Italijos rinktinė Euro 2020 čempionato finale po dramatiškos baudinių serijos 2 – 1 parklupdė Anglijos futbolininkus ir po 53 metų pertraukos iškovojo čempionų titulą.

Italai baudinių serijoje realizavo 3 smūgius, tuo tarpu anglai tai padarė 2 sykius.

Anglijos rinktinę į priekį jau 2-ą minutę išvedė Luke‘as Shaw, o išlyginamojo įvarčio reikėjo laukti iki antrojo kėlinio, kai 67-ą minutę pasižymėjo finalo geriausiu žaidėju pripažintas Leonardo Bonucci.

Baudinių serija klostėsi dramatiškai – penktuoju smūgiu italas Jorginho galėjo išplėšti pergalę, tačiau jo smūgis buvo netikslus ir anglai dar turėjo šansą išlyginti rezultatą, tačiau 19-mečio Bukayo Saka smūgis buvo atremtas ir italai triumfavo.

Kaip po rungtynių kalbėjo Anglijos rinktinės strategas Garethas Southgate‘as, žaidėjai atidavė viską, ką galėjo.

„Esame labai nusivylę. Žaidėjai atidavė viską, ką tik galėjo. Kartais mes žaidėme tikrai gerai, kartais nepakankamai gerai laikėme kamuolį. Ypač antrojo kėlinio pradžioje. Visgi kaltinimų negali būti. Su žaidėjais buvo absoliutus džiaugsmas dirbti, jie žengė toliau, nei mes buvome tokį ilgą laiką. Žinoma, šiandien rūbinėje buvo neįtikėtinai skaudu.“

G.Southgate‘as užstojo lemiamą baudinį pramušusį B. Saka ir prisiėmė kaltę sau.

„Tai priklauso nuo manęs, atsižvelgdamas į tai, kaip jie pasirodė treniruotėse, aš nusprendžiau, kas muš baudinius, Niekas kitas dėl to nekaltas. Mes, kaip komanda, laimime ir visi kartu nelaimėjome šį vakarą. Kalbant apie baudinius, tai buvo mano paskyrimai ir tai visiškai priklausė nuo manęs.

Baudiniams buvome gerai pasirengę ir pradėjome juos gerai, tačiau deja, šį vakarą mums nepavyko jų laimėti. Žaidėjams nereikėtų žvalgytis atgal, nes jie treniruotėse jie negalėjo padaryti daugiau ar geriau nei padarė“, – sakė G. Southgate‘as.

Treneris papasakojo, ką komandai sakė po šio skaudaus pralaimėjimo.

„Mes visi esame kartu. Šie žaidėjai šaliai suteikė neįtikėtinų akimirkų. Šiandien mums visiems bus neįtikėtinai sunku. Galimybė laimėti trofėjų gyvenime pasitaiko retai, tačiau apmąstę tai, ką padarė, žaidėjai turėtų neįtikėtinai savimi didžiuotis“, – kalbėjo G. Southgate‘as.