas?
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų