REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Akiniai nuo saulės – ir sveika, ir stilinga

Pagaliau atėjo sezonas, kai saulę galima matyti ne tik televizoriaus ekrane. Jos dabar gausu visur – darbo kabinete, prie ežero, lauko kavinėje, automobilyje. Ji nė kiek nesidrovėdama plieskia spinduliais tiesiai į akis. Taigi nebelieka nieko kito, kaip pasislėpti nuo jos už tamsių akinių. Metas garderobą papildyti dar vienu atributu – akiniais nuo saulės.

Pagaliau atėjo sezonas, kai saulę galima matyti ne tik televizoriaus ekrane. Jos dabar gausu visur – darbo kabinete, prie ežero, lauko kavinėje, automobilyje. Ji nė kiek nesidrovėdama plieskia spinduliais tiesiai į akis. Taigi nebelieka nieko kito, kaip pasislėpti nuo jos už tamsių akinių. Metas garderobą papildyti dar vienu atributu – akiniais nuo saulės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akiniai nuo saulės – kiekvienu metų laiku svarbus aksesuaras. Vis dėlto tikrąjį populiarumo piką jie pasiekia vasarą. Akis slėpti nuo saulės – ir sveika, ir stilinga. Akiniai apsaugo akies tinklainę nuo ultravioletinių saulės spindulių ir... efektingai papildo įvaizdį!

REKLAMA

Stiklas ar plastikas?

Stikliniai akiniai – ilgaamžiškesni (stiklas ne taip greitai susibraižo), tačiau sunkūs, o pasikeitus oro temperatūrai (pavyzdžiui, išlipus iš kondicionuojamo automobilio tiesiai į vasaros kaitrą) rasoja. Be to, nukritę tokie akiniai, labai tikėtina – suduš. Plastikiniai – lengvesni, ne taip greitai dūžta net nukritę ant kieto paviršiaus, tačiau greitai susibraižo.

UV filtras

Akinių lęšių filtrai pagal užtamsinimą skirstomi į penkias grupes: nuo visiškai šviesių, praleidžiančių 80–100 procentų šviesos, kurie apsaugo akis nuo ultravioletinių spindulių apniukusią dieną, iki visiškai tamsių, praleidžiančių tik 3–8 procentus šviesos, skirti ilsintis paplūdimyje ar kalnuose.

REKLAMA
REKLAMA

Paprastą dieną mieste kuo puikiausiai užteks antros ar trečios kategorijos akinių, o vykstant atostogauti į šiltuosius kraštus ar lepinantis saulės voniomis prie jūros geriau rinktis 4–5 kategorijos akinius.

Vienas patogesnių variantų – vadinamieji akiniai chameleonai, su fotochromine danga – jie patys prisitaiko prie pakitusių aplinkos sąlygų.

Forma

Kad akiniai puoštų, itin svarbu pasirinkti labiausiai prie veido bruožų ir aprangos stiliaus derančią jų formą.

Akinių forma derinama prie veido.

Taisyklingam ovaliam veidui tinka bet kokie akiniai.

Jei veidas apvalus, jį kiek pailgins vertikaliai ištempti lęšiai, dar geriau jei jie šiek tiek susiaurės į apačią.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pailgam veidui – atvirkščiai, tiks į plotį ištęsta forma.

Kvadratiniam veidui tinkamiausi aukšti, viršuje platėjantys lęšiai.

Rėmeliai

Ploni ir šviesūs rėmeliai daro veidą skaidresnį, lengvesnį, o tamsūs ir stori pabrėžia individualumą. Pageidautina, kad viršutinė akinių išlenkimo linija atkartotų antakių linkį.

Spalvos

Svajojantiems spalvotais saulės akiniais paįvairinti pilką kasdienybę, vertėtų atsižvelgti į spalvų poveikį nuotaikai. Pastebėta, kad šalti atspalviai – žydra, žalia – ramina, oranžinė kelia geismą, geltona skatina mąstymą ir kelia darbingumą, raudona – jaudina.

REKLAMA

Akiniai su spalvotais lęšiais neturėtų iš esmės pakeisti aplinkos spalvų. Jei taip atsitinka, vadinasi – jie nekokybiški. Spalvoti gerų akinių lęšiai neiškraipo natūralių spalvų, suteikia aplinkai tik lengvą atspalvį. Tačiau nederėtų pamiršti, kad net vos pastebimas atspalvis ilgainiui gali sukelti nepatogumą, galvos svaigulį, blaškyti dėmesį. Todėl sportuojant ar vairuojant automobilį geriau rinktis akinius tamsiai pilkais, rusvais ar žalsvais lęšiais, nes jie mažiausiai iškraipo natūralias spalvas.

Keletas stiliaus guru pastabų

Akinių spalva neturėtų smarkiai skirtis nuo makiažo – jo tonai turi derėti prie rėmelių ir stiklo spalvos.

REKLAMA

Jei esate labai nepatenkinti veido bruožais, rinkitės į apačią platėjančius masyvius rėmelius, uždengiančius dalį veido.

Akiniais galima koreguoti ir nosies formą bei ilgį. Jei nosis – trumpoka, akinius patariama nešioti kuo aukščiau. Ir atvirkščiai, jei akiniai remsis į nosies vidurį, ji vizualiai sutrumpės.

Geriausiai nuo UV spindulių poveikio apsaugo dideli akiniai – jie tausoja ne tik akis, bet ir jautrią paakių odą.

Lęšiai turėtų būti tolygiai užspalvinti. Kai skirtingos lęšių zonos skirtingų spalvų ir viena dalis tamsesnė, akys nuvargsta labiau. Nepatariama tokių akinių dėvėti ilgai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5 mados akcentai 2012-iesiems

1. Šį sezoną klasikinius modelius „Ray Ban“ keičia apvalūs akiniai – tokie patys, kurie buvo tapę Johno Lenono vizitine kortele. Tiesa, palyginti su anuometiniais, šiemet akiniai pastebimai didesni, tarsi iš nuostabos išplėstos akys.

2. Žaismingai atrodo ir akiniai spalvotais lęšiais bei rėmeliais – dominuoja žalia, melsva, geltona, oranžinė.

3. Į madą grįžta veidrodiniai akiniai, primenantys Holivudo suformuotą amerikiečių policininko įvaizdį. Tiesa, šiemet veidrodinė danga derinama su spalvotais rėmeliais.

REKLAMA

4. Retro stiliaus gerbėjams vertėtų paieškoti katės akių formą primenančių kiek įžambios formos akinių dramblio kaulo, zebro, vėžlio kiauto marginimo rėmeliu.

5. Kampuoti terminatoriaus akiniai puikuojasi net šių metų Victorios Beckham kolekcijoje – ar reikia geresnio įrodymo, kad jie – ant bangos?

Akiniai prie vairo

Saulėta dieną vairuojant automobilį, lepinantis paplūdimyje ar poilsiaujant kalnuose labiausiai tinka akiniai poliarizuotais lęšiais. Jie neutralizuoja saulės atspindžius, regėjimo netrikdo saulės atšvaitų blyksniai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų