• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įtakingiausi antstoliai, užėmę svarbiausius postus Antstolių rūmų savivaldoje, vienas po kito kompromituoja šią instituciją. Trečiadienį Antstolių rūmų prezidiumas spręs, ar perduoti Antstolių garbės teismui prezidiumo narės Marijos Lekstutienės, kuri būdama girta sukėlė avariją, bylą, rašo „Lietuvos žinios“ (LŽ).

REKLAMA
REKLAMA

Antstolių rūmų prezidiume ir kituose savivaldos organuose lieka vis mažiau nesusikompromitavusių pareigūnų. Birželį LŽ rašė apie antstolį Vytenį Stungurį, pasislėpusį nuo teisėsaugos. Jis keletą metų vadovavo Antstolių garbės teismui ir šios veiklos nesustabdė net tada, kai jam pačiam buvo iškelta baudžiamoji byla dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

REKLAMA

Antstolių rūmų Teisės aktų ekspertizės ir projektų rengimo komisijos pirmininkės pareigas ėjusi Aušra Lepeškaitė kartu su V.Stunguriu ir Gintaru Matkevičiumi dirbo tame pačiame departamente Teisingumo ministerijoje ir rengė Antstolių įstatymą bei jį lydinčius dokumentus. Įsigaliojus įstatymui A.Lepeškaitė drauge su šiais kolegomis įsteigė antstolių kontorą, o kai prokuratūra G.Matkevičiui ir V.Stunguriui iškėlė baudžiamąsias bylas dėl piktnaudžiavimo tarnyba, ir ji nutraukė antstolės veiklą.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau susikompromitavusi V.Stungurio antstolių kontora tebeturi savo atstovę Antstolių rūmuose - tai revizijos komisijos narė Virginija Meškauskienė, šios kontoros antstolė.

Neseniai rašė LŽ ir apie klaipėdietį Aleksandrą Selezniovą, Antstolių garbės teismo narį. Jis pateikė Klaipėdos teismui paties patvirtintus dokumentus, kurie padėjo antstolio šeimos bendraturtei Aurelijai Trečekauskienei laimėti bylą dėl statybų Pajūrio regioniniame parke. Nors A.Selezniovas akivaizdžiai pažeidė antstolio etiką, Antstolių garbės teismas nė neplanuoja svarstyti jo elgesio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvo atleista

M.Lekstutienė, per penkerius metus nesugebėjusi įgyti Lietuvoje pripažįstamo teisinio išsilavinimo, jau pernai turėjo atsisveikinti su antstolės veikla. Teisingumo ministerija nuo 2007 metų spalio 1 dienos atleido 27 antstolius, neturinčius aukštojo teisinio universitetinio išsilavinimo. Tačiau devyniems iš atleistųjų Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartimi laikinai leista vykdyti antstolio veiklą, tarp jų ir M.Lekstutienei bei neseniai dėl įtarimų piktnaudžiavimo tarnyba nuo antstolės pareigų trims mėnesiams nušalintai Janinai Gančierienei.

REKLAMA

Antstolių rūmų prezidiumui teks spręsti, ar kelti bylą prezidiumo narei M.Lekstutienei, kuri būdama neblaivi sukėlė eismo įvykį. Trakų antstolių kontoros vadovė rugpjūčio 7 dieną, pasivaišinusi Trakų-Vilniaus kelyje esančioje užeigoje „Dvarkiemis“, 20 val. 30 min. neblaivi sėdo prie vairo. Iš stovėjimo aikštelės išvažiuodama į kelią ji susidūrė su kitu automobiliu. Policija M.Lekstutienei nustatė 2,15 promilės girtumą.

REKLAMA

Šių metų rugpjūčio 28 dieną Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas pripažino M.Lekstutienę kalta padarius administracinį teisės pažeidimą, skyrė 4500 litų baudą ir trejiems metams atėmė teisę vairuoti transporto priemonę. Skirdamas bausmę teisėjas Vaidas Pajeda atsižvelgė į sunkinančią aplinkybę - M.Lekstutienė tokios pat rūšies teisės pažeidimą padarė pakartotinai per metus. Antstolių rūmų duomenimis, tąkart ji viršijo greitį

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranešti neprivalo

M.Lekstutienė pati informavo Antstolių rūmų prezidiumą, kad jai skirta administracinė nuobauda. Pasak Antstolių rūmų valdytojos Dovilės Satkauskienės, tai pirmas atvejis, kai bus svarstomas antstolis, dėl girtumo padaręs teisės pažeidimą.

LŽ išsiaiškino, kad teismas ir policija neinformavo Antstolių rūmų dėl M.Lekstutienės sukeltos avarijos bei skirtos administracinės nuobaudos. Tokią spragą antstolių veiklą reglamentuojančiuose dokumentuose paliko juos kūrę, o dabar patys teisėsaugos akiratyje atsidūrę V.Stungurys, G.Matkevičius ir kiti buvę Teisingumo ministerijos darbuotojai. Nei policija, nei teismai nėra įpareigoti informuoti Teisingumo ministerijos ir Antstolių rūmų apie administracines nuobaudas, skirtas antstoliams.

REKLAMA

„Artimiausiu metu parašysiu raštus teismams ir Teisėjų tarybai, kad jie informuotų Teisingumo ministeriją, kaip prižiūrinčią antstolių administracinę veiklą ir vertinančią etikos pažeidimus, apie antstoliams skirtas administracines nuobaudas. Teisėjų atžvilgiu jau senokai galioja tokia tvarka ir policija informuoja Teisėjų tarybą apie teisėjų padarytus pažeidimus“, - LŽ dėstė teisingumo ministro patarėjas Pavelas Kujalis.

REKLAMA

Antstolių, turinčių valstybės įgalioto asmens statusą, vadinasi, ir didžiules teises bei galimybes veikti valstybės vardu, administraciniai teisės pažeidimai iki šiol yra jų asmeninis reikalas. Nuo 2002 metų, kai buvo priimtas Antstolių įstatymas, ne vienas antstolis jau baustas administracine tvarka. Tačiau padaryti pažeidimai tik išskirtiniais atvejais, kai apie antstolio nuodėmes kas nors informuoja Teisingumo ministeriją, būdavo apsvarstomi Antstolių garbės teisme.

Rūta Skatikaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų