REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aromatų pasaulis: kaip išsirinkti kvepalus?

Kvapas neregimas ir neapčiuopiamas, tačiau dažniausiai jis pasako kur kas daugiau nei drabužiai ir aksesuarai. Ne veltui Coco Chanel frazė, esą kvepalai pristato moterį, kai ji įeina, ir primena ją, pastarajai išėjus – tapo legendinė. Kaip išsirinkti tinkamus kvapus? Vienintelis būdas įsitikinti, ar kvepalai tinka – juos išbandyti. Ir vienintelis žmogus, galintis nuspręsti, ko reikia – jūs pats.

REKLAMA
REKLAMA

Per uoslę – į širdį...

Manoma, kad geriausiai asmenybę pristato tie kvepalai, kurie sužavėjo jau pirmuoju dvelktelėjimu. Jei mėgindami naujus kvepalus vos užuodę aromatą pajutmėote, kad pasitaisė nuotaika ir plūstelėjo energijos banga, būkite tikri – atradote savo kvapą. Renkantis kvepalus svarbu apgalvoti, kuriuo paros metu ir kokiomis aplinkybėmis ketinate juos naudoti – ar jie bus „darbiniai“, ar „vakariniai“, o gal ieškote naujo aromato atostogoms? Mėgindami naują kvapą įsivaizduokite save tomis aplinkybėmis, kuriomis ketinate kvėpintis – ar tikrai šis kvapas dera prie jūsų aplinkos, nuotaikos, įvaizdžio?

REKLAMA

Nepraleiskite progos išmėginti naujų aromatų. Kuo daugiau bandysite, tuo daugiau progų atrasite ir išsirinksite tai, kas tinka būtent jums. Geriausia, jei per dieną išmėginsite ne daugiau nei tris–keturis kvapus. Todėl kvepalus geriausia rinktis tada, kai jų... nereikia. Neskubėdami galėsite įsidėmėti jums didžiausią įspūdį palikusius kvapus, o kai susiruošite pirkti, jau žinosite, kurį buteliuką imti nuo lentynos. Pasikliaukite pirmuoju įspūdžiu. Jei aromatas iškart pasirodė bent truputėlį keistokas, neįprastas, ne jūsų stiliaus – galite nė nemėginti jo dar kartą. Net jei su juo ir apsiprasite, greičiausiai jis vis tiek netaps jūsų kvapu. Renkantis kvepalus intuicija neapgaudinėja.

REKLAMA
REKLAMA

Bandymai ir atradimai

Pirmiausia mėginio papurkškite ant lapelio. Pauostykite du–tris kvapus. Tik pajutę, kad kuris nors kvapas jus tikrai sudomino, purkškite jį ant savęs. Kad tikrai suvoktumėte, ar kvapas jums tinka, turite leisti jam „apsiprasti“. Taigi pasipurškę kvepalų ant odos, išeikite iš parduotuvės, pasivaikščiokite, pažiūrėkite, ar ir po valandos kvapas dar patiks. Ar tinka kvepalai, galite pasakyti tik užuodę juos sumišusius su odos kvapu. Jūsų odos kvapą gali pakeisti tądien suvalgyti aštrūs patiekalai, vartojami vaistai ir vitaminai. Todėl geriausia mėginti naują, kai oda nėra paveikta šių atsitiktinių veiksnių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką kvėpinti?

Flirto žinovai sako, kad kvėpinti derėtų tas vietas, kurias norėtumėte kad bučiuotų. Tačiau iš tiesų kvepalai geriausiai išsilaiko tose vietose, kurios ilgiausiai išsaugo šilumą ir kuriose galima apčiuopti pulsą: už

ausų, vidinėje alkūnės pusėje, tarp krūtų. Nesunku pastebėti, kad itin gerai kvapą išlaiko plaukai. Tačiau verčiau atsisakyti pagundos ant jų purkšti kvepalų ar tualetinio vandens – kvepaluose esantis alkoholis atims iš plaukų gyvybingumą, purumą.

Jei dažnai kvėpinate drabužius, tikriausiai pastebėjote, kad geriausiai kvapą sugeria natūralus pluoštas: medvilnė, vilna, kailis, oda, o papurškus ant sintetinių drabužių, kvapas greitai išnyksta. Tačiau vis dėlto geriau drabužių nekvėpinti, nes nuo kvepalų gali likti dėmių. Nepatariama kvėpintis iškart po vonios ar dušo. Ant atsivėrusių porų patekęs stiprios koncentracijos alkoholis gali sudirginti odą. Riebiai odai tinka sodrūs ir ryškūs rytietiški kvapai, o sausai – gėlių bei citrusinių vaisių aromatai. Kuo blyškesnė ir sausesnė oda, tuo greičiau aromatinės medžiagos pasklinda jos paviršiuje, o riebi oda ilgiau sulaiko kvapą. Taigi nuo sausos odos sunkus rytietiškas kvapas dvelks nenatūraliai ir net iššaukiančiai, o gaivus gėlių ar citrusinių vaisių aromatas nuo riebios odos greitai išsisklaidys.

REKLAMA

Išmintis ir etiketas

Renkantis kvapą galioja tokia taisyklė: kuo ekstravagantiškesnė apranga, tuo „ramesni“ turi būti kvepalai. Ir atvirkščiai. Darbe patariama kvėpintis neutraliais kvapais, kurie neblaškytų ir neerzintų kolegų, tačiau vis dėlto turėtų mažutį jūsų asmenybę pabrėžiantį akcentą. Svarbiam susitikimui nesirinkite naujų kvepalų – aromatas, prie kurio dar nespėjote priprasti, blaškys dėmesį ir neleis susikaupti. Tokiems atvejams verta turėti savo „sėkmės kvepalus“, kurie pakeltų nuotaiką ir suteiktų pasitikėjimo savimi. Iškilmėms ar ypatingoms progoms labiausiai tinka ryškūs, gilūs, jaudinantys, prabangūs kvapai. Jie apsiaus jus elegancijos aureole ir leis išsiskirti iš minios. Sportui, poilsiui, atostogoms rinkitės lengvus, gaivius, neryškius kvapus, venkite ekstravagantiškų, iššaukiančių aromatų.

REKLAMA

Naudinga!

Jei kvepalus renkatės interneto parduotuvėje – nenumokite ranka į mėginukų buteliukus. Jie kainuoja pigiau, nes parduodami ne originalioje, o paprastoje dėžutėje, be kamštelio. Tačiau dažnai gamintojai būtent į mėginukų buteliukus pasirūpina supilti stipresnės koncentracijos kvepalų ar tualetinio vandens – kad išbandžius kvapą jis viliotų ir gundytų kuo ilgiau.

Įdomu!

Pastebėta, kad moterys kvapus geriau užuodžia pirmoje savo ciklo pusėje, iki ovuliacijos. Be to, geriau ryte nei vakare. Jei esate itin reikli kvepalams, verta atsižvelgti ir į šias mokslininkų rekomendacijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų