REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„TeliaSonera“ Mobiliojo ryšio technologinių sprendimų padalinio sistemų vystymo viceprezidentas Tommy Ljunggrenas praeitą ketvirtadienį svečiavosi Lietuvoje, „Omnitel“ ketvirtosios kartos 4G LTE ryšio pristatyme. Po renginio drauge su Tommy prisėdome ir trumpai pasidiskutavo apie išmaniųjų programėlių rinką Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Šalyje vis daugiau programuotojų žvalgosi į telefonus, tad vis dažniau užduodamas klausimas, nuo ko pradėti? Kaip uždirbti iš to pinigų? Ar lengva pasiekti pasaulinę rinką?

REKLAMA

„TeliaSonera“ Mobiliojo ryšio technologinių sprendimų padalinio sistemų vystymo viceprezidentas Tommy Ljunggrenas.

– Praėjusiais metais programėlių gamintojai uždirbo 6,8 milijardus JAV dolerių, taip pat prognozuojama, jog 2015 metais šis skaičius išaugs iki 25 milijardų. Kodėl ši rinka taip sparčiai auga ir kas tai lėmė?

– Viskas prasidėjo nuo „iPhone“ pristatymo – tai buvo didysis šuolis, nes jie pasirinko teisingą verslo planą. Kalbant atvirai, prieš tai mobiliojo ryšio operatoriai buvo pernelyg godūs. Buvo stengtasi viską turėti pas save arba, kitaip tariant, savo darže, tačiau dabar siūlome naują verslo modelį, kuriame iš tiesų gali uždirbti kurdamas programėles. Taip sukūrėme palankią atmosferą programuotojams platinti programas už dyką arba uždirbti pinigų, taip liudijame nesustabdomą šio verslo augimą. Nežinau, kodėl to paties anksčiau neįgyvendino „Symbian“, tikriausiai jie taipogi buvo per daug godūs. Matyt, jie tikėjo galintys patys pasiūlyti paslaugas, tačiau operatoriai šiandien suprato, jog verčiau suteikti galimybę kitiems siūlyti savo paslaugas savo tinkle.

REKLAMA
REKLAMA

– Ką siūlote norintiems kurti programėles Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse?

– Lietuvos rinka pakankama pasiūlyti programėlėms. Čia galima uždirbti šiek tiek pinigų, žinoma, jei nori susikrauti turtus, privalai judėti į pasaulinę rinką, tačiau ten viskas ne taip paprasta. Mobiliosios programos gyvuoja neilgai, jos greitai pasensta ir nukeliauja į užmarštį. Dėl šios priežasties privalai imtis to paties, ką daro žaidimų kompanijos – nuolat atnaujinti savo programas, nuolat siūlyti naujovių.

– Šiuo metu Lietuvoje sparčiai populiarėja mobiliųjų programėlių kūrėjų bendruomenės – „Mobile Monday“, „Startup Labs“, „MobApp LT“, „Omnitel“ programėlių dirbtuvės. Ko turėtų imtis programuotojai, norintys kurti programėles? Prisijungti prie bendruomenių ar įkurti įmonę?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Manau, jog jie turėtų imtis abiejų galimybių. Kuomet programuotojų bendruomenės tampa pakankamai didelės, jose kuriamos programos irgi tampa dideliais ir populiariais projektais, tuomet galima įkurti kompaniją.

– Tačiau, kaip jau minėjote, norint uždirbti pinigų nepakanka įkurti kompaniją, reikia stengtis pasiekti kuo platesnį vartotojų ratą pasaulyje. Kaip tai galėtų padaryti Lietuvos programuotojai? Kaip išplaukti į pasaulinius vandenis?

– „TeleSoneria“ gali padėti tai padaryti. Mūsų tikslas – savo klientams, pateikti jiems geriausias paslaugas visose šalyse ir ypač šešiose Skandinavijos bei Baltijos valstybėse.  Mes dalinamės gerais sumanymais, pasirodžiusi šauni paslauga „Omnitel“ tinkle akimirksniu galėtų būti prieinama Švedijoje arba Norvegijoje. Tai galėtų būti startu, tačiau norint išaugti iki pasaulinio masto, reikia pelnyto pasisekimo.

REKLAMA

– Tad kokią sėkmės formulę siūlote norintiems kurti programėles?

– Visuomet būti vienu žingsniu priekyje, dirbti su idėjomis, kuriomis tikite patys, dirbti drąsiai. Taip pat labai svarbu būti tarp panašiai mąstančių žmonių, pasinaudoti jų pagalba, operatorių parama. „Omnitel“ siūlo galimybę sukurtus produktus populiarinti ne tik Lietuvoje. „TeleSoneria“ taip pat linkusi padėti puikiems sumanymams. Kuomet yra didelis noras, viskas įmanoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų