• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV ligoninė negali atlikti širdies transplantacijos pacientui, kuris atsisako pasiskiepyti nuo COVID-19. Nors šis žingsnis sukėlė tam tikrų ginčų, ligoninė teigia, kad vadovaujasi klinikinėmis gairėmis, kurias remia mokslas.

JAV ligoninė negali atlikti širdies transplantacijos pacientui, kuris atsisako pasiskiepyti nuo COVID-19. Nors šis žingsnis sukėlė tam tikrų ginčų, ligoninė teigia, kad vadovaujasi klinikinėmis gairėmis, kurias remia mokslas.

REKLAMA

DJ Fergusonui, 31 metų dviejų vaikų tėvui, kurio žmona laukiasi ir trečiojo, labai reikalinga širdies persodinimo operacija. Jo šeima tvirtina, kad jis buvo „sąrašo priekyje“, tačiau sužinojo, kad jam negalima atlikti operacijos Brighamo ir moterų ligoninėje Bostone, nes jis nebuvo paskiepytas nuo COVID-19, praneša CBS Boston.

„Mano sūnus rizikuoja savo gyvybe dėl to, kad laikosi savo nuomonės, ir jis buvo įspaustas į kampą“, – sakė vyro tėvas Davidas Fergusonas.

„Tai prieštarauja pagrindiniams jo principams, jis tuo netiki“, – pridūrė D. Fergusonas.

Brighamo ir moterų ligoninė paskelbė pareiškimą, kuriame paaiškina savo poziciją dėl pacientų, kuriems reikalinga transplantacija, vakcinacijos nuo COVID-19. Organų paklausa yra didelė ir jų pasiūla yra ribota, todėl gydytojai turi užtikrinti, kad pirmenybė būtų teikiama tiems pacientams, kurie turi didžiausią tikimybę išgyventi.

REKLAMA
REKLAMA

Jie teigia, kad jei pacientai nebuvo paskiepyti nuo COVID-19, tai gali pakenkti transplantacijos sėkmei, nes tokie žmonės turi žymiai didesnę tikimybę po operacijos mirti dėl komplikacijų.

REKLAMA

„Atsižvelgdami į organų trūkumą, darome viską, ką galime, kad pacientas, kuriam bus persodintas organas, turėtų didžiausias galimybes išgyventi“, – paaiškino ligoninė.

„Mūsų sveikatos priežiūros sistema reikalauja, kad pacientas būtų paskiepytas keliomis CDC rekomenduojamomis vakcinomis, įskaitant COVID-19 vakciną, ir laikytųsi sveiko gyvenimo būdo, kad būtų sudarytos geriausios galimybės sėkmingai operacijai ir būtų optimizuotas paciento išgyvenimas po transplantacijos, atsižvelgiant į tai, kad jų imuninė sistema drastiškai nuslopinta, – pridūrė ligoninė. – Tyrimai parodė, kad transplanto recipientams yra daug didesnė rizika mirti nuo COVID-19, palyginti su pacientais, kuriems transplantacija nebuvo atlikta.“

REKLAMA
REKLAMA

Ligoninė taip pat nurodė, kad DJ Fergusonas nebuvo „sąrašo priekyje“ ir nebuvo išbrauktas iš laukiančiųjų sąrašo, nes jis nebūtų buvęs aktyvus laukiančiųjų sąraše, jei nebūtų įvykdęs tam tikrų kriterijų, iš kurių vienas yra skiepas nuo COVID-19.

„Nėra kandidato, kuris būtų „pirmas sąraše“, nes organų paskirstymo prioritetai skiriasi. Laukiančiųjų sąrašai nuolat keičiasi ir yra pagrįsti daugeliu pacientų ir donorų veiksnių“, – pridūrė ligoninė.

Bostono ligoninė šiuo klausimu nėra viena. Praėjusių metų spalį Kolorado sveikatos priežiūros sistema „UCHealth“ taip pat pareiškė, kad nevykdys organų transplantacijos neskiepytiems pacientams, nurodydama tas pačias priežastis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir kiekviena didelė operacija, organų persodinimas kelia didžiulę komplikacijų, ypač infekcijų, riziką. Be to, transplanto recipientams taip pat skiriami imunosupresantai, siekiant sumažinti organizmo gebėjimą atmesti naujus organus. Tačiau tai taip pat slopina jų platesnę imuninę sistemą, kuri paprastai naudojama kovojant su infekcijomis. Netgi lengvas peršalimo virusas gali kelti rimtą pavojų transplantacijos pacientams.

Nepaisant šio loginio pagrindo, pasirinktinis sveikatos priežiūros paskirstymas tebėra prieštaringas klausimas, ypač kai tai susiję su gyvenimo būdo pasirinkimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų