• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkosaugininkai retina brakonierių gretas

 Aplinkosaugininkai tvirtina, kad sugriežtinus atsakomybę už brakonieriavimą šiurkščių pažeidimų mažėja. Be to, į pagalbą pasitelkus Medžiotojų ir žvejų draugijos narius, neetatinius inspektorius sustiprėjo gaudančiųjų brakonierius gretos.

 Aplinkosaugininkai tvirtina, kad sugriežtinus atsakomybę už brakonieriavimą šiurkščių pažeidimų mažėja. Be to, į pagalbą pasitelkus Medžiotojų ir žvejų draugijos narius, neetatinius inspektorius sustiprėjo gaudančiųjų brakonierius gretos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bijo rizikuoti?

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Alfredas Breivė sako, kad dabar visos pajėgos sutelktos prie regiono upių ir ežerų, nes neršia lydekos, jau saugomos ir kitos žuvys. O medžioklės sezonas šiuo metu nebe toks aktyvus.

REKLAMA

Kaip tvirtina inspekcijos vadovas, keturi inspektoriai viso regiono neaprėps, tad į pagalbą pasitelkiami neetatiniai inspektoriai. Jų yra daugiau nei penkios dešimtys.

Pasak A. Breivės, atėjo daug norinčio pagelbėti jaunimo – studentų. Neetatinėmis inspektorėmis panoro tapti ir dvi moterys. Be to, šiemet į pagalbą pasitelkti Medžiotojų ir žvejų draugijos nariai. „Imamės įvairių priemonių, kad būtų kuo daugiau pagalbininkų“, – sako viršininkas.

REKLAMA
REKLAMA

A. Breivės teigimu, sugriežtinus atsakomybę, brakonieriaujama kur kas rečiau – gana retas atvejis, kai žvejyboje naudojami žeberklai, elektra, tinklai.

Be to, ir patys gyventojai sąmoningesni – praneša apie galimus pažeidimus, ir tai aplinkosaugininkus džiugina. Pavyzdžiui, pirmadienį pranešta apie Mūšos upėje pastebėtą tinklą, kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo senas metalinis bučius.

Šiemet per pirmąjį ketvirtį nustatyti 57 pažeidimai. Iš jų šiurkščių – keturiolika žvejybos ir trys medžioklės. Kiti pažeidėjai neturėjo leidimų, nesusirinko šiukšlių ir panašiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Brangi žuvis

Panevėžio medžiotojų ir žvejų draugijos narė Irutė Kazickienė sako, kad žvejai taip pat nusprendė prisidėti prie gamtos saugojimo. Pasak jos, žvejai nuvažiuoja prie nuomojamų vandens telkinių pažiūrėti, ar nėra brakonierių. Pastebima, kad nelegalių žvejybos atvejų sumažėjo.

Tiesa, panevėžiečiai kartu su aplinkosaugininkais bendrame reide kol kas nedalyvavo. Tačiau kituose rajonuose jau turima tokios praktikos. Per reidą su Medžiotojų ir žvejų draugijos nariais Pasvalio rajone sulaikyti du vyrai, Mūšos upėje gaudantys lydekas ir masalui naudojantys žuveles. Sužvejoję vieną lydeką, pažeidėjai neteko trijų meškerių, gavo nemenkas baudas ir turės sumokėti už vandens gyvūnijai padarytą žalą.

REKLAMA

Rokiškio rajone žmogus nuo kranto ilga kartimi statė tinklą, norėdamas sugauti neršiančių lydekų. Lydekų nespėjo pagauti, nes buvo pastebėtas reido dalyvių. Panašiai nutiko ir kitam rokiškėnui.

Pažeidėjų aplinkosaugininkai bei Medžiotojų ir žvejų draugijos nariai tykojo net pusę paros. Ištraukti 5 statomų tinklų ir 13 šakotinių pažeidėjai atvyko Verbų sekmadienio rytą. Jų laimikis – 4 lydekos ir pusė kilogramo kuojų.

Visi šie brakonieriai neteko aštuonių tinklų, valties, trijų meškerių ir trylikos šakotinių. Už šiurkščius mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus jiems bus paskirtos administracinės baudos, jų dydis nuo 115 iki 289 eurų. Be to, konfiskuojami pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės. Už kiekvieną lydeką brakonieriams teks susimokėti po158,48 euro. Daiva SAVICKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų