REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga skelbiamas antrasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2014.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga skelbiamas antrasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2014.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio steigėjai yra Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, kurios pirmininkas yra Kęstutis Urba, Lietuvos Rašytojų sąjunga, kurios pirmininkas yra Antanas Jonynas skelbia antrąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2014.

REKLAMA

Pirmasis konkursas sulaukė didelio susidomėjimo, jame dalyvavo 124 autoriai, pateikę 144 kūrinius. Pirmojo, kaip ir antrojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso apdovanojimų fondą sudaro 24 tūkstančiai litų. Pirmojo konkurso laureatai Naisiuose buvo apdovanoti kaltinėmis gandrų statulėlėmis, jų knygos bus išleistos 10 tūkstančių egzempliorių tiražu projekte Vaikų bibliotekėlė, kurios sumanytojas yra labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“. Vaikų bibliotekėlė bus dovanojama mokykloms, darželiams, bibliotekoms, bendruomenėms, ligoninėms, vaikų globos namams ir t.t. Šiai dienai, išleistos penkios Prano Mašioto pasakų knygelės, projektui Vaikų bibliotekėlė. Papildomu 30 tūkstančių tiražu šios knygelės išleistos siekiant jas dovanoti Lietuvoje vykstančio Mažųjų knygų bičiulių festivalio dalyviams. Šiais metais tūkstančiai darželinukų ir pradinukų vaidina spektakliuose pagal Prano Mašioto pasakas. Kiekvienas vaidinantis vaikas dovanų gaus penkias šiam projektui išleistas Prano Mašioto pasakų knygeles: "Kiškis drąsuolis", "Vištelė", "Paliegusi obelis", "Juozukas, pieštukas ir trintukas".

Nacionalinio vaikų literatūros konkurso tikslai - duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paakinti debiutuoti naujus talentus; atnaujinti visų tipų vaikų bibliotekų fondus; remti bibliotekėlių atsiradimą darželiuose, vaikų ligoninėse, bendruomenėse ir t.t. ; aktyvinti ir skatinti mažamečių vaikų domėjimąsi literatūra, norą skaityti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų