REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Dėl piktnaudžiavimo nuteistas Valstybinės ligonių kasos (VLK) vadovas Algis Sasnauskas antradienį pareiškė, kad pats nenusišalins nuo pareigų, o apkaltinamąjį nuosprendį skųs apeliacine tvarka.

 Dėl piktnaudžiavimo nuteistas Valstybinės ligonių kasos (VLK) vadovas Algis Sasnauskas antradienį pareiškė, kad pats nenusišalins nuo pareigų, o apkaltinamąjį nuosprendį skųs apeliacine tvarka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš tikrai pats neketinu nusišalinti, o jei nušalins - jų valia (...). Tikrai skųsiu, vienareišmiškai skųsiu“, - žurnalistams sakė A.Sasnauskas.

REKLAMA

Jis tvirtino, jog visi viešieji pirkimai VLK vykę skaidriai, o jo veikla buvo nepatenkinti vaistų brangiau parduoti negalėję farmacininkai.

„Aišku, labai nepatenkinti farmacininkai, aš jiems esu labai neparankus, pavyzdžiui, nupirkom pernai gripo vakciną 25 proc. pigiau. Nemanau, kad čia apsieita be šitų kompanijų ir taip toliau“, - sakė A.Sasnauskas.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pranešė nusprendusi nušalinti A.Sasnauską nuo pareigų. Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ruožtu teigia, kad A.Sasnauskas jau seniai nebegalėjo eiti pareigų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministrės, A.Sasnauska antradienį ministerijoje supažindino ją su teismo nuosprendžiu. „Mano priimtas sprendimas - nušalinti jį nuo užimamų pareigų 20 dienų. Tai yra laikas, per kurį jis gali apskųsti sprendimą“, - BNS sakė ministrė.

Anot jos, jei jis teismo sprendimo neskųstų, būtų atleistas, o jei skųstų, nušalinimas būtų pratęstas, kol vyktų teisminis nagrinėjimas.

Ministrė savo sprendimą pranešė praėjus kelioms minutėms po to, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad A.Sasnauskas nuo pareigų turėjo būti nušalintas vos prasidėjus teismo procesui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Situacija yra absoliučiai netoleruotina ir labai tikiuosi, kad ministrė priims reikiamą ir korektišką politiškai sprendimą“, - žurnalistams Naujojoje Vilnioje sakė prezidentė.

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį A.Sasnauską pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo ir skyrė jam dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant tam pačiam laikui. Nuteistasis negalės be bausmės vykdymo atidėjimą prižiūrinčios institucijos leidimo išvykti ilgiau nei septynioms paroms.

Nuosprendis nėra galutinis - per 20 dienų jis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. A.Sasnauskas pabrėžia esąs nekaltas.

REKLAMA

„Man truputėlį keistas teismo sprendimas, bet man dėl savo veiksmų negėda“, - sakė VLK vadovas.

Jis taip pat pabrėžė, kad sutartis su „Gelsauga“ nebuvo pasirašyta. „Kai įvyko konkursas, ir kai man buvo patiekta pasirašyti sutartis su „Gelsauga“, sutarties nepasirašiau ir niekada nebūčiau pasirašęs. Nei vieno cento nepervedžiau, tas konkursėlis už 60 tūkst. litų, palyginti su tais masteliais, kokios yra mūsų apimtys, yra labai mažas. (...) Man labai keista, kas čia vyksta, dėl savo veiksmų man negėda. Iš tikrųjų tas mano pasiūlymas, kad mes perkam vaistus efektyviai,buvo priimtas ir Vyriausybė įsirašė į savo programą ir buvo pakeistas vaistų pirkimas. Aišku, labai nepatenkinti farmacininkai, aš visą laiką jiems neparankus esu“, - kalbėjo A.Sasnauskas.

REKLAMA

Anot teisėsaugos, A.Sasnauskas norėjo sužinoti, ar jo kabinete nėra sumontuota pasiklausymo aparatūra. Iš bendrovės „Gelsauga“ gauta įranga turėjo aptikti ir neutralizuoti slaptą pasiklausymo aparatūrą. Specialiųjų tyrimų tarnybos teigimu, A.Sasnauskas nusprendė organizuoti pirkimo procedūras taip, kad būtų sudarytos sąlygos nugalėtoju pripažinti bendrovę „Gelsauga“.

Šią paslaugą ketinusiam teikti bendrovės „Gelsauga“ apsaugos ekspertui Robertui Janickui teismas skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant tam pačiam laikui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A.Sasnauskas sakė jokių išskirtinių sąlygų bendrovei nesudaręs, o pasiklausymo įrangos ieškoti bandęs, nes kilo įtarimų, kad tai daroma neteisėtai, o ligonių kasos disponuoja konfidencialiais duomenimis. „Norėjau pastatyti prie durų filmavimo kamerą, nes žmonės pastebėdavo, labai aiškūs požymiai buvo, kad naktimis kažkas vaikšto, pėdos ant stalų, vielutės ir taip toliau. Mes saugom ypatingus duomenis, mes privalom apsaugoti valstybės turtą, daugiau nieko visiškai nedariau“, - sakė VLK vadovas.

VLK darbuotojui V.Sinkevičiui nuosprendžiu skirta 11,7 tūkst. litų bauda, buvusiam VLK informacinių technologijų departamento vadovui J.Vyšniauskui - 10,4 tūkst. litų bauda.

REKLAMA

Teismas padarė išvadą, kad A.Sasnauskas panaudodamas savo einamas pareigas siekė, kad VLK lėšomis būtų finansuojamos privačios paslaugos, „ir ne bet kokios paslaugos, o tokios, kuriomis būtų siekiama apsisaugoti nuo galimų teisėsaugos institucijų tyrimų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų