REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie sveiką mitybą iš dietologės lūpų

Šį kartą apie valgymo įpročius, sveiką gyvenimo būdą ir projekto dalyvių pokyčius kalbamės su centro „Gemma“ gydytoja dietologe Egle.

Šį kartą apie valgymo įpročius, sveiką gyvenimo būdą ir projekto dalyvių pokyčius kalbamės su centro „Gemma“ gydytoja dietologe Egle.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valgymo režimas

Viena didžiausių dietologės pacientų daromų klaidų – valgymo režimo nesilaikymas. Specialistė išskiria tris pagrindinius valgymus per dieną – pusryčius, pietus ir vakarienę. Pusryčiauti reikėtų per tris pirmąsias valandas nubudus. Be to, pusryčius valgyti būtina visiems. Jie visam rytmečiui ne tik suteikia energijos, bet ir sotumo jausmą, todėl nebesinori dažnai užkandžiauti. Dietologė pusryčiams siūlo rinktis košę, virtą kiaušinį, grūdėtą varškę ir įprastus sumuštinius su pomidoru, agurku ir gabalėliu paukštienos. Juodos duonos gabalėlis pusryčiams taip pat nekenkia.

REKLAMA

Gardūs užkandžiai

Gydytoja Eglė pacientams rekomenduoja ne tik tris pagrindinius valgymus per dieną, bet ir keletą užkandžių, kuriuos reikėtų sukrimsti tarp pagrindinių valgymų. Užkandžiams geriausia rinktis tokius produktus, kuriuose gausu maistingųjų medžiagų ir ne daugiau nei 100–200 kalorijų. Užkandžiams puikiai tinka vaisiai,  jogurtas, pieno kokteiliai, daržovės, uogos, džiovinti vaisiai ar saujelė riešutų. Labiausiai tinkantys riešutai – migdolai ir graikiniai, o mažiausiai naudingųjų savybių turi žemės riešutai. Svarbiausia – saikas Dietologė pabrėžia, kad maistas neturėtų būti skirstomas į gerą ir blogą. „Visas maistas yra geras, svarbiausia – suvartojamas kiekis. Net pats geriausias valgis gali tapti blogas, jei jo nenormuosime“, – aiškina specialistė ir priduria, kad labai svarbu kiekvieną dieną stebėti savo mitybos įpročius.

REKLAMA
REKLAMA

Iškrovos diena

Gydytoja pasakoja, kad kartą per savaitę sveika pasidaryti iškrovos dieną. Taip pat primena, kad iškrovos diena – nėra visiškas maisto atsisakymas visą dieną. Iškrovos dieną reikėtų pasirinkti vienos rūšies maisto produktus ir juos saikingai vartoti tokiu pačiu režimu, kaip ir kiekvieną dieną. Jei pasirinkimas – pieno produktai, vadinasi, tą dieną galima vartoti kefyrą, jogurtą ar varškę.

Sultys ar limonadas?

Patys kuriame mitybos įpročius. Prieš rinkdamiesi vienokį ar kitokį produktą, būtinai turėtume apgalvoti, ką su juo gaus organizmas: jei tik nereikalingas kalorijas ir cukrų, vadinasi, toks produktas nieko vertas, tačiau jei jame gausu maistingųjų medžiagų, kodėl nesuvalgius? Dietologė Eglė sako, kad vaisių ar daržovių sultys – puikus pasirinkimas, kai nori atsigerti, mat jos ne tik gaivina, bet ir turi naudingųjų medžiagų, o štai limonadas – priešingai – su juo į skrandį brukami nereikalingi ir net sveikatai pavojingi saldikliai, dažikliai, be to, atsigėrus limonado, labai greitai vėl norisi gerti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikas maistas vaikams

Kalbame apie suaugusius žmones ir jų mitybos įpročius, tačiau nepamirškite ir mažųjų šeimos narių, kuriems ypač svarbu vartoti sveiką ir maistingą valgį. Todėl klausiu dietologės, kaip reikėtų mitybos įpročius formuoti vaikui? Eglė nedvejodama atsako, kad geriausias pavyzdys – tėvai. Jei tėvai valgys sveiką maistą, bus fiziškai aktyvūs, prie jų mielai prisijungs ir vaikai. Mažiesiems puikiu desertu gali tapti varškės sūrelis, javainiai. Nereikėtų vaikų pratinti prie greito maisto, pusfabrikačių, nes, anot specialistės, visi mitybos įpročiai priklauso nuo to, ką patys susikuriame ir prie ko įprantame.

Nesilyginkite su žvaigždėmis!

Užsienio dietologai pasipiktinę viešinamais žymių žmonių gyvenimo įpročiais. Pasaulinio ryškumo įžymybės puikuojasi pačių sukurtomis dietomis, iškrovos dienų valgiaraščiais ar badavimu. Įžymybės pasakoja, o pulkas jaunų mergaičių besąlygiškai tuo tiki ir pačios išbando viską, ką jų dievaičiai siūlo, be to, nė akimirkai nepagalvoja apie padarinius. Dietologė Eglė tvirtina, kad į tokius žymių žmonių pareiškimus nereikėtų kreipti dėmesio, mat tai, ką jie kalba žydrajame ekrane arba spaudoje, dažnai neatitinka tikrųjų gyvenimo įpročių. „Dažniausiai pasaulinio lygio žvaigždėms sudaromos ne tik specialios dietos ar mitybos planai, bet jas nuolat prižiūri treneriai ir gydytojai, kurie neleidžia sutrikdyti organizmo sveikatos. Todėl eksperimentuoti su įžymybių aprašytomis dietomis negalima“, – sako specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų