REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
18
„Laisvės“ gimnazijoje – maištas: mokiniai reikalauja teisingumo (nuotr. TV3)

Po skandalo Vilniaus „Laisvės“ gimnazijoje, kuomet mokiniai surengė maištą dėl keistomis aplinkybėmis atleisto mokytojo, ėmė aiškėti daugiau detalių ir apie kitas Vilniaus mokyklas, o vadovai ėmė lėkti iš postų. Be atleistos „Laisvės“ gimnazijos direktorės, Vilniaus meras Remigijus Šimašius spaudos konferencijoje trečiadienį įvardijo, kad postą paliks ir A. Vienuolio progimnazijos vadovė, pasitraukė ir problemų turėjusios J. Basanavičiaus progimnazijos direktorė.

18

Po skandalo Vilniaus „Laisvės“ gimnazijoje, kuomet mokiniai surengė maištą dėl keistomis aplinkybėmis atleisto mokytojo, ėmė aiškėti daugiau detalių ir apie kitas Vilniaus mokyklas, o vadovai ėmė lėkti iš postų. Be atleistos „Laisvės“ gimnazijos direktorės, Vilniaus meras Remigijus Šimašius spaudos konferencijoje trečiadienį įvardijo, kad postą paliks ir A. Vienuolio progimnazijos vadovė, pasitraukė ir problemų turėjusios J. Basanavičiaus progimnazijos direktorė.

REKLAMA

„Po „Laisvės“ gimnazijos situacijos reikėjo įsivertinti, kodėl atsitiko taip, kad vaikai išėjo į karą ginti savo mokytojo ir kaip padaryti, kad nereikėtų vaikams eiti į karą. Buvo sprendžiama (su mokyklų vadovų asociacijos atstovais – red.) , kaip dalykiškai tvarkytis su reikalais, kad būtų išvengiami konfliktai, tad kalbėtis reikia iš anksto.

Vadovai supranta, kad, kuomet kolektyve yra kažkas iš artimų giminių artimų, natūralu, kad tai yra nuodingas mišinys ir netgi prie geriausių santykių gali sprogti, kaip ir šiuo atveju atsitiko. Sutarėme, kad būtina gerinti mechanizmą tarp savivaldybės švietimo departamento ir mokyklų“, – kalbėjo R. Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA

Įtempta situacija

Jis nurodė, kad yra labai svarbu, kad mokyklos būtų atviros, kad su visais kalbėtųsi, kad būtų tikra savivalda ir kad būtų kalbamasi laiku, o ne po laiko kaip atsitiko „Laisvės“ gimnazijos atveju.

REKLAMA

„Vilniuje yra per 100 mokyklų ir su daugelio jų vadovais viskas gerai. Šitie atvejai („Laisvės“ gimnazijos ir kiti – red.) yra atskiri ir nesinori, kad jie nuodytų visa sistemą. Mes turime kelis atvejus Vilniuje, kur išaiškėjusios blogos tendencijos. Dalis atvėjų jau išspręsti.

Šiandien yra dvi mokyklos, kuriose yra labai rimtų bėdų – A. Vienuolio ir P. Vileišio progimnazijos. Šiandien galiu informuoti, kad su A. Vienuolio mokyklos direktore pasirašėme susitarimą, kad ji išeis iš darbo – paliks šias pareigas. Dėl P. Vileišio mokyklos situacija yra įtempta, direktorė mano, kad ji teisi ir prieš ją rezgamas sąmokslas, nors didžiosios dallies bendruomenės nuomonė yra ktia ir aš manau, kad ten yra toli gražu ne viskas gerai. Visgi daugelis vadovų yra geri ir labai norisi, kad jie jaustųsi saugūs dirbdami savo darbą ir norisi, kad niekas neterštų jų munduro tokiais neaiškiais veiksmais“, – sakė R. Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA

Pandoros skrynia

Vilniaus vadovas nurodė, kad po maišto „Laisvės“ gimnazijoje ir po įtarimų, kad P. Vileišio progimnazijos direktorė pasisavino mokyklos lėšas, tam tikra prasme atidaryta „Pandoros“ skrynia ir daugiau mokyklų išdrįs kalbėti apie jose vykstančias negeroves.

„Kalbant apie Vilnių, nepastebėjau, kad būtų suaktyvėjęs naujų atvejų kėlimo, tad situaciją vertinu kaip ramią. Tokių signalų gaudavome anksčiau ir mano tikslas yra, kad tie signalai būtų išgirsti – tada būtų padarytos nuoseklios išvados. Ne tada, kai moksleiviai išėjo į karą, o tada, kai dar yra laiko normaliai, dalykiškai kalbai. Mano žinia visiems moksleiviams, mokytojams ir vadovams: jeigu matote, kad kas nors yra ne taip, netylėkite, spręskite. Nereikia laukti, kol aistros užvirs iki negalėjimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors, viena vertus, padėkojau moksleiviams už pilietiškumą, bet ir pasakiau, kad labai logiška būtų iš anksto apie tai kalbėti, o ne tada, kai situacija užaštrėja. Ta žinia yra visiems – ir moksleiviams, ir tėvams, ir mokytojams, ir vadovams. Taip, matau, kad daug kas bus padrąsinti, manau, kad tai yra gerai ir tai leis užtikrinti geresnę atmosferą mokyklose, nes visi mes turime keistis, ir mokyklos turi tapti demokratiškesnės, atviresnės, labiau bendraujančios su bendruomene. Tai ir užtikrins, kad niekam į karą eiti nereikės.

R. Šimašius nurodė, kad formaliai į darbą grąžinti atleisto „Laisvės“ gimnazijos mokytojo būdo nėra, tačiau, jo teigimu, viskas išsispręs su teismu.

REKLAMA

„Mokytojas yra kreipęsis į teismą dėl atleidimo, laikinas vadovas spręs dėl to, nes teismas visuomet suteikia galimybę šalims susitarti. Žiūrint į tas nuobaudas, kurios yra paskirtos, jos gal formaliai ir teisingas, bet mano asmeniniu įsitikinimu, kai tą pačią dieną yra dvi nuobaudos dėl dalykų, kurių, sutikime, pasitaiko labai dažnai ir visur kitur, panašu į labai kryptingą veikimą (prieš minėtą mokytoją – red.). Man atrodo, kad tas susitarimas bus pasiektas“, -nurodė jis.

R. Šimašius taip pat nurodė, kad J. Basanavičiasu progimnazijoje, kur buvo konfliktai viduje, buvo įvykęs vadovų pasikeitimas.

Nenormali situacija

Žirmūnų gimnazijos vadovas Edmundas Grigaliūnas nurodė, kad situacija „Laisvės“ gimnazijoje nebuvo normali, įtampos buvo ir tarp mokinių, ir tarp mokytojų, ir tarp vadovų.

REKLAMA

„Priimti sprendimai yra teisingi. Kad galėtume objektyviai vertinti situaciją, prašėme mero, kad, jei ateityje kiltų konfliktai su vadovais, kad į konflikto tyrimo grupes būtų įtraukti ir vadovų asociacijos žmonės, kurie žinotų problemą iš vidaus. Nuomonė, suformuota iš spaudos, buvo vienapusė. Vadovų nuomonės nebuvo labai daug, nes jie tiesiog neturėjo informacijos. Dėl ateities baimių nėra, kad prasidės revoliucijos ir visa kita – kad kalbėtis ir bendrauti reikia, reikia visiems. Reikėtų kalbėti ir apie formas, ir būdus. Revoliucijos nemanau, kad yra tinkamas būdas. Reikia panaudoti visas galimas priemones, o čia yra kraštutinė priemonė“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Grigaliūnas nurodė, kad demokratijos ugdymo įstaigose yra pakankama, tačiau didžiosios problemos yra dėl, palyginti, vyresnio mokytojų amžiaus.

„Vidutinis mokytojo amžius – apie 50 metų, tie žmonės irgi turi taikytis prie naujų iššūkių, ateina nauji vaikai, mokytojams reikia dirbti, kelti kvalifikaciją ir visa kita – tų problemų yra“, – sakė jis.

Praėjusios savaitės trečiadienį „Laisvės“ gimnazijoje įvykusiu mokinių maištu siekta sugrąžinti į darbą lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją, kuris buvo atleistas neaiškiomis aplinkybėmis.

Praėjusią savaitę buvo taip pat paviešinta situacija dėl Užupio Petro Vileišio progimnazijos direktorės Danutės Kazakevičienės veiksmų – ji įtariama pasisavinusi mokyklos lėšas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų