REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronavirusu užsikrėtusiems žmonėms Anglijoje nuo kitos savaitės nebebus privaloma izoliuotis, be to, pagal „gyvenimo su COVID-19“ planą gali būti mažinamos testavimo apimtys, pranešė Jungtinės Karalystės vyriausybė. 

Koronavirusu užsikrėtusiems žmonėms Anglijoje nuo kitos savaitės nebebus privaloma izoliuotis, be to, pagal „gyvenimo su COVID-19“ planą gali būti mažinamos testavimo apimtys, pranešė Jungtinės Karalystės vyriausybė. 

REKLAMA

Pasak ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono), nutraukus visus teisinius apribojimus, įvestus siekiant pažaboti viruso plitimą, žmonės šalyje galės „saugotis patys, nevaržydami savo laisvių“. Pirmadienį jis turėtų išsamiai pristatyti šį planą parlamente.

„Nesakau, kad turėtume mesti atsargumą į šalį, bet dabar yra metas visiems susigrąžinti pasitikėjimą“, – sekmadienį transliuotame interviu BBC sakė B. Johnsonas.

„Pasiekėme etapą, kai, mūsų nuomone, galima pakeisti pusiausvyrą, atsisakant valstybės nurodymų, draudimų imtis tam tikrų veiksmų, įpareigojimų imtis tam tikrų veiksmų, o skatinant asmeninę atsakomybę“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto kai kurie vyriausybei patariantys mokslininkai įspėja, kad tai rizikingas žingsnis, galintis sukelti infekcijų bangą ir susilpninti šalies apsaugą nuo pavojingesnių būsimų viruso atmainų.

REKLAMA

Opozicinės Leiboristų partijos atstovas sveikatos klausimams Wesas Streetingas apkaltino premjerą „skelbiant pergalę dar nepasibaigus karui“.

B. Johnsono konservatorių vyriausybė sausį panaikino daugumą dėl COVID-19 įvestų suvaržymų. Be kita ko, Anglijoje nebeliko reikalavimo pateikti skiepų pasus tam tikrose vietose, nebeprivalomos kaukės, išskyrus ligonines.

Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija, kurios pačios nustato visuomenės sveikatos taisykles, taip pat švelnina suvaržymus, nors ir lėčiau.

Dėl didelio pasiskiepijusių žmonių skaičiaus JK ir dėl to, kad omikron atmaina yra lengvesnė, apribojimų sušvelninimas nesukėlė hospitalizacijų ir mirčių bangos. Abu šie rodikliai mažėja, tačiau JK vis dar yra antra Europoje pagal mirčių nuo COVID-19 skaičių – šalyje jų užregistruota daugiau kaip 160 000. Daugiau jų patvirtinta tik Rusijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Britanijoje 85 proc. 12 metų ir vyresnių žmonių yra paskiepyti dviem vakcinos dozėmis, o beveik du trečdaliai – trečiąja sustiprinančia doze.

Konservatorių vyriausybė dabar ketina panaikinti „visas likusias vidaus COVID'o taisykles, ribojančias visuomenės laisves“. Tai – „perėjimo nuo vyriausybės intervencijos prie asmeninės atsakomybės“ dalis.

Teisinis reikalavimas izoliuotis mažiausiai penkias dienas po teigiamo COVID-19 testo bus pakeistas rekomendacijomis, o koronavirusas bus traktuojamas panašiai kaip gripas, nes jis tampa endeminiu.

Naujajame plane numatyta, kad virusą suvaldyti padės vakcinos ir gydymas, tačiau, pasak vyriausybės, „priežiūros sistemos ir nenumatytų atvejų priemonės bus išlaikytos“, jei jų vėl prireiktų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„COVID'as staiga neišnyks, todėl turime išmokti gyventi su šiuo virusu ir toliau saugotis neribodami savo laisvių“, – sakė B. Johnsonas. 

Tačiau mokslininkai pabrėžia, kad dar daug kas nežinoma apie koronavirusą ir būsimus jo variantus, kurie gali būti sunkesni už šiuo metu vyraujančią omikron atmainą.

Mokslininkai taip pat siūlo neatsisakyti nemokamų greitųjų koronaviruso testų, kurių pandemijos metu buvo išdalinta milijonai. Sveikatos apsaugos pareigūnai teigia, kad masinis testavimas suvaidino svarbų vaidmenį lėtinant viruso plitimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų