REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienu iš populiariausių ir gerai visiems žinomu netradiciniu gydymo būdu – akupunktūra, pasikliauja vis didesnis būrys žmonių. Šis gydymas atkuria organizmo pusiausvyrą, suaktyvina vidaus procesus bei, žinoma, padeda įveikti įvairias ligas. Apie akupunktūros galią sveikatai tv3.lt skaitytojams pasakoja Rytų medicinos gydytoja Gražina Paliokienė.

Vienu iš populiariausių ir gerai visiems žinomu netradiciniu gydymo būdu – akupunktūra, pasikliauja vis didesnis būrys žmonių. Šis gydymas atkuria organizmo pusiausvyrą, suaktyvina vidaus procesus bei, žinoma, padeda įveikti įvairias ligas. Apie akupunktūros galią sveikatai tv3.lt skaitytojams pasakoja Rytų medicinos gydytoja Gražina Paliokienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Papasakokite, kuo akupunktūra yra pranašesnė už Vakarų mediciną?

– Esminiai pranašumai, kad akupunktūra yra visiškai natūralus, labai saugus, efektyvus gydymas, stimuliuojantis paties organizmo gydomąsias galias. Tai be jokių pašalinių efektų, ne medikamentinis gydymas.

REKLAMA

Jei palygintume akupunktūrą su kai kuriais agresyviais moderniais vaistais, tai be abejo, akupunktūra yra kur kas pranašesnė. Vis dėlto lyginti tokius skirtingus dalykus, kaip Rytų ir Vakarų medicina yra tas pats, kaip lyginti peilį su šakute, kadangi skirtingais atvejais tinkamesnis vienas ar kitas variantas, o kartais būtini abu.

– Akupunktūros specialistai gali padėti įveikti įvairias ligas, tačiau ar įmanoma akupunktūros pagalba išsiaiškinti sveikatos sutrikimus?

REKLAMA
REKLAMA

– Paprastai Vakarų medicina diagnozuoja ir gydo konkrečią ligą, o Rytų medicina gydo ne ligą, o žmogų, orientuojamasi į visą organizmą, žmogaus fizinę, psichinę ir dvasinę būklę. Labai svarbu išsiaiškinti negalavimų priežastis, kurios gali būti tiek išorinės, tiek vidinės.

Viskam išsiaiškinti reikalinga ypatinga diagnostika, todėl atkreipiu dėmesį į žmogaus kūno konstituciją, kaip jis eina, kalba, kokia jo kūno padėtis stovint ar sėdint. Kiekviena žmogaus kūno dalis turi informaciją apie jo sveikatą, todėl įdėmiai apžiūriu akis, liežuvį, kuriose veido vietose pakitusi odos spalva, patikrinu pulsą ir daugybę kitų dalykų, turinčių informacijos apie žmogaus sveikatą. Be to, su pacientu ilgai kalbuosi, norėdama sužinoti, ką paveldėjo, kuo sirgo vaikystėje, koks jo darbas, gyvenimo būdas, mitybos, laisvalaikio įpročiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi, dažnai žmonės ateina teigdami, kad jiems negaluoja konkretus organas, pavyzdžiui, skrandis, tačiau kada imi tyrinėti ir kalbėtis, išryškėja, jog esmė slepiasi ne skrandžio sutrikimuose, o visame sergančiame organizme, kuriame viskas neatsiejamai susiję. Kada išsiaiškini negalavimų priežastis ir pradedi gydyti visą organizmą, žmogus sveiksta visapusiškai.

– Kaip akupunktūra gali padėti atsikratyti nereikalingų kilogramų ir kovoti su antsvoriu?

– Pirmiausia būtina paminėti, jog yra antsvoris dėl ligos ir yra antsvoris, galintis sukelti ligą – tai du skirtingi dalykai. Taigi, kalbant konkrečiai apie kilogramus, neatsiradusius dėl ligos, buvo atrasti biologiškai aktyvūs taškai ausyse, kurie reguliuoja apetitą – jais galima jį sumažinti arba padidinti, taip pat taškai, kurie reguliuoja medžiagų apykaitą.

REKLAMA

Tai yra labai paprastas ir veiksmingas gydymo būdas apetitui sumažinti, jei žmogus nepajėgia susidoroti su dideliu noru valgyti. Kaip minėjau, procedūra be galo paprasta, kurios metu galima numesti maždaug 5-10 kg. Dažniausiai užtenka vienos procedūros. Visgi, tokiu gydymo atveju kalba eina apie vyrus ir jaunesnes moteris, dar nesusidūrusias su menopauze. Vyresnėms moterims ir moterims turinčioms hormonų sutrikimus gydymas sudėtingesnis ir užtrunka ilgiau. Tą patį galiu pasakyti ir apie turinčius antsvorį dėl ligos.

– Koks yra lietuvių požiūris į akupunktūrą?

– Kada prieš tris metus pradėjau dirbti Lietuvoje, pacientų buvo tikrai nedaug ir nebuvo nei vieno, kurį atsiųstų gydytojas. Dabar galiu teigti, kad pacientų yra labai daug ir jau atsiranda atvejų, kada patys gydytojai atsiunčia pacientus pas akupunktūros specialistus. Taigi, tendencijos išties sparčiai keičiasi.

Labai įdomu, jog dauguma pacientų vis dėlto yra jauni – iki 40 metų. Net pati nustebau pasižiūrėjusi, kad iš 10 kortelių, tikrai 7-8 bus jauni žmonės. Galbūt tai todėl, kad jauni žmonės daugiau domisi informacija apie įvairias gydymo galimybes, ypač tie, kuriems šiuolaikinė medicina mažai kuo gali padėti. Tai visų pirma žmonės kenčiantys nuo streso pasekmių, alergijų, autoimuninių ligų.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų