• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Aurelija Malakauskaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Tyrimai rodo, kad daugiau kaip 80 proc. Europos Sąjungos mokytojų jaučiasi nevertinami. Lietuvos mokytojai taip pat skundžiasi prastomis darbo sąlygomis, tačiau šįmet valdžia nieko jiems nežada.

REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinio mokymo ir mokymosi tyrimas parodė, kad daugiau kaip trečdalis Europos Sąjungos pedagogų dirba mokyklose, kuriose trūksta kvalifikuotų darbuotojų, o beveik pusė mokyklų vadovų nurodo, kad stinga mokytojų specialiųjų poreikių turintiems mokiniams.

REKLAMA

Praėjusią savaitę Lietuvos mokytojai mitinge reikalavo geresnių darbo sąlygų, taip pat anksčiau išeiti į pensiją. Tačiau Vyriausybės teigimu, „Sodros“ biudžete nėra reikalingų 66 milijonų litų, taip pat to esą nevertėtų daryti ir dėl senstančios visuomenės, nes ilgainiui nebus kam uždirbti pensijų. Mokytojai, turintys 30 metų ugdymo darbo stažą, norėtų į pensiją išeiti sulaukę 55-erių.

Pedagogų profsąjungos atstovai mano, kad vyriausybė tiesiog neįvertina jų darbo sudėtingumo.

„Mokytojai, suprasdami net, kad jie gali gauti ir mažesnę pensiją, vis dėlto labiau brangina savo sveikatą. Užmirštama, kad kai kurios profesijos, kaip antai, jėgos struktūrų – policijos, kariuomenės, turi galimybę išeiti į išankstinę pensiją, ir tuo jau yra pažeistas minėtas solidarumo principas“, – sako Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius.

Lietuvoje nuo 2012 metų pensijos amžiaus pradžią pradėta palaipsniui vėlinti, kol 2026 metais moterys ir vyrai pensininkais taps sulaukę 65-erių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų