• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jūs esate įdarbintas. Esate apkrautas niekada nesibaigiančiomis užduotimis. Nieko keisto, jog visuomet esate išsekęs, pavargęs, o idėja apie jus tenkinantį darbo ir laisvalaikio suderinimą dažniausiai atrodo kaip nepasiekiamas miražas.

REKLAMA
REKLAMA

Be abejo, jūs net nesitikite algos padidinimo. Vargu ar sulauksite ir pasiūlymo užimti aukštesnes pareigas. Kita vertus, darbo turite tiek, jog dirbate bent jau už pusantro žmogaus.

REKLAMA

Pasak internetinio portalo „BusinessInsider“, aprašytoji situacija atspindi daugiau nei 120 milijonų JAV darbuotojų kasdienybę. Tai reiškia, jog arba net trys ketvirtadaliai JAV darbuotojų yra tiesiog nelaimingi tarnautojai ir vis tikisi kažkokių permainų, arba šie žmonės situacijos nedramatizuoja, bet vis vien laukia pokyčių savo darbo karjeroje. Tokių kaip didesnio atlyginimo, paaukštinimo ar bent deramo savo, kaip darbuotojo, pripažinimo. Tad „BusinessInsider“ apibūdina devynias nedovanotinas klaidas, kurios tikrai sutrukdytų darbuotojo svajonėms virsti tikrove:

REKLAMA
REKLAMA

Pirmoji klaida. Pamiršti (arba nesuvokti), jog geriausias momentas ieškoti naujų karjeros galimybių yra tuomet, kai jūs vis dar turite nuolatinį darbą.

Štai, pavyzdžiui, įsivaizduokite sporto komandos vadybininką, kuris dabartiniam savo klubo treneriui dairosi tinkamos pamainos. Kurgi jis jos ieškos? Savaime suprantama, vadybininkas kreips dėmesį į tuos trenerius, kurie duotuoju momentu yra savo sėkmės viršūnėje ir iškovoja vieną pergalę po kitos.

Tad netgi nepaisant to, ar dabartiniame savo darbe jūs esate laimingas ar visiškai nusikamavęs ir palaužtas, vis vien ieškokite vis naujų karjeros galimybių. Šiandieniniame laukinio kapitalizmo taisyklių valdomame pasaulyje jūs tiesiog privalote kartas nuo karto keisti savo darbovietę. Visų pirma, tokiu atveju jūs galite užsitikrinti konkurencingą atlyginimą. Antra, užsitarnauti deramą savo, kaip darbuotojo, pripažinimą. Galiausiai, galbūt gauti ir aukštesnes pareigas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antroji klaida. Tikėjimas, jog kompanija bus jums visuomet lojali.

Kompanijoms tiesiog nerūpi jų darbuotojai. Joms nerūpi, ar jūs ir jūsų šeima turi sveikatos draudimą. Joms nesvarbu, ar jūs galite išmaitinti savo šeimą, ar pajėgiate apsirūpinti pirmojo būtinumo prekėmis. Tad jūsų sprendimas nuolatos ieškoti dabartinės karjeros ar darbovietės alternatyvų visiškai niekuo nesiskiria nuo kompanijų požiūrio į jus. Tikėtina, jog jos taip pat nuolatos svarsto apie jūsų tinkamumą jų kolektyve.

Niekuomet nebūkite užtikrintas, kad jūsų pozicijos darbe yra tvirtos. Nemanykite, kad esate saugus dabartinėje savo darbovietėje. Žinokite, kad greičiausiai yra priešingai – jūsų pozicijos yra itin netvirtos!

REKLAMA

Trečioji klaida. Mąstymas, jog šiuo metu jums tiesiog neatsiras laisvų ir prieinamų darbų.

Anot „BusinessInsider“, per 2011 metus JAV buvo įdarbinama net po 4 milijonus naujų žmonių kas mėnesį. Įsitikinimas, jog naujų galimybių darbo rinkoje tiesiog nėra, yra dirbtinai sukuriamas žiniasklaidos. Dažnai duomenimis apie naujų darboviečių sukūrimą yra tiesiog manipuliuojama, juos iškart įtraukiant į bendrą visuotino žmonių užimtumo statistikos kategoriją.

Ketvirtoji klaida. Neefektyvus sampratų „uždirbti kompanijai pinigus“ ir „išsaugoti kompanijos pinigus“ naudojimas, apibrėžiant savo gebėjimus.

REKLAMA

Šiais laikais įsidarbinimo galimybes apsprendžia ne vien tai, ar kandidatas yra tinkamai kvalifikuotas ir turi patirties. Esminiu reikalavimu dažnai tampa ir tai, kaip būsimasis darbuotojas sugebės spręsti kompanijos vidines problemas ir savo sprendimais prisidės prie kompanijos verslo sėkmės. Kitaip tariant, vis svarbiau yra tai, kaip kandidatas sugeba kurti pridėtinę kompanijos vertę - uždirbti kompanijai pinigus bei juos išsaugoti. Tad būsimam darbuotojui yra itin reikšminga teisingai suvokti praktinę „pinigų uždirbimo“ ir „jų išsaugojimo“ reikšmę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Penktoji klaida. Manymas, jog vienintelė galimybė rasti darbą yra jo ieškoti.

Esate itin užimtas dabartiniu savo darbu ir tiesiog neturi laiko ieškoti karjeros alternatyvų? Tad ir neieškokite jų, o tiesiog leiskite, jog pats darbas surastų jus. Anksčiau kalbant apie darbo paieškas dažnai skambėdavo posakis, jog „svarbu ne tai, ką žinai, o tai, ką pažįsti“. Bet dabar viskas pasikeitė – „svarbu ne tai, ką žinai, ir net ne tai, ką pažįsti, bet tai, kas tave pažįsta“. Tad nedelsdamas plėsk savo socialinius tinklus ir leisk kitiems sužinoti apie save. Anot „BusinessInsider“, šiais laikais yra tiesiog būtina turėti savo „LinkedIn“ profilį - vien tam, jog būtum lengvai surandamas ir pasiekiamas naujų darbuotojų ieškančių kompanijų.

REKLAMA

Šeštoji klaida. Delsimas užmegzti santykius su potencialiais darbdaviais.

Kvalifikuotų specialistų „medžiotojai“ naujoms kompanijoms pasiūlo apie 3% savo perviliotų darbuotojų. Tad yra tikslinga, jog darbuotojai nuolatos palaikytų santykius bent su keletu tokių asmenų, palaikančių aktyvius ryšius su jūsų potencialiais naujaisiais darbdaviais. Nedelskite ir plėskite savo ryšių tinklą, taip kartu išvengsite ir penktosios klaidos.

Septintoji klaida. Nesugebėjimas tapti matomu savo darbo srities profesionalu.

Jau dabar yra pats metas padaryti save veikliu ir matomu savo srities darbuotoju. Suburkite aplink save artimą srities profesionalų ratą, tapkite aktyviu jo nariu ir išnaudokite savo ryšius. Dalyvaukite „LinkedIn“ grupėse, įsitraukite į kitas jūsų specialybės ekspertus vienijančias organizacijas. Tuomet, kai darbdavys ieškos naujo darbuotojo, jūsų aktyvi veikla tiesiog neliks nepastebėta.

REKLAMA

Aštuntoji klaida. Kuomet jums pateikiamas geresnis darbo pasiūlymas, jūs abejojate ir svarstote panašų esamos darbovietės pasiūlymą.

Iškeitęs savo dabartinę darbovietę į geresnį pasiūlymą pateikusią kompaniją, jūs dažnai būsite įvardijamas „išdaviku“ ir „nelojaliu“ buvusiai kompanijai. Nepaisant to, jog buvusiai jūsų kompanijai „lojalumas savo darbuotojams“ dažnai taip pat yra tik tuščia sąvoka.

Tad reaguodama į kitų kompanijų jums pasiūlytas naujas karjeros galimybes, dabartinė jūsų kompanija greičiausiai pasiūlys jums kažką panašaus. Taip kompanija neva parodys jums savo ištikimybę ir pripažinimą. Bet neapsigaukite dėl to. Anot „BusinessInsider“, labiausiai kompanijoms rūpi tiesiog tai, kaip sutaupyti laiką, kuomet bus rastas „lojalesnis“ darbuotojas už jus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Devintoji klaida. Nesugebėjimas laiku sureaguoti į naujo darbo pasiūlymą.

Pasak „BusinessInsider“, sulaukus naujų pasiūlymų (be abejo, jei jie yra pakankamai priimtini), yra būtina nedelsiant į juos atsiliepti ir bent jau ateiti į bandomąjį pokalbį. „Šiandieniniame negailestingos konkurencijos ir kapitalizmo pasaulyje tai yra tiesiog neišvengiama“, - patarimų dalinimą užbaigia „BusinessInsider“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų