REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Mobiliosios operacinės sistemos „Android“ vartotojai tris kartus dažniau susiduria su kibernetinėmis grėsmėmis, nukreiptomis į jų finansines lėšas. Tokią išvadą padarė „Kaspersky Lab“ ekspertai, atlikę 2014 m. aptiktų finansinių grėsmių tyrimą.

REKLAMA
REKLAMA

Per visus praėjusius metus bendrovės produktai užblokavo daugiau nei 2 milijonus „Android“ vartotojų finansinių kibernetinių atakų, ir tai 3,25 karto daugiau nei 2013 m. Kartu 3,64 karto padidėjo ir atakuojamų šios platformos valdomų mobiliųjų įrenginių savininkų skaičius.

REKLAMA

Grėsmės rimtumą rodo ir tas faktas, kad 48 proc. visų virusų, taikomų „Android“, yra bankiniai arba SMS „Trojos“ virusai, ir būtent jie medžioja konfidencialius vartotojų duomenis, sukčiams atveriančius tiesioginę prieigą prie pinigų. Rusijos vartotojai patenka į didesnės rizikos zoną, nes daugiausiai su šiais virusais susijusių incidentų užfiksuota būtent Rusijoje – 64 proc. pasaulio incidentų.

„Kaspersky Lab“ ekspertai taip pat išsiaiškino, kad absoliuti bankinių „Android“ taikomų virusų dauguma (98 proc.) priklauso vienai iš trijų kenkėjiškos programinės įrangos šeimų: „Faketoken“, „Svpeng“ arba „Marcher“. „Trojos“ virusai „Svpeng“ ir „Marcher“ vagia prieigos prie internetinės bankininkystės sistemų duomenis, pakeičia atpažinimo informacijos įvedimo laukus mobiliosiose bankinėse programėlėse arba pačias programėles netikromis. Savo ruožtu „Faketoken“ šeimos virusai perima vienkartinius kodus, siunčiamus banko vartotojui sandoriui patvirtinti, ir juos perduoda sukčiams.

REKLAMA
REKLAMA

„Android“ yra viena populiariausių mobiliųjų platformų, ir jos vartotojų skaičius nuolat auga. Pernai labai padaugėjo virusų, taikomų į šios operacinės sistemos vartotojų pinigus, – pasakoja Deividas Emas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis regiono ekspertas Didžiojoje Britanijoje. – Svarbų vaidmenį čia suvaidino SMS „Trojos“ virusai, tiksliau, jų „triumfas“ antroje metų pusėje. Pavasarį šių virusų aktyvumas sumažėjo, tai susiję su atsiradusia bet kokių mokamų paslaugų prenumeratos patvirtinimo sistema. Virusų skaičiaus padidėjimą vėl užfiksavome rugpjūtį, kai naujos kenkėjiškos programinės įrangos modifikacijos ėmė aktyviai apeiti šią sistemą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kovai su grėsmėmis, taikomomis mobiliųjų įrenginių vartotojams, „Kaspersky Lab“ siūlo keletą sprendimų variantų. Pavyzdžiui, platforma „Kaspersky Fraud Prevention“ turi instrumentų, leidžiančių bankams ir kitoms finansinėms organizacijoms apsaugoti savo klientus nuo internetinių vagysčių. Patys vartotojai gali apsaugoti save ir savo pinigus taikydami kompleksinius sprendimus „Kaspersky Internet Security – Multi-Device“ ir „Kaspersky Total security – Multi-Device“.

Išsamiai apie finansines grėsmes, taikomas, pavyzdžiui, mobiliosioms operacinėms sistemoms „Android“, galima sužinoti iš „Kaspersky Lab“ ataskaitos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų