REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau šį penktadienį Lietuvoje įvyks itin svarbus momentas. Bus inauguruotas naujasis išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda. Šventę ruošia atsakingos komandos žmonių.

Jau šį penktadienį Lietuvoje įvyks itin svarbus momentas. Bus inauguruotas naujasis išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda. Šventę ruošia atsakingos komandos žmonių.

REKLAMA

Apie pasiruošimo prieš inauguraciją užkulisius TV3 studijoje kalbėjo Jolanta Svirnelytė ir Arūnas Pemkus, kuriam teko organizuoti prezidento Valdo Adamkaus inauguraciją.

Esate tas žmogus, kuris organizavo mūsų Prezidentui Valdui Adamkui pirmąją inauguracijos ceremoniją. Jis jus tuomet pasikvietė iš Jungtinių Valstijų, kur dirbote prezidento Bušo administracijoje. Dabar išrinktasis prezidentas, ponas Nausėda, pristatė savo inauguracijos planą. Kokios pirmosios mintys šauna į galvą?

Na, inauguracijos tikslas yra demokratiškai perduoti valdžią iš vienų rankų, į kitas. Tai – metas pasidžiaugti laimėta politine kova ir mandagus būdas atsisveikinti su buvusiu vadovu. Tuo pačiu, tai tarsi preliudas penkerių metų simfonijai. Yra nustatomas fonas, ko galima tikėtis per ateinančią kadenciją. Džiugu matyti, kad tai bus visos dienos inauguracija, šventė nuo pat ryto iki vakaro. Darbotvarkė yra labai panaši į tą, kurią mes kažkada sustatėme.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar atrodytų priesaika – įprastas dalykas, mišios – įprastas dalykas ir tada sustojimas prie Jono Basanavičiaus paminklo. Tas paminklas, atrodo, tik atsirado, tai nei kapas, nei dar kažkas. Kaip į tai žiūrėti?

REKLAMA

Man atrodo, kad tai yra įdomus, naujas akcentas. Tokiu būdu būtų atsižvelgiama į pirmosios Lietuvos Respublikos nepriklausomybės patriarcho veiklą, aktyvumą nepriklausomybės atstatyme prieš 100 metų. J. Basanavičiaus paminklas stovi toje vietoje, kur buvo deklaruota pirmoji nepriklausomybė. Tam tikra prasme, simboliškai yra grįžtama į tą tašką, kur buvo pirmoji nepriklausomos Lietuvos Respublikos pradžia.

O tas ginkluotas paradas, parodymas ir žygiavimas – kiek teko girdėti Prezidentas Valdas Adamkus irgi norėjo mūsų ginkluotės paradų. Kaip ten buvo?

Per pirmąją kadenciją, kai V. Adamkų išrinko 1998–ais metais, mes irgi norėjome parodyti plačią visuomenę. Ne tik, kad būtų surinkti miestų ir miestelių atstovai Katedros aikštėje, bet kad dalyvautų ir atstovai iš karinių struktūrų. Anuomet tikrai nenorėjome sukarinti inauguracijos, tai atsisakėme bet kokių didesnių ginklų, malūnsparnių, lėktuvų ir taip toliau. Pakvietėme, kad dalyvautų 4 visų karinių struktūrų kuopos. Jos sustojo vidury Katedros aikštės ir Prezidentui išėjus iš Katedros po mišių, su juo pasisveikino.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų