REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuolaikiniai filmai pilni scenų, kai distanciniu būdu yra užvaldomos transporto priemonės. Tačiau ar galima iš tikrųjų nuotoliniu būdu kontroliuoti automobilį ir valdyti jo elektroniką taip, kad būtų galima išprovokuoti avariją?

REKLAMA
REKLAMA

Ispanų IT specialistai Javier Vázquez Vidal ir Garcia Illera tvirtina, kad tai yra visiškai realu. Būsimoje Black Hat konferencijoje, kuri vyks liepos 27 – rugpjūčio 1 dienomis (Las Vegasas, Nevada, JAV), jie ketina parodyti nebrangų įrenginį, kuris leidžia įsiterpti į automobilį valdančios elektronikos darbą.

REKLAMA

Apie tai, kad specialiosioms tarnyboms seniai prieinamos priemonės, kurios leidžia užvaldyti automobilio elektroniką, aktyviai pradėta kalbėti po keistos autokatastrofos, kurioje žuvo amerikiečių žurnalistas Michael Hastings. Jis pagarsėjo savo reportažais apie generolo Stanley McChrystal karjerą, taip pat daugkartinę nediplomatiška kritika aukštų JAV pareigūnų atžvilgiu.

2013 metų birželio 18 d. ankstų rytą žurnalistui priklausęs Mercedes C250 Coupe dideliu greičiu išlėkė nuo kelio Los Andžele (Kalifornija, JAV) įsirėžė į medį ir užsidegė. Nuo baisaus smūgio automobilis perlūžo į dvi dalis, o variklį rado už 50 m nuo transporto priemonės. Žurnalistas mirė avarijos vietoje.

REKLAMA
REKLAMA

Po šio incidento pasirodė prielaidos, kad Mercedes automobilis buvo atakuotas kibernetiniu būdu: mašina tiesiog nustojo klausyti savo vairuotojo, o tai ir sukėlė tragediją.

Šiuolaikinių automobilių „smegenys“ – elektroninis valdymo blokas – kontroliuoja variklio darbą, transmisiją, stabdžius ir kitas sistemas. Diagnostiką galima atlikti ir padaryti korekcijas per specialią jungtį. Labiausiai pažengę automobiliai apskritai leidžia būti patikrinami (netgi koreguojamas jų darbas) per mobilųjį ryšį. Čia ir slypi galimybė nuotoliniu būdu įsilaužti į automobilio kompiuterį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ispanų saugumo ekspertai praneša, kad sukūrė 25 JAV dolerių kainuojantį įrenginį, kurio dėka galima apeiti automobilį valdančio bloko šifravimo sistemą ir kompiuterio atmintyje atlikti pakeitimus. Teoriškai taip galima pakeisti variklio arba stabdžių sistemos darbą.

Kaip tiksliai dirba naujasis įrenginys, nepranešama. Specialistai teigia, kad sukurtas prietaisas aktyvuoja valdymo bloke neapsaugotą testinį režimą, po to įmanoma koreguoti visą eilę darbinių parametrų.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų