• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie seniausią ir daugiausia dėmesio sulaukiantį festivalį „Pure Future“ paprašėme papasakoti jo prezidento Mindaugo Jonaičio.

Apie seniausią ir daugiausia dėmesio sulaukiantį festivalį „Pure Future“ paprašėme papasakoti jo prezidento Mindaugo Jonaičio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Mindaugai, kaip viskas prasidėjo, iš kur atsirado „Pure Future“?

– Viskas prasidėjo 2000 metais, kai nusprendžiau mesti reklamos verslą ir užsiimti mėgstama veikla – muzika bei jos prodiusavimu, tiesiog kūryba savo malonumui.

REKLAMA

Esu baigęs Dailės akademiją, turiu architekto diplomą, tačiau pagal specialybę dirbu mažai. Daugiau tai pritaikau rengdamas festivalį, scenose ar generuodamas infrastruktūrą. 2003 metais teko projektą pristatyti Vyriausybei, Seimui. Tada Trakų pilyje vyko tik „šešėliniai“ renginiai, krepšininkų vestuvės, slapti lobistų pokyliai ir kitos šventės. Bet tai nebuvo nusikaltimai, tiesiog visi bijojo atverti pilių vartus visuomenei viešai. Teko vesti ilgą aiškinamąją diskusiją, rodyti Europos pavyzdžius. 

REKLAMA
REKLAMA

2004-aisiais ledai pajudėjo. 2005 metais Kultūros ministerijoje buvo išduotas pirmasis leidimas organizuoti festivalį. Iki to laiko jau buvau prodiusavęs masinius renginius „Nokia Plug IN“ bei sukūręs daug rinkodaros planų kitiems klubams ir festivaliams. Iš to puikiai gyvenau, mano metinė apyvarta siekė daugiau kaip dešimt milijonų per metus. Taip ir prasidėjo festivalis, kuris kas metai kuo nors nustebina, galima sakyti, atspindi šiuometinį tiek politinį, tiek kultūrinį Lietuvos pakilimą ar nuosmukį. Aišku, viskas eina aukštyn, šiuo metu festivalis yra 7-oje vietoje Europoje, tarp 10 stipriausių festivalių. Kad būtų aiškiau, 6-oje stipriai įsitvirtinęs „Criemsfields“ festivalis. Beje, pavadinimą „Pure Future“ yra sugalvojęs LNK „Snobo kino” laidos autorius Rytis Zemkauskas ir mūsų šeimos draugė A. Liutkevičienė. Visada prisiminsiu, kaip gimė šis vardas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Niekas kitas taip gerai nežino, kas laukia Lietuvos per šių metų Žolines. Gal galima trumpai apie visus įvykius?

– „Pure Future 2013“ Trakuose startas vyks pirmiausia ne Trakų pilyje, o kempinge „Slėnis SPA Resort“ , Žolinių išvakarėse, trečiadienio popietę. Kempingas yra 6 hektarų ploto, apjuostas aukšta tvora ir saugomas vaizdo kamerų. Teritorijoje galima žaisti golfą – taip yra nupjauta žalia veja, stovi įspūdingos vilos, nameliai ir yra nuostabus paplūdimys, puikus pirčių kompleksas. Pamatęs taip renovuotą „Pionierių“ stovyklą (ankščiau čia buvo vaikų stovykla) nusprendžiau būtent čia praplėsti festivalio teritoriją, leisti savo klientui pailsėti ir gyventi bent keletą parų patogiame muzikos ir malonumų pasaulyje.

REKLAMA

Kiekvienam žmogui tai suteiks maksimalią romantikos įkrovą, ją tik sustiprins vakaro koncertai Trakų pilyje. Į koncertus kiekvienas festivalio gyventojas galės nuplaukti jachta, garlaiviu, vandens taksi ar paprasta valtimi. Kempingo teritorija lauks svečių nuo rugpjūčio 14 dienos iki 18 dienos vakaro. Ten visų patogumui yra įrengtos dvi scenos. Viena paplūdimio, ji veiks nuo 11 valandos ryto iki antros valandos nakties. Naktį paplūdimio scena neleis liūdėti keliantis į pilį vandens keliu – noriu, kad visas ežeras paskęstų ramios muzikos garsuose. Paplūdimyje gyvai gros tiek Lietuvos tiek užsienio atlikėjai. Jiems yra iškelta griežta sąlyga – muzika tik „Chill“ stiliaus, jokio „daužymo“ ar kitokio žmogaus erzinimo besideginant dieną saulėje ant gultų ir smėlio ar maudantis. Kitaip tariant, bus sukurta didelė atsipalaidavimo zona šiuolaikiškai mąstančiam žmogui. Keturioms dienoms bilietas į „pasakų“ miestelį kainuoja tik 50Lt, namelis ar kotedžas apie 100, palapinės vieta 20 Lt ir t. t.

REKLAMA

Kita, Didžioji CAMP scena stovės gyvenvietės centre, ji dirbs nuo 16 valandos iki gilios nakties. Ten gyvai vyks koncertai, „Electronic I“ su savo senais hitais, ir kartu su „SEL“ šviežiai sudainuotu gabalu „Lyja tegul Lyja“, „Golden Prazyth“, roko diena ir daugeliu kitų puikių grupių bei atlikėjų. Iš viso pasirodys apie 50 atlikėjų. 50 litų už keturių dienų gyvenimą muzikos miestelyje po atviru dangumi negaila mokėti

Beje teritorijoje įrengtas puikus restoranas, lauko kavinė, nerealūs dušų nameliai, galima žaisti futbolą, krepšinį, tinklinį, skristi oro balionu, nardyti su profesionalia įranga ir dar daug kitokių pramogų. Man labiausiai patinka, jog galima gyventi palapinėje, atsikėlus kaip namuose išsimaudyti šiuolaikiškame duše, valgyti puikioje kavinėje ar restorane arba netgi pačiam gamintis. Tai mačiau Provance, keliaudamas ir gyvendamas Prancūzijoje. Džiaugiuosi, kad tokios sąlygos atsirado pas mus, Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

–Kas vyks Trakų pilyje? Kodėl 4 dienas net nuomojate šį Lietuvos reliktą?

– Kaip minėjau, festivalis gimė 2005 metais. Konceptas buvo šiuolaikinė muzika ir technologija istoriniame šarve. Praėjus tiek metų, žmonėms atsibodo vienas renginys per naktį, šiuolaikinis žmogus nori koncertų, gyvo balso ir poilsio, be to, man pačiam jau atsibodo vienos dienos konceptas. Norisi daugiau judesio ir pramogų, tai vyksta visame pasaulyje, reikia judėti su šia tendencija. Todėl kiekvieną dieną pilyje vyks unikalūs koncertai. Vėlyvą trečiadienio vakarą, rugpjūčio 14 dieną, festivalį Trakų pilyje atidarys Gus Gus ir Parachute Youth.

REKLAMA

Ketvirtadienį vyks išskirtinis Jazzu ir Leon Somov koncertas naktinėje Trakų pilies erdvėje, beje, koncertas vyks žiūrovams sėdint prie staliukų. Į koncertą galite eiti su visa šeima, vaikai iki 16 metų įleidžiami nemokamai, teks mokėti tik už atskirą kėdutę. Penktadienį lietuviškosios Lady Gagos fenomenas GJan ir fantastiškas Zomie Nation koncertas.

Šeštadienį ypatinga diena – uždaromasis festivalio renginys, kuris vyksta per naktį ir į kurį bilietai dabar labiausiai graibstomi. Tai „Pure Future Closing party“. Kaip ir kiekvienais metais, nurautas ir abejingų nepaliekantis „tūsas".

REKLAMA

Pagrindinė idėja yra ta, jog į koncertus žmonės gali atvykti ir vienai dienai iš didmiesčių, ir gyvenantys visas dienas kempingo teritorijoje. Laimi, aišku, tie kurie gyvena kempinge, nes kas vakarą atplaukia laivais ir naktį keliasi atgal. Tai suteikia neišdildomų prisiminimų. Garantuoju, jog būtent čia prasidės arba bus  atsigaivintas daugelis meilės istorijų, kurios turės laimingą pabaigą.

„Gus Gus“ grupės daug pristatyti visuomenei nereikia, tai pasaulinę šlovę pelnę muzikantai. Grupė ne kartą yra buvusi Lietuvoje ir nė vieno nenuvylusi, labai laukiama su stulbinančia, energija trykštančia programa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikriausiai sunku būtų rasti Lietuvoje bent vieną elektroninės muzikos gerbėją, kuris nebūtų girdėjęs apie „Gus Gus". Nuo tada, kai susikūrė 1995 metais, „Gus Gus" išleido 10 albumų, 19 singlų, sukūrė ne vieną dešimtį itin didelio populiarumo sulaukusių Bjork, „Depeche Mode”, „Moloko”, „Sigur Ros” kūrinių versijų.

Juos apšildantis „Parachute Youth" duetas iš Australijos per du savo gyvavimo metus spėjo paragauti nemažai pasaulinės šlovės. Jų singlas „Can't get better than this" Sony In The Mix buvo pripažintas geriausiu 2012 metų singlu, o jo vaizdo klipas nominuotas geriausio 2012 metų vaizdo klipo kategorijoje. Šiuo metu Europos topų viršūnėse sukasi jų naujausias hitas „Count to ten".

REKLAMA

Muzikos kritikų ir „klubinėtojų“ visame pasaulyje pripažintas elektroninės muzikos genijus „Zombie Nation“ (Florian Senfter) taip pat atvyksta sudrebinti senosios Trakų pilies ir įelektrinti mūsų protėvių kaulus. Ankstyvaisiais kūrybos metais žinotas „Splank“ slapyvardžiu, šiandien Florian Senfter yra pasiekęs svaiginančių aukštumų. „Zombie Nation“ muzikinė karjera – viena ryškiausių, kurią kada liudijo šiuolaikinės šokių muzikos gerbėjai ir kritikai. O tikru pirmu muzikos pasaulio sukrėtimu po „Zombie Nation“ vėliava tapo pasaulinės sėkmės sulaukęs „Kernkraft 400”, kuriame su šokių muzika sumaišyta vieno vaizdo žaidimo melodija. Ypač ją pamėgo įvairių sporto šakų aistruoliai – skirtingos dainos versijos iki šiol skamba įvairių šalių stadionuose.

REKLAMA

Uždaromąjį renginio vakarą pradės London'ietis NEW JACK CITY, jis groja nuo 20:00 valandos. 21 valandą už pulto stos Mančesterietis OLI FURNESS. 22 valandą savo DJ'setą pradės svečias iš Amerikos - CHRIS FORTIER'is. Nuo 23 valandos scena pradės kaisti, čia užlips energingai grojanti Nastia (DJ Beauty). Ji eilę matų atstovavo Kazantip festivalį, jai patikėta užkelti į sceną Olandą EELKE KLEIJN. Jis pradės taškymosi valandą ir 2 valandą nakties scenoje išvysime festivalio atradimu vadinamas super žvaigždes iš Olandijos MIGHTYFOOLS. Jie gros apie dvi valandas. Galima sakyti „Pure Future Closing party“ valdo olandai. Prisipažinsiu, tai mano šalis, Olandiją pažįstu geriau nei Lietuvą, ten esu buvęs daugiau kaip 100 kartų. Po paskutinės kelionės į Olandiją, kuri buvo maždaug prieš 5 metus, nusprendžiau vizitų nebeskaičiuoti... Myliu Olandiją.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvių didžiojoje scenoje nebus, visa Lietuvos grietinėlė linksminasi „Slėnis SPA Resort“ teritorijoje. Ten jiems sukurta draugiška ir nuostabi vasaros stovykla.

– Kuo bus ypatinga Trakų pilies scena šiais metais?

– Trakų Pilyje visų lauks gigantiška net 30 metrų scena, kaip visada, prikimšta naujausios apšvietimo ir stiprios garso technikos.

Bilietai parduodami paprasti ir vip. Su paprastais bilietais galima būti didžiajame pilies kieme. Vip bilietą turintys koncerto klausytojai pateks ir į karalių mažąją pilį, ir į VIP ložes. Ložėse galima įsigyti staliukus su minkštasuoliais. Už tai yra mokama atskirai, dėl rezervacijos reikia kreiptis į mūsų administratores. Jų telefoną galima gauti paskambinus telefonu 118. Ši informacijos linija bendradarbiauja su festivaliu nuo pat 2005 metų, paskambinus galima gauti išsamią informaciją apie renginius bei sms žinute nuolaidas. Tai patogi paslauga, nereikia varginti savęs turėti korteles. Paskambinai, paprašei nuolaidos – ir gavai tiesiai į telefoną, ją parodei kasoje, sutaupei 33% bilieto kainos.

Po kiekvieno koncerto šaudys fejerverkas. Gyvenantieji kempinge laivais keliauja „tūsintis“ toliau, į kempingo teritoriją. Ten juos pasitiks gyvi grupių pasirodymai, po jų DJ'ėjų DJ'setai iki paryčių. Jeigu neturėsite bilieto į festivalio kempingo teritoriją – nieko baisaus, jį galėsite įsigyti atplaukę iš koncerto. Jeigu neturėsite kur gyventi – ne bėda, jeigu bus likę namelių, išsinuomosite kambarį. Jeigu ir jų nebus, galėsite nuomotis palapinę arba susidraugauti su ten jau esančiais gyventojais ir nakvoti pas juos. Jeigu jums nepavyks nė vienas minėtas nakvynės variantas, nuo 11 valandos ryto atidaromas paplūdimys, ten kriskite ant gulto ir snauskite, o jums gros lengva „Chill“ muzika. Taip praleisite nuostabią dieną ant smėlio ar gultų paplūdimyje. Jums visą dieną gyvai gros užsienio ir geriausi Lietuvos didžėjai. Aptarnaus padavėjai, veiks restoranas ir lauko kavinės. Ten nuo Trakų „Kibino“ iki gruziniško ant žarijų kepto „Šašlyko“. Tai, manau, bus patogu norintiems įsitraukti į festivalio šurmulį atvykusiam ir net neplanavusiam pasilikti žmogui. Visas higienos priemones jis galės nusipirkti kempingo administracijoje, netgi naujus drabužius.

REKLAMA

Kokie ateities ateičiai?

Visai nesenai valstybė investavo daugiau kaip 6 milijonus į Medininkų pilį. Tai įspūdingo dydžio gynybinė pilis. Jos kiemo teritorija beveik dviejų futbolo aikščių dydžio. Faktas, kad niekas apie tai nežino, išskyrus mažą būrelį istorikų ir turistinių agentūrų, kurios stengiasi privilioti ten turistų grupes. Intensyviai dirbu šia linkme, šioje pilyje sprogs vienas didžiausių festivalių Baltijos šalyse. Tai mano gyvenimo tikslas, festivalių organizavimo karjerą baigsiu čia. Ruošiuosi išvažiuoti gyventi į Ameriką. Iš ten kas metai atvešiu į Lietuvą ką nors naujo, sėsiu progresą mūsų žemėje ir toliau.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų