• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konservatorių lyderis Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) sekmadienį vykusiame pirmajame Prancūzijos prezidento rinkimų rate išsiveržė į priekį ir gegužės 6 dieną turės varžytis su antroje vietoje likusia socialiste Segolene Royal (Segolen Ruajal).

REKLAMA
REKLAMA

Analitikų nuomone, jų dvikovos baigtį veikiausiai nulems centristinių pažiūrų rinkėjai.

Sekmadienį vakare paskelbtos keturios viešosios nuomonės apklausos leidžia prognozuoti, kad buvęs vidaus reikalų ministras N.Sarkozy antrajame rinkimų rate greičiausiai įveiks S.Royal, užkirsdamas jai kelią tapti pirmąja Prancūzijos prezidente moterimi.

REKLAMA

Praėjus penkeriems metams, kai prancūzai šokiravo Europą, atvėrę kelią kraštutinių dešiniųjų lyderiui Jeanui-Marie Le Penui (Žanui Mari Le Penui) į antrąjį rinkimų ratą, dėl didelio rinkėjų aktyvumo šalyje vėl įsivyravo įprastas varžymasis tarp kairiųjų ir dešiniųjų jėgų.

Duomenimis, gautais suskaičiavus beveik visus balsalapius, už N.Sarkozy balsavo 31,11 proc. rinkėjų. Jo pagrindinė varžovė S.Royal gavo 25,84 proc. balsų.

REKLAMA
REKLAMA

Centristas Francois Bayrou (Fransua Beru) liko trečioje vietoje su 18, 55 proc. balsų, o už J.-M.Le Peną balsavo vos 10,51 proc. rinkėjų.

Ir N.Sarkozy, ir S.Royal suskubo kreiptis į pirmame rate kitus kandidatus parėmusius rinkėjus, stengdamiesi palenkti juos į savo pusę ir įtikinti, kad tik jie gali išgydyti Prancūziją nuo visų jos ekonominių ir socialinių bėdų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Šiandien aš nebepriklausau tik socialistų rėmėjams. Aš turiu judėti pirmyn, kad sutelkčiau visą kairiųjų, žaliųjų elektoratą ir ne tik juos", - sakė S.Royal keliems šimtams socialistų aktyvistų, susirinkusių partijos būstinėje.

N.Sarkozy, siekiantis sušvelninti savo, kaip griežtosios linijos politiko, įvaizdį, miniai džiūgaujančių partijos narių sakė, jog nori suvienyti Prancūziją į "brolišką" bendruomenę.

REKLAMA

"Svajoju apie Prancūziją, kurioje niekas nebūtų pamirštas, kad ji būtų kaip viena šeima, kurioje patys silpniausi, labiausiai pažeidžiami ir jautriausi jos nariai turėtų tokią pat teisę būti mylimi, gerbiami ir sulauktų tiek pat dėmesio kaip ir stipriausieji", - sakė jis.

Pirmoji vieta pirmajame rinkimų rate nebūtinai turi garantuoti galutinę pergalę. Per penkis paskutinius rinkimus du kartus - 1974 ir 1995 metais, pergalę pirmajame rate iškovojęs kandidatas pralaimėjo antrajame rate.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų