REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pranešus, kad atsisakys penkių jai pavaldžių įstaigų, valstiečių frakcija prašo teisinių institucijų pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos ministrės Agnės Bilotaitės korupcijos. Kaltinimai jai metami po visuomenininko Skirmanto Malinausko vykdyto tyrimo, kuriame jis pateikia argumentus, kaip šių sprendimų priėmimą galėjo lemti bendrapartietės Veronikos Skeberdytės siekiai susigrąžinti uošviams priklausiusį žemės sklypą. Ministrė teigia, kad ši informacija nėra teisinga, tačiau neatmeta, kad šioje situacijoje kažkas ieško naudos.

Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pranešus, kad atsisakys penkių jai pavaldžių įstaigų, valstiečių frakcija prašo teisinių institucijų pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos ministrės Agnės Bilotaitės korupcijos. Kaltinimai jai metami po visuomenininko Skirmanto Malinausko vykdyto tyrimo, kuriame jis pateikia argumentus, kaip šių sprendimų priėmimą galėjo lemti bendrapartietės Veronikos Skeberdytės siekiai susigrąžinti uošviams priklausiusį žemės sklypą. Ministrė teigia, kad ši informacija nėra teisinga, tačiau neatmeta, kad šioje situacijoje kažkas ieško naudos.

REKLAMA

„Noriu pasakyti, kad šis sprendimas nėra susijęs su jokiais privačiais asmenimis ar jų interesais, nes mūsų tikslas yra atsisakyti įstaigų, kurios vyko VRM nebūdingas funkcijas. Nesvarbu, ar tos įstaigos bus privatizuotos, ar pereis kitai ministerijai“, – trečiadienį žurnalistams sakė A. Bilotaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, klausimas dėl sanatorijų likimo dar vasarą buvo aptartas su Sveikatos apsaugos miniterija (SAM): „SAM šiuo metu inventorizuoja jiems pavaldžių įstaigų funkcijas ir paslaugas. Tuo metu, kai mes kreipėmės į juos, gan skeptiškai vertino tokią galimybę. Tačiau mes dar kartą kreipėmės į SAM prašydama sanatorijas perimti savo žiniomis“.

REKLAMA

Jeigu SAM nematytų galimybių integruoti šių sanatorijų į bendrą sveikatos įstaigų tinklą, turtas būtų perduotas Turto bankui.

„Noriu pažymėti, kad ne VRM ir ne vidaus reikalų ministrė, o Turto bankas tokiu atveju spręstu kaip ir kam tokiu atveju valstybė gali efektyviausiai šį turtą panaudoti“, – teigė ji.

Ministrė dar kartą pabrėžė, kad penkių VRM pavaldžių viešų įstaigų nuspręsta atsisakyti todėl, kad jų veikla yra visiškai nesusijusi su ministerijai būdingomis funkcijomis: „VRM tikrai neturi rūpintis viešbučių paslaugomis, patalpų nuoma, SPA paslaugomis. VRM turi rūpintis viešuoju saugumu, nusikalstamumo mažinimu, migracija.

REKLAMA
REKLAMA

Neigia ryšius su Šventosios mere

Bandymai pertvarką susieti su Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narės Skeberdytės privačiais interesais man buvo labai netikėti – tikrai neįsivaizdavau jų esant.  Apie jos šeimą ir turtinius santykius jokios informacijos neturėjome, taip pat nežinojome, kad į „Pušyno“ teritoriją patenka grąžintini sklypai“.

Šią informaciją ministrė teigia gavusi tik trečiadienį Nacionalinei žemės tarnybai patvirtinus, kad į „Pušyno“ teritoriją patenka keturi buvusių žemės savininkų sklypai ir kad tarp jų yra 4 arų Veronikos Skeberdytės artimiesiems priklausantis sklypas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žinodama apie galimą viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktą ar net regimybę tikrai net nebūčiau svarsčiusi tokio asmens kviesti į savo komandą. Tačiau tai tikrai nekeičia VRM sprendimo atsisakyti ministerijai nebūdingų funkcijų, nes šis sprendimas nėra niekaip susijęs su jokiais privačiais interesais.Nepagrįsti bandymai mesti šešėlį VRM sprendimui, bet kokią kaina jį stabdyti, sumenkinti ar apjuodinti tik rodo, koks skausmingas jis yra kai kurioms interesų grupuotėms. Nepaisant dirbtinai keliamo pasipriešinimo, pradėta pertvarka bus nuosekliai įgyvendinama“, – teigia ji.

„Tikiuosi, kad tyrimas bus gilus ir platus, galintis atskleisti interesus, kurie mano nuomone, tikrai nemaži. Mes matome, kas vyksta ir tai tik pagrindžia, kad yra didžiulis pasipriešinimas ir nenoras, kad ši pertvarka būtų įgyvendinta“, – sakė ministrė.

REKLAMA

Žurnalistams pasiteiravus, ar tai tik sutapimas, kad A. Bilotaitė į savo komandą kvietė V. Skeberdytę, ministrė nurodė, kad tai tik sutapimas.

„Kad bus imtasi funkcijų peržiūros, aš dar kalbėjau prieš tapdama vidaus reikalų ministre ir tai visiškai nesusiję ir atskleidžia, kad šitas dalykas yra režisuojamas ir kažkam yra naudinga mesti abejones tam, kad šį procesą sustabdytų“, – teigė ji.

Ji taip pat sakė, kad „net nebūtų svarsčiusi tokio asmens kviesti į savo komandą Seime“, jeigu iš anksto būtų žinoma apie tai, kad į sanatorijos teritoriją patenka V. Skeberdytės artimiesiems priklausanti žemė.

Valstiečiai prašo ištirti Bilotaitės veiklą

LVŽS frakcija, įvertinusi Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės argumentus dėl VRM ketinimo atsisakyti Palangoje esančios sanatorijos „Pušynas“, nusprendė kreiptis į Vyriausią tarnybinės etikos komisiją, Generalinę prokuratūrą, STT ir FNTT bei prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos nusikalstamos veikos ir galimos korupcijos.

REKLAMA

Pranešime spaudai rašoma, kad  A. Bilotaitė nepranešė, kad VRM sprendimą atsisakyti „Pušyno“ galimai darė Šventosios seniūnė Veronika Skeberdytė, kuri yra ministrės A. Bilotaitės bendrapartietė ir planavo tapti jos patarėja Seime.

„Nors A. Bilotaitė teigia, esą ji ir V. Skeberdytė yra tiesiog tos pačios Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narės, viešai paskelbta informacija leidžia pagrįstai manyti, kad abi moteris sieja draugystė. Artimus A. Bilotaitės ir V. Skeberdytės ryšius įrodo daugybė viešoje erdvėje skelbiamų nuotraukų iš politikių rinkiminių kampanijų. Maža to – paaiškėjo, kad valstybės tarnautoja V. Skeberdytė yra pateikusi prašymą Palangos savivaldybės administracijos direktoriui suteikti leidimą jai dirbti Seimo narės A. Bilotaitės politinio (asmeninio) pasitikėjimo patarėjų komandoje“, – teigia valstiečių frakcija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje: Valstiečių frakcija prašo ištirti ministrės Agnės Bilotaitės veiklą dėl galimų korupcinių ryšių.

VRM atsisako penkių ministerijai pavaldžių įstaigų

Gruodžio 1 d. vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir VRM kanclerė Jovita Petkuvienė pranešė, kad VRM atsisako penkių pavaldžių ministerijai pavaldžių įstaigų.

Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmus, Druskininkuose esantis valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centrą „Dainava“, Palangoje įsikūręs poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ ruošiamasi likviduoti. Jų turtas bus perduotas Turto bankui.

– VšĮ Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmų, VšĮ valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centro „Dainava“, VšĮ LR vidaus reikalų ministerijos Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“, VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centro bei BĮ koncertinės įstaigos LR vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestro – pertvarkos.

REKLAMA

Taip pat likviduoti ketinama ir nemokiu pripažintą Bendrystės ir socialinių inovacijų centrą, tačiau jo veiklos turėtų būti tęsiamos kitomis formomis, o Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia – likti pavaldi VRM.

Tuo metu Reprezentacinis pučiamųjų orkestras nebus likviduojamas – jis grįš Policijos departamento žinion, iš kur istoriškai ir yra kildinamas. Orkestrui kasmet skiriami VRM asignavimai sudaro šiek tiek daugiau nei pusę milijono eurų. Siūlymą atsisakyti šių penkių įstaigų pateikė vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės sudaryta Viešojo valdymo tobulinimo grupė. 

Centrai verčiasi komercine veikla

Atsižvelgiant į pateiktas išvadas bei 2016-aisiais Konkurencijos tarybos išsakytas pastabas, nuspręsta atsisakyti penkių viešųjų įstaigų, atliekančių ministerijai nebūdingas funkcijas. VRM teigimu, panaikinus mokymų ir reabilitacijos centrus kartu su pareigūnų bendruomene per 2022-uosius bus parengtas profesinių ligų prevencijos ir reabilitacijos paslaugų teikimo modelis, kuris atlieps pareigūnų poreikį laiku gauti aukščiausios kokybės paslaugas.

REKLAMA

Pasak A. Bilotaitės, VRM priklausančios sanatorijos gyvena iš komercinės veiklos ir tik nedidelė dalis jų teikiamų paslaugų tenka pareigūnams. „Taigi šių sanatorijų paslaugos orientuotos į plačiosios visuomenės ir privilegijuotų asmenų, o ne į  pareigūnų poreikius. Pavyzdžiui, paaiškėjo, kad 2020 m. „Pušyno“ reabilitacijos paslaugomis iš 15 tūkst. pareigūnų pasinaudojo vos 429 pareigūnai“, – nurodoma pranešime.

Pasak ministerijos, panaši ir „Dainavos“ situacija – čia praeitais metais reabilitacijos paslaugų suteikta 459 pareigūnams, o valstybės tarnautojų kvalifikacijos kėlimo paslaugų – vos 18 pareigūnų. Ministerija planuoja didinti finansavimą pareigūnų reabilitacijos paslaugoms ir siekti, jog jas kasmet gautų bent 10 proc. pareigūnų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nepriimtina, kad pareigūnai paskirtos reabilitacijos turi laukti trejus metus. Iki šiol gajos nomenklatūrinės tradicijos stabdo pokyčius ir mažina reabilitacijos paslaugų prieinamumą pareigūnams. Ministerijos rūpestis ir atsakomybė yra pareigūnų sveikata, o ne poilsio namų administravimas. Reabilitacijos paslaugos pareigūnams turi būti prieinamos skaidriai, greitai ir kokybiškai“, – cituojama A. Bilotaitė.

VRM nebūdingas paslaugas teikiančių įstaigų likvidavimo planą ministrė aptarė su minėtų įstaigų vadovais ir pareigūnų profesinėmis sąjungomis. Numatomiems pokyčiams įgyvendinti numatytas vienerių metų pereinamasis laikotarpis. Vidaus reikalų sistemoje iš viso yra 38 pavaldžios įstaigos, veikiančios kaip atskiri juridiniai asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų