A. Trifunovičius „Reikia surasti tokių pralaimėjimų priežastį“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai šiandien pradėjo Eurolygos antrojo etapo E grupės 2 ratą. Deja, revanšas Vitorijos „Tau Ceramicai“ išvykoje nepavyko. Vilniečiai po labai atkaklios kovos turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 87:84 (28:26, 22:17, 19:27, 17:15). "Tau Ceramica" tapo pirmąja komanda, užsitikrinusia vietą ketvirtfinalyje.

Prieš rungtynes

Pirmasis šių komandų tarpusavio mačas Lietuvos sostinėje baigėsi svečių pergale rezultatu 84:81.

„Tau Ceramica“ laimėjo visas trejas pirmojo rato rungtynes ir pirmauja grupėje. Antrąją vietą užima 2 pergales turintis Stambulo „Fenerbahče-Ulker“ klubas, viena pergalė - vilniečių sąskaitoje. Jei šiandien „Lietuvos rytas“ pralaimėtų, o turkai namie palaužtų Salonikų „Arį“, mūsiškiams per kitas rungtynes ne tik reikėtų patiems nugalėti namie „Fenerbahče-Ulker“ didesniu nei 4 taškų skirtumu, bet ir laukti turkų pralaimėjimo savo aikštėje Vitorijos komandai. Kitais atvejais „Lietuvos rytas“ liktų už ketvirtfinalio borto.

„Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Aleksandras Trifunovičius: „Susitiksime su komanda, pirmaujančia mūsų grupėje ir Ispanijos čempionate. Jie namie visada rungtyniauja puikiai. Tačiau mes taip pato norime pasirodyti geriausiai, kaip tik galime. Be jokių abejonių, mes žaisime kietai, pasitikėdami savo jėgomis. Tikiu, kad mano komanda gali pasirodyti gerai ir revanšuotis už pralaimėjimą Vilniuje.

Aišku, bus sunku, nes „Tau Ceramica“ yra puiki komanda su puikiais žaidėjais. Vis dėlto mes prieš kiekvienas rungtynes nusiteikiame kovai, taip bus ir Vitorijoje.

Varžovų žaidėjai taip pat patyrė keletą traumų, tačiau tai svarbu tik ant popieriaus. Kiekviena komanda nori pasiekti maksimumą aikštėje.“

„Lietuvos ryto“ gynėjas Mindaugas Lukauskis: „Turime žaisti taip, kaip žaidžiame visada. Visada kovojame iki galo, atiduodame viską, kad nugalėtume. Bus svarbu neleisti jiems pajusti savo žaidimo ritmo pačioje pradžioje, galbūt turėsime stengtis lėtinti žaidimą. Esu tikras, kad gausime specialias trenerio užduotis, kaip žaisti prieš kai kuriuos varžovus.“

„Tau Ceramicos“ vyriausiasis treneris Nevenas Spahija: „Roberto Štelmaherio, Matthew Nielseno ir Marijono Petravičiaus traumos jiems kelia labai daug sunkumų. Kai jie buvo sveiki, „Lietuvos rytą“ buvo galima vadinti viena geriausių Europos komandų. Tačiau ir be jų vilniečiai yra pavojingi, todėl laukiu sunių rungtynių. Mes jau patyrėme per ankstesnes rungtynes su kitomis komandomis, kad jos Vitorijoje žaidžia nejausdamos psichologinio spaudimo.“

Dėl Seimo nesugebėjimo operatyviai ištaisyti alkoholio reklamą per televiziją draudžiantį įstatymą šio mačo Lietuvos krepšinio mėgėjai tiesiogiai per TV3 neišvys. Jį bus galima stebėti per „Viasat Sport 3“ kanalą arba internete. Per TV3 rungtynių įrašo transliacija prasidės 23 val.

Rungtynės

Rungtynės prasidėjo sėkmingomis “Lietuvos ryto” atakomis (7:3), tačiau netrukus šeimininkai pradėjo taikliai šaudyti iš visų padėčių ir iš pradžių išlygino (9:9), o vėliau ir persvėrė rezultatą (16:9). Netrukus baskų ekipa jau įgijo 9 taškų pranašumą, o vilniečiai nespėjo sugaudyti savo varžovų.

Tačiau iš pradžių Jacksonas Vromanas, o vėliau ir Kenanas Bajramovičius sumažino skirtumą iki keturių taškų – 23:19, o dar po minutės deficitą tirpdė Chucko Eidsono ir M. Lukauskio metimai. Paskutinę kėlinuko sekundę Holliso Price’o tolimas metimas paliko šeimininkams tik dviejų taškų persvarą – 28:26.

Antrojo kėlinuko pradžioje “Lietuvos rytas” pasinaudojo varžovų klaidomis gynyboje ir po Ch.Eidsono dėjimo į krepšį pirmavo jau 33:30. Tačiau, kaip ir pirmame ketvirtyje, baskai netrukus vėl susigrąžino iniciatyvą ir Tiago Splitterio pastangomis jau buvo priekyje 39:33. Bet vilniečiai nebuvo linkę nusileisti – Martyno Gecevičiaus ir K.Bajramovičiaus tritaškiai – sumažino deficitą iki dviejų taškų, o J.Vromanas galingu dėjimu iš viršaus rezultatą išlygino. “Lietuvos ryto” legionierius iš JAV pelnė dar keturis taškus iš eilės, M.Lukauskis pridėjo tris baudos metimus ir rungtynėms įpusėjus vilniečiai pirmavo 48:45.

Įpusėjus rungtynėms Vitorijoje, vilniečiai galėjo pasidžiaugti dar vienu dalyku.. Salonikų "Aris" išvykoje palaužė turkus 60:59. Graikų pergalę lėmė taiklus Jeremiah Massey baudos metimas mačo pabaigoje.

Per kitas rungtynes pralaimėjimą patyrė iki šiol pergalingai D grupėje žengusi Sienos "Montepaschi". Italai išvykoje nusileido Belgrado "Partizan" 75:78.

Po didžiosios pertraukos rungtynes aktyviau pradėjo jau “Tau Ceramica”, kurią į priekį vedė Pablo Prigioni. Nors po H.Price’o metimo vilniečiai dar pirmavo 56:50, tačiau Vitorijos krepšininkai pratęsė įspūdingą tritaškių seriją – du tolimus metimus pataikė Simas Jasaitis, dar du pridėjo P.Prigioni ir po trijų kėlinukų “Tau Ceramica” vėl išsiveržė į priekį – 72:67.

Ketvirtą kėlinuką šeimininkai pradėjo Mirzos Teletovičiaus tritaškis, tačiau vilniečiai pelnė šešis taškus iš eilės ir skirtumą sumažino iki minimumo. Po Ch.Eidsono tolimo metimo rezultatas jau buvo lygus – 77:77. Michailo Anisimovo ir Artūro Jomanto dvitaškiai leido vilniečiams išsiveržti į priekį, tačiau “Tau Ceramica” ne tik išlygino, bet ir po Zorano Planiničiaus tolimo metimo pirmavo 84:81. J.Vromanas apmaudžiai suklydo, o T.Splitteris įkrovė kamuolį iš viršaus. Nuo suolo pakilęs K.Bajramovičius pataikė sudėtingą tritaškį ir likus rungtyniauti daugiau nei minutei 86:84 šeimininkų naudai. Iki rungtynių pabaigos likus 8 sekundėms sostinės komandos žaidėjai suklydo išmesdami kamuolį iš užribio. J.Vromanas pražanga sustabdė S.Jasaitį, kuris prieš tai sužingsniavo. Lietuvis susidūrimo metu susižeidė kelį ir buvo priverstas palikti aikštelę. Sergi Vidalis pataikė vieną baudos metimą, o M.Lukauskis nesugebėjo išmesti kamuolį į krepšį – 87:84 šeimininkų naudai.

Po rungtynių

A. Trifunovičius: "Sveikinu "Tau Ceramicą". Didžiuojuosi savo krepšininkais, jų žaidimu. Jie puikiai padirbėjo, bet mums labai nesisekė. Pastaruoju metu esame pralaimėję keletą rungtynių visai nedideliu taškų skirtumu. Turiu rasti priežastį, dėl ko taip nutinka. Vieną priežastį jau žinau - daugybė klaidų."

H. Price’as: "Sunku tokiu būdu pralaimėti rungtynes, nes labai stengėmės. Deja, nesugebėjome pasiekti užsibrėžto tikslo. Manau, teisėjai mačo pabaigoje galėjo priimti ir kitokius sprendimus. Kartais taip nutinka, juk teisėjai taip pat žmonės ir gali padaryti klaidų. Vis dėlto svarbiausia yra tai, kad kovojome iki pabaigos ir buvome arti pergalės, nepaisant visų netekčių."

N. Spahija: "Tai buvo sunkios rungtynės, tačiau iškovojome kelialapį į ketvirtfinalį. Mane tenkina pergalė, bet nesidžiaugiu padidėjusiu traumuotų žaidėjų skaičiumi. Neaišku kokio rimtumo traumas jie patyrė ir kiek laiko negalės rungtyniauti. Man šiuo metu tai rūpi labiausiai."

P. Prigioni: "Esu laimingas, nes laimėjome labai sudėtingas rungtynes. Žaidėme be kelių traumuotų krepšininkų, o rungtynių metu praradome dar kelis. Tikiuosi, kad ateityje mums labiau seksis. Padarėme nemažai klaidų, tačiau tikriausiai dėl to, kad pavargome. Svarbiasia, kad atlikome savo darbą, dabar belieka atgauti jėgas ir tęsti kovas."

Trečiadienio rungtynės
D grupė

Partizan - Montepaschi 78:75 (Montepaschi: Kšištofas Lavrinovičius - 9)

G grupė
Unicaja - Barcelona 62:61 (pergalę Malagos komandai paskutinę sekundė dvitaškiu metimu išplėšė Carlosas Cabezasas)