REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Agrokoncernas“ naudojosi R. Karbauskio šeimos narių valdoma žeme

Dėl galimo mokesčių vengimo – kreipimasis

„Valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ naudojosi jo sūnų, sesers, brolio ir tėvo valdoma žeme, pirmadienį pranešė naujienų portalas 15min.lt

„Valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ naudojosi jo sūnų, sesers, brolio ir tėvo valdoma žeme, pirmadienį pranešė naujienų portalas 15min.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skelbiama, kad politiko sūnūs Mantas ir Justinas Karbauskiai į įmones „Aukštaitijos agroncentras“ bei „Žemėnauda“ įnešė apie 7 mln. eurų. Anot portalo, jaunųjų Karbauskių verslai dalį valdomos žemės nuomoja „Agrokoncerno“ įmonėms.

REKLAMA

Žemės valdytojais per įmonę „Naisių investicijos“ taip pat yra ar buvo jo sesuo, brolis ir tėvas, o ta žeme naudojosi politiko koncernas, kuriam įstatymai žemės pirkti neleido.

Įstatymas draudžia vienam asmeniui, įmonei ir susijusiems asmenims turėti daugiau nei 500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės.

R. Karbauskis sakė, kad šiais sandoriais „įstatymų nebuvo bandoma apeiti, nes įstatymų buvo laikomasi“.

Jis teigė, kad sūnums dovanoja lėšas, gautas už dividendus iš savo valdomų įmonių.

Dėl galimo mokesčių vengimo – kreipimasis 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Muitinės departamento direktorių Arūną Adomėną dėl importuojamų trąšų antidempingo mokesčių, rašoma pirmadienį popiet išplatintame pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Viešojoje erdvėje pasirodžius abejonėms, kad su „Agrokoncerno“ grupe susijusios įmonės iš Rusijos gamintojų į Lietuvą importuoja amonio salietros trąšas su priedais, galimai siekiant išvengti Europos Sąjungos nustatyto antidempingo mokesčio, ir dėl to galėjo būti nesumokėta kelių milijonų eurų mokesčių suma, parlamentarė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė Muitinės departamento direktoriaus prašo atsakyti, kaip Lietuvoje vykdoma iš trečiųjų šalių įvežamų trąšų kontrolė?

Klausiama, kaip užtikrinama, kad per Lietuvą į Bendrijos rinką nepatektų nekokybiškos, deklaruojamos sudėties neatitinkančios ir nesaugios trąšos bei nebūtų bandoma nesąžiningais būdais apeiti Bendrijos nustatytą antidempingo politiką?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Man kyla klausimų, ar „Agrokoncernas“ importuodamas trąšas iš Rusijos, nepažeidžia antidempingo taisyklių? Viešumoje pasirodė informacija, kad trąšos nėra tikrinamos, vadinasi, kyla pagrįstas klausimas, ar deklaruojama sudėtis atitinka realybę? Jei paaiškėtų, kad azoto koncentracija kompleksinėse trąšose viršija 80 procentų, tai reikštų, kad buvo nuslėpti mokesčiai ir pažeisti Europos Sąjungos teisiniai reikalavimai. Todėl ir kreipiausi į Muitinės departamentą, kad būtų pateikti išsamūs atsakymai“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

REKLAMA

Parlamentarė teiraujasi, kurie Rusijos Federacijos trąšų gamintojai yra laikomi „patikimais“, t.y. jiems taikomos supaprastintos muitinės procedūros ir, ar patekus tarp „patikimų“ gamintojų produkcija netikrinama muitinėje? Taip pat klausiama, kokiais principais remiantis imami produkcijos mėginiai ir atliekami laboratoriniai importuojamų trąšų tyrimai? Jei trąšų tyrimai atliekami Muitinės laboratorijoje ir buvo nustatyta pažeidimų, prašoma pateikti informacijos apie juos.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų