0

Gegužės 24 dieną Portugalijos sostinėje Lisabonoje 2013-2014 metų sezono UEFA Čempionų lygos futbolo turnyro finale žais Madrido "Real" ir Madrido "Atletico" (abu Ispanija) klubai.

Tai paaiškėjo po trečiadienį Anglijos sostinėje pasibaigusių atsakomųjų pusfinalio rungtynių, kuriose "Atletico" futbolininkai 3:1 (1:1) nugalėjo vietos "Chelsea" vienuolikę ir pajėgiausių Senojo žemyno futbolo klubų turnyro finale žais po 40 metų pertraukos.

Pirmasis šių komandų susitikimas Ispanijos sostinėje baigėsi lygiosiomis 0:0.

Trečiadienio rungtynėse šeimininkai pirmavo po tikslaus Fernando Torreso (36 min.) smūgio, tačiau dar iki pertraukos Adrianas (44 min.) išlygino rezultatą, o antrajame kėlinyje po įvartį į šeimininkų vartus įmušė Diego Costa (61 min. iš 11 m baudinio) bei Arda Turanas (72 min.).

Madrido "Real" (Ispanija) klubas pusfinalyje du sykius - 1:0 ir 4:0 - nugalėjo taurės savininkus Miuncheno "Bayern" (Vokietija) futbolininkus ir Čempionų lygos finale žais po dvylikos metų pertraukos.

Madrido "Atletico" vienuolikei tai bus tik antrasis šio turnyro finalas; pirmasis bandymas 1974-aisiais buvo nesėkmingas - 0:4 pralaimėta Miuncheno "Bayern" komandai.

Devynis kartus pajėgiausių Senojo žemyno klubų futbolo turnyrą laimėję Madrido "Real" futbolininkai į finalą pateko jau tryliktąjį kartą, o taurę jie laimėjo 1956-1960, 1966, 1998, 2000 ir 2002 metais.

Tai bus tik penktasis šio turnyro finalinis susitikimas, kuriame žais du vienos šalies klubai ir pirmasis - kai žais to paties miesto komandos. Anksčiau dvi vienos valstybės ekipos Čempionų lygos turnyro finale žaidė 2000 (Ispanijos), 2003 (Italijos), 2008 (Anglijos) ir 2013 (Vokietijos) metais.

„Chelsea“„Atletico“ 1:3

31' Gary Cahill (geltonoji kortelė)

36' [1 - 0] Fernando Torresas

44' [1 - 1] Adrianas

60' Diego Costa (geltonoji kortelė)

61' [1 - 2] Diego Costa

65' Adrian

72' [1 - 3] Arda Turan

Startinės sudėtys:

"Chelsea":Schwarzer, Ivanovič, Cole, Luiz, Cahill, Terry, Azpilicueta, Ramires, Hazard, Willian, Torres.

"Atletico":Courtois, Godin, Filipe Luís, Juanfran, Miranda, Mario Suarez, Tiago, Koke, Arda Turan, Adrian Lopez, Diego Costa.