REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulio ekonomikai lėtėjant ir mažėjant Lietuvos eksportui tai gali būti paspirtis kuriant šalies verslui draugiškesnę aplinką, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė. Aušrinė Armonaitė užsimena, jog ieškoma sprendimų dėl investicijų neapmokestinimo. 

Pasaulio ekonomikai lėtėjant ir mažėjant Lietuvos eksportui tai gali būti paspirtis kuriant šalies verslui draugiškesnę aplinką, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė. Aušrinė Armonaitė užsimena, jog ieškoma sprendimų dėl investicijų neapmokestinimo. 

REKLAMA

„Norėtųsi, kad Lietuva darytų tuos veiksmus, kad būtų draugiškiausia aplinka Europoje daryti verslą, ir mokestiniai, ir reguliaciniai pakeitimai. Tikiuosi, kad tai bus paspirtis transformuotis į draugiškesnę verslui aplinką“, – BNS trečiadienį sakė A. Armonaitė.

Anot jos, ministerija taip pat turi planų, kaip verslui gerinti sąlygas: „Visas planas yra, matyt, reikia ieškoti sprendimų dėl investicijų neapmokestinimo“. 

A. Armonaitė anksčiau yra sakiusi, kad šių metų pabaigoje baigiant galioti pelno mokesčio lengvatai į naujas technologijas investuojančiam verslui, nulinis tarifas turėtų būti taikomas visoms plėtrai skirtoms įmonių investicijoms.

REKLAMA
REKLAMA

Kovą, palyginti su pernai kovu, bendras Lietuvos eksportas smuko 2,5 proc., o vien lietuviškos kilmės prekių – 13,4 proc. (be mineralinių produktų – 9,8 proc.), paskelbė Valstybinė duomenų agentūra.

REKLAMA

A. Armonaitė sako, kad tai lėmė ekonomikos lėtėjimas pasaulinėse rinkose ir jose kritusi lietuviškos produkcijos paklausa, todėl gamintojams reikia padėti atsilaikyti.  

„Natūralu, globali situacija, paklausa kritusi pagrindinėse užsienio rinkose atsiliepė iš karto mūsų gamybininkams, tai turime toliau stengtis atverti jiems galimybes, kita vertus, svarbu ir atlaikyti. Kai Europos Centrinis Bankas pradėjo kelti palūkanų normas, natūralu, kad lėtėjimo veiksniai ekonomikos turėjo atsispindėti“, – teigė ministrė.

A. Armonaitė ir jos vadovaujamos Laisvės partijos frakcija Seime nepalaikė įstatymo dėl laikino bankų solidarumo įnašo, nes, pasak jos, nes jų klientams gali didėti mokesčiai, be to, tai nedraugiškas sprendimas investicinei aplinkai, nes nauji bankai nenorės ateiti į Lietuvą.  

REKLAMA
REKLAMA

Be to, Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo įmonėms nulinį pelno mokesčio tarifą taikyti pirmus dvejus metus veiklos metus vietoj vienerių. A. Armonaitė yra sakiusi, kad tokios mokesčio atostogos įmonėms yra būtinos dvejus metus. o ne vienerius, kaip yra dabar. 

Ministerija taip pat siūlo, kad daugiau nei 300 tūkst. eurų pajamų per metus gaunančių įmonių pelnas iki 38,5 tūkst. eurų būtų apmokestinamas 5 proc. tarifu, o 15 proc. tarifas būtų taikomas pelnui virš šios ribos. 

Tuo metu Finansų ministerija siūlo, kad iki 300 tūkst. eurų pajamų per metus gaunančios įmonės toliau mokėtų lengvatinį 5 proc. pelno mokestį, nepriklausomai nuo darbuotojų skaičiaus (dabar – iki 10 darbuotojų).

Viešpatie, ir iš kur atsirado tokia "ministrė"? Tai mūsų Valdančioji Dauguma!! Absurdų absurdas. Tai kaip nekils kainos, tai todėl atsiranda gentviliukai, kurių pareiškimai analogiški šitos.....(akcizų pakėlimas nedidina infliacijos)! Ar ne per skaudžiai Dieve mus baudi, kad TOKIUS patys išsirinkom valdžion?
Nuo kada mažėjantis eksportas pagerina aplinka? gerb. Armonaite, ar BVP kritimas taip pat gerai? Ar jūs bent matote signalus apie smunkančią ekonomiką? Išvardinsiu keletą: sankcijos, mažėjantis eksportas, grįžimas emigrantų (Dėl valiutos keitimo), sumažėjusi paklausa paslaugų sektoriuje, didėjantis nedarbo lygis.
Klausimas p. Nausėdai
Klausimas p. Nausėdai
Kaip tokie asmenys tampa ministrais ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų