REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Džiugu, kad visuomenėje vis spartėja sveikuoliško gyvenimo būdo troškimas ir skatinimas. Visi norime gyventi kad ir amžinai. Madinga antialkoholinė propaganda verčia susigėsti net ir tą, kuris taurę vyno pakelia tik ypatingų švenčių progomis. 

Džiugu, kad visuomenėje vis spartėja sveikuoliško gyvenimo būdo troškimas ir skatinimas. Visi norime gyventi kad ir amžinai. Madinga antialkoholinė propaganda verčia susigėsti net ir tą, kuris taurę vyno pakelia tik ypatingų švenčių progomis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visuomet buvo įdomu, kokios mintys užvaldo žmones, kad šie atpalaiduojančių „velnio lašų" ima ir atsisako visam laikui. Nuomonės pasiteiravome visų sričių eksperto, psichologo konsultanto, šeimos psichologo ir psichoterapeuto, politiko ir publicisto Gedimino Navaičio.

REKLAMA

„Tie žmonės, kuriems reikia sustoti, ir patys tai puikiai žino. Juk jau ne kartą yra patyrę, ką reiškia būti apsvaigus. Gerti gali visi, tik būtina žinoti – kada, su kuo ir kiek. Štai tie, kurie geria tarpuvartėje, paskui save baisiai graužia. Nenuostabu, reikia žinoti su kuo gerti. O tie, kurie išgertuvėms renkasi pirmadienio rytą, ir patys supranta, kad tai nėra pats geriausias laikas. Kalbant apie kiekį, normas irgi visi puikiai žino.

REKLAMA
REKLAMA

Visiškos blaivybės siekimas – alkoholiko užduotis. Kuomet mes sveikiems žmonėms bandome prikišti ligotų žmonių gyvenimo taisykles – jos nei veikia, nei išvis atneša kažkokios naudos.

Svarbu yra nepainioti rekomendacijos. Žmogui, kuris yra priklausomas, turi problemų ir nesugeba savęs sukontroliuoti, taisyklė viena – pripažinti, kad jau nebegali savęs kontroliuoti. Problema ta, kad dalis nesugebančių savęs kontroliuoti žmonių, mano, kad sugeba.

Priklausomybė – kai žmogus negali apie nieką kitą galvoti, neturi jokių kitų malonumų, pagrindinis užsiėmimas jam yra „tai“ (neapibrėžiu, kas yra „tai“, „tai“ gali būti ir alkoholis, ir visai kiti užsiėmimai). Tokiems žmonėms mes galime pasiūlyti tik susiprasti patiems. Tačiau, kuomet tas pačias gyvenimo normas imame siūlyti ir tiems, kurie sugeba save kontroliuoti, tada nei mūsų siūlymai neturi absoliučiai jokios prasmės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl to ta antialkoholinė propaganda ir nėra veiksminga, nes ji remiama iš tiesų sergančių ir priklausomų žmonių patirtimi“, – tikina psichoterapeutas Gediminas Navaitis. 

Prisiminėme keletą Lietuvos žvaigždžių, kurie tikina, kad visai nebevartoja svaigalų. Tiesa, keletas jų alkoholio atsisakyti nusprendė visai neseniai, o vienas jų, išbandęs antialkoholinę dietą, suprato, kad tame nėra prasmės. 

Eglė Jackaitė

Jau aštuntą sezoną per TV3 televiziją rodomo serialo „Moterys meluoja geriau“ aktorė Eglė Jackaitė sako, kad svaigalų atsisakė dėl nemalonios gyvenimiškos patirties. Du patys artimiausi jai žmonės dėl alkoholio turi labai daug problemų. Aktorė pasakojo, kad, kuomet jai buvo vos dveji, ją paliko išgerianti mama. Studijų laikais Eglė ėmė ieškoti mamos. Ir rado, moteris viešėjo nakvynės namuose, iš kurių aktorė pabandė ją iškrapštyti. Mamai ji surado butą, užrašė į priklausomybės ligų centro rengiamą „Minesotos“ programą. Deja, po kurio laiko aktorės motina ir vėl grįžo prie senų įpročių.

Eglė Jackaitė sako, kad alkoholio neragauja ne dėl to, kad bijo priprasti, jai sunku pakelti vyno taurę, žinant, kad dėl šių „velnio lašų“ kenčia du jos mylimi žmonės.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų